Metalové okénko prosinec
Kultura21.cz

Metalové okénko prosinec

mo 200Máme tady poslední Metalové okénko roku 2021 – nebudeme ale bilancovat, jen se podíváme pod pokličku toho, co se v prosinci událo zajímavého, jaké klípky vyšly a co můžeme očekávat v budoucnu. Pěkné čtení přeji!

 

 

Švédská kapela Arch Enemy vydala novou písničku a rovnou i videoklip House Of Mirrors:

Americká sludge metalová kapela Crowbar hlásí, že 4. března vydává další studiovku. Deska Zero And Below bude obsahovat deset skladeb a už teď si můžete udělat o této hudbě obrázek při poslechu singlu Chemical Godz:

Nestorové grindu, Britové Napalm Death se nějak činí – loni vydali jako vždy kvalitní desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, začátkem února vydávají mini-album Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes. Takže se můžeme těšit hned na osm nových písniček! Jako ochutnávku tu máme Narcissus:

Pět let po desce Atonement vydávají američtí death metalisti Immolation novinku – tou je Acts od God, která vychází 18. února a na které najdeme celkem 15 písní! K poslechu je ta poslední, Apostle:

Americká rocková kapela Nonpoint vydala 27. prosince EP o pěti písních pod názvem Ruthless. A rovnou přibalili i videoklip ke skladbě Back In The Game:

Je to až k nevíře, ale němečtí thrash metaloví veteráni Destruction oslaví 40. narozeniny! Oslavy to budou velkolepé, neboť se rozhodli 8. dubna vydat novou studiovku. Album ponese název Diabolical a eponymní píseň tu máme ve formě videoklipu:

Co nejvíc vytěžit z nového alba, o to jde nyní projektu Emmigrate, kde je frontmanem Richard Z. Kruspe, známější spíš jako kytarista Rammstein. Emmigrate vydali 5. listopadu čtvrtou studiovku The Persistence Of Memory s devíti skladbami a nyní tu máme klip, kde se představí Till Lindemann, písničku Always On My Mind:

Debutové sólovky se dočkáme od George "Corpsegrinder" Fishera, tedy vokalisty formace Cannibal Corpse. Čtvrtého února vydá desku Corpsegrinder o deseti skladbách a už teď nabízí k poslechu i podívání píseň Acid Vat, kde hostuje i Erik Rutan:

Frontman kapely Deftones, Chino Moreno, opět sází na svůj vedlejší projekt Crosses, který má s kytaristou kapely Far Shaunem Lopezem. K dispozici máme cover od Q Lazzarus, písničku Goodbye Horses:

A na co se těšit v novém roce? Třeba na osmou studiovku polských Decapitated, která by měla přifrčet někdy na jaře. Deset nových skladeb přinese moderní technický metal, jaký máme rádi.

Vyjde toho samozřejmě mnohem víc. Sama mám pár želízek v ohni, na které se neskonale těším. Můžete dát vědět, na co se v roce 2022 těšíte právě vy!

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Martinák: To, že jsem nemohl být se svými dětmi, mě málem zabilo, teď už jsem opět šťastný

Martinak 200Petr Martinák, skvělý imitátor, herec, který na nějaký čas zmizel z televizních obrazovek i z povědomí diváků se pomalu vrací na pódia, odráží se ode dna a cítí se znovu šťastný. O tom, co ho potkalo a jak se s tím vypořádal hovoří na následují...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...


Literatura

Je libo argentinskou literaturu? Přečtěte si knihu Tohle je moře

Tohle je more 200Tohle je moře je třetím román argentinské prozaičky a novinářky Mariany Enriquezové a pokud vás láká přečíst si něco jiného, určitě byste po něm měli sáhnout.

 

...

Divadlo

Listopad ukáže prezidenta USA bez kalhot!

listopad200Myslíte si, že politika může být jen nudná a dokáže člověka jenom rozčílit? A co takhle sám prezident Spojených států amerických? Velevážená a celosvětově uznávaná osoba nemusí být jen taková, jakou ji známe z televize. Ve hře Listopad

Film

Poupata vystoupala na filmový trůn

V sobotu se filmoví tvůrci i fanoušci dočkali už devatenáctého udílení prestižních ocenění Český lev. Po roce se tedy opět sešli filmaři, herci, diváci v sále pražské Lucerny, kde slavnostní vyhlašování již tradičně probíhá.
...