Metalové okénko prosinec

Metalové okénko prosinec

mo 200Máme tady poslední Metalové okénko roku 2021 – nebudeme ale bilancovat, jen se podíváme pod pokličku toho, co se v prosinci událo zajímavého, jaké klípky vyšly a co můžeme očekávat v budoucnu. Pěkné čtení přeji!

 

 

Švédská kapela Arch Enemy vydala novou písničku a rovnou i videoklip House Of Mirrors:

Americká sludge metalová kapela Crowbar hlásí, že 4. března vydává další studiovku. Deska Zero And Below bude obsahovat deset skladeb a už teď si můžete udělat o této hudbě obrázek při poslechu singlu Chemical Godz:

Nestorové grindu, Britové Napalm Death se nějak činí – loni vydali jako vždy kvalitní desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, začátkem února vydávají mini-album Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes. Takže se můžeme těšit hned na osm nových písniček! Jako ochutnávku tu máme Narcissus:

Pět let po desce Atonement vydávají američtí death metalisti Immolation novinku – tou je Acts od God, která vychází 18. února a na které najdeme celkem 15 písní! K poslechu je ta poslední, Apostle:

Americká rocková kapela Nonpoint vydala 27. prosince EP o pěti písních pod názvem Ruthless. A rovnou přibalili i videoklip ke skladbě Back In The Game:

Je to až k nevíře, ale němečtí thrash metaloví veteráni Destruction oslaví 40. narozeniny! Oslavy to budou velkolepé, neboť se rozhodli 8. dubna vydat novou studiovku. Album ponese název Diabolical a eponymní píseň tu máme ve formě videoklipu:

Co nejvíc vytěžit z nového alba, o to jde nyní projektu Emmigrate, kde je frontmanem Richard Z. Kruspe, známější spíš jako kytarista Rammstein. Emmigrate vydali 5. listopadu čtvrtou studiovku The Persistence Of Memory s devíti skladbami a nyní tu máme klip, kde se představí Till Lindemann, písničku Always On My Mind:

Debutové sólovky se dočkáme od George "Corpsegrinder" Fishera, tedy vokalisty formace Cannibal Corpse. Čtvrtého února vydá desku Corpsegrinder o deseti skladbách a už teď nabízí k poslechu i podívání píseň Acid Vat, kde hostuje i Erik Rutan:

Frontman kapely Deftones, Chino Moreno, opět sází na svůj vedlejší projekt Crosses, který má s kytaristou kapely Far Shaunem Lopezem. K dispozici máme cover od Q Lazzarus, písničku Goodbye Horses:

A na co se těšit v novém roce? Třeba na osmou studiovku polských Decapitated, která by měla přifrčet někdy na jaře. Deset nových skladeb přinese moderní technický metal, jaký máme rádi.

Vyjde toho samozřejmě mnohem víc. Sama mám pár želízek v ohni, na které se neskonale těším. Můžete dát vědět, na co se v roce 2022 těšíte právě vy!

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Honzou Vedralem o crowdfundingové kampani Headlineru

1 titulka-marpo-300x400Hudební magazín Headliner je na české scéně určitým unikátem. Navazuje totiž na kvalitní tištěné časopisy, ale v jeho stránkách si můžete listovat digitálně. Navíc velice často nabízí exklusivní obsah, který nik...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Literatura

Šarlatové kimono a oceány lásku přenáší

Sarlatove kimono, perexNa romantické příběhy moc nejsem. Těch jsem se načetla v pubertě do sytosti a asi se jich přesladila. Šarlatové kimono mne ale zaujalo na první pohled. Červeně laděná obálka s rudovláskou v kimonu se povedla. A pak ten...

Divadlo

Zamilovaný Shakespeare je působivý a plný nápadů

zamilovany shakespeare 200Už v minulé sezóně se zlínské divadlo pustilo do jevištní adaptace známého a oceňovaného filmu Zamilovaný Shakespeare. Jedná se o romanci, kde září Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow, kterou mají na starosti scenáristé...

Film

Soudce, který spáchal těžký zločin. Nebo ne?

soudce 200Malé americké město, tam je soudce veleváženou osobou. Alespoň navenek, protože za dveřmi jeho domova už to tak zřejmé být nemusí. Jaké by to asi bylo, kdyby vás vychovával muž, u kterého není jasné, jestli je víc despota, nebo člověk, který chce za...