Metalové okénko únor
Kultura21.cz

Metalové okénko únor

mo200Nejkratší měsíc v roce máme za námi a nutno říci, že přinesl hlavně oznámení o chystaných studiovkách (RHCP, Kreator, NHC, Drowning Pool, Body Count, Destruction, Godsmack), ale najdete zde i nálož klipů a třeba se uvidíme i na koncertě s vynikajícím obsazením v čele s I am Morbid.

 

Zbystřit by jistě měli všichni fandové starých dobrých Red Hot Chili Peppers, poněvadž kapela nám na apríla nadělí desku Unlimited Love o neuvěřitelné stopáži 73 minut na 17 skladeb. Půjde o první nové album s kytaristou Johnem Frusciantem od desky Stadium Arcadium (2006). A produkce se opět chopil Rick Rubin, který s grupou spolupracoval již na Blood Sugar Sex Magik (1991), Californication (1999), By The Way (2002) a již zmíněném Stadium Arcadium. Máme se na co těšit! Jako singl vypustili videoklip k Black Summer:

Němečtí thrasheři Kreator hlásí, že 3. června vydají svou již patnáctou studiovku. Následovník Gods Of Violence (2017) se bude jmenovat Hate Über Alles a nabídne jedenáct písniček. Poslechnout si můžeme tu titulní:

Novou fošnu ohlašují i melodici Arch Enemy, konkrétně svou jedenáctou studiovku Deceivers, nabitou jedenácti písničkami. Singlem je skladba Handshake with Hell:

Kapela NHC vám asi nic neříká, ale když prozradím, kteří hudebníci se za tímto projektem skrývají, bude jasno. Jde o hudebníky Davea Navarra (z Jane´s Addiction) na kytaru, Chrise Chaneyho na basu a Taylora Hawkinse (z Foo Fighters) jako zpěváka + bubeníka. Vyjde jim debutové EP s názvem Intakes & Outtakes o čtyřech skladbách. Pokud vás zajímá, jak zní, můžete zkusit poslechnout:

Britští grinděři Napalm Death vydali začátkem února mini-album o osmi skladbách Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes a z něj nabízí k poslechu závěrečnou skladbu Resentment Is Always Seismic (Dark Sky Burial Dirge):

Texaští rockeři Drowning Pool plánují tentot rok vydat novou studiovku, v pořadí šestou, a tedy třetí s nynějším frontmanem Jasenem Morenem. Deska ponese název Strike A Nerve.

mo drowning pool

Amon Amarth, propagátoři vikinské hudby, nás překvapili singlem Put Your Back Into The Oar, což má být óda na epické vikinské veslování. Tato samostatná skladba byla nahrána loni v lednu a vychutnat si ji můžete v tomto videoklipu:

Přímo animální vystoupení nám předvedou šílení Slipknot se svou skladbou The Chapeltown Rag:

Kapela Body Count, kterou vede hiphopová legenda Ice-T, začala nahrávání nového alba. Nástupce Carnivore z roku 2020 ponese jméno Merciless a mělo by vyjít ještě letos.

Německá thrash metalová kapela Destruction oslaví čtyřicet let existence vydáním nového studiového alba. Album Diabolical vyjde 8. dubna a už teď si můžeme poslechnout nejnovější singl, No Faith In Humanity:

I am Morbid je kapela, kde se sdružují silné osobnosti: David Vincent (zpěv, basa), Tim Yeung (bicí), kytarista Bill Hudson a Kelly McLauchlin. V plánu mají oslavit třicetileté výročí druhé desky kapely Morbid Angel Blessed Are The Sick. Dočkáme se evropského turné, které se uskuteční v březnua dubnu, kde je podpoří Belphegor a Hate. Takže si zapište tato data: 29. března v Praze ve Futuru a 2. dubna v Ostravě na Barráku!

mo i am morbid

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Kamila Nováková: Jako správní nomádi jsme chtěli mít co nejvíce zvířat a pastvin

kovbojky obalkaNedávno vyšla kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo. Kniha je nejen o chovu koní, o lidských a zvířecích dobrácích i potvorách, o krásách přírody v Jeseníkách, o nezaměnitelném kouzlu života v těchto horách,...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Knihožrouti se vracejí již potřetí a opět poučí i pobaví

knihozrouti3 web mensiOblíbená autorka knih pro děti Klára Smolíková přichází s dalším dílem své série Knihožrouti, tentokrát s podtitulem Tajný čtenářský spolek. Opět se můžete těšit na školáky Aleše a Zorku, a především na mnoho knih. Vychází u ...

Divadlo

Premiéra divadelní hry Kancl aneb když hranice mezi vtipem a trapností setřeme

kancl divadlo rokokoPrvní novinkou v sezoně Městských divadel pražských (MDP) se stala stejnojmenná jevištní verze britského sitcomu Kancl (The Office). Premiéra hry Kancl se tak uskutečnila ...

Film

Šokující příběh zmizelých dětí odhaluje srbské drama Stehy

stehy perexŠvadlena Ana před mnoha lety ztratila svého prvorozeného syna. Prý umřel krátce poté, co se narodil. Ana tomuhle tvrzení uvěřila, protože neměla důvod nevěřit. Když se však objevilo několik náznaků, že by její chlapeček mohl být naživu, nezávahala...