Metalové okénko květen
Kultura21.cz

Metalové okénko květen

mo 200Květen stále ve znamení korona krize, nicméně v metalovém světě znamená květen záplavu videoklipů. A že stojí za to!

 

 

Americká banda Suicide Sielnce vydala na Valentýna fajnovou desku Become The Hunter a teď nám z ní nabízí zbytky. :-) Konkrétně jde o písničku Overlord, která se na studiovku nedostala. Což je škoda, však posuďte sami!

Pokud holdujete metalcoreu, jistě znáte Američany As I Lay Dying. Ti loni v září vydali sedmou studiovku s příznačným názvem Shaped By Fire a teď tu máme videoklip k písni Torn Between:

A co se týká videoklipů, tak nezahálí ani progresivní ukrajinská metalová formace Jinjer, která nám servíruje povedenou pecku Noah z jejich čtvrté desky Macro.

Polští satanáši Behemoth vydali 29. května EP A Forest, kde najdeme 4 skladby: titulní cover The Cure, kde hostuje frontman Shining Niklas Kvarforth. Tuto skladbu zde najdeme hned dvakrát, jednou jako živák. Pak tu máme dvě nové dosud nevydané skladby, Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a Evoe. Abyste si udělali svůj vlastní obrázek, můžete mrknout na ofiko klip

i na záznam z živáku:

Static X vydali klip k písničce All These Years, kde si stále ještě můžeme užít vokály Waynea Statica. Sedmá studiovka téhle party, s názvem Project Regeneration Vol. 1, měla původně spatřit světlo světa koncem května, ale kvůli krizi nakonec vyjde až 10. července.

Těžko zařaditelná švýcarská kapela Triptykon vydala v půlce května Requiem (Live At Roadburn 2019), který nahrála s klasickým orchestrem Dutch Metropole Orkest a hostující zpěvačkou Safou Heraghi. Co se z toho vyklubalo? Vydali klip k Rex Irae, takže pokud vám netradiční metalová hudba něco říká, kukněte sem:

Začátkem března vyšlo sedmé album kapele Body Count, kterou vede legenda hip hopu Ice-T. Deska nese název Carnivore a teď nám k ní nabízí karanténový videoklip k písni Point The Finger:

Devildriver si pro nás na 9. října připravují novinku s názvem Dealing With Demons, kde najdeme deset zbrusu nových skladeb. Půjde o dvojalbum, které vyjde ale postupně. Ochutnávka mě zaujala. Co na ni říkáte vy?

Poslední červencový den vyjde řecké symfonické kapele Septicflesh Infernus Sinfonica MMXIX na Blu-ray a DVD. Záznam z vyprodaného koncertu v Mexico City z února 2019. Oficiální teaser je opravdu velkolepý, a pokud jste někdy tuhle kapelu viděli naživo, tak mi dáte zapravdu, že je se na co těšit!

Nezahálí ani kapela Soulfly, která vydala digitální EP Live Ritual NYC MMXIX se sedmi písničkami, tedy záznam koncertu na podporu jejich nejnovější desky Ritual z února loňského roku v New York City. Vychutnat si můžete hned dva klípky, k The Summoning:

a k Under Rapture:

Švédští melodici Soilwork nás oblaží dalším videoklipem, tentokrát ke skladbě Death Diviner:

A na úplný závěr překvapení – ne úplně klip, ale vizualizér. A to ke skladbě Routes od americké bandy Lamb Of God. Ti vydají 19.června eponymní desku a troufnu si predikovat, že půjde o jednu z nejlepších věcí tohoto roku. Ve skladbě hostuje zpěvák Testament Chuck Billy, takže jde o něco trošku jiného, než na co jsme u téhle kapely zvyklí. Ale jejich styl je nezaměnitelný, však uslyšíte sami:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Rozhovor

Jiří Zmožek: Každá písnička má svůj životopis

Zmozek ZagorovaSupraphon k pětasedmdesátinám velkého melodika české populární hudby Jiřího Zmožka vydal Zlatou kolekci, která obsahuje 60 písní na 3CD. Hity Jiřího Zmožka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším původním českým šlágrům, které u nás v osmdesátých letech vz...

Hledat

Z archivu...


Literatura

Ekonomika kořeněná kokainem a erotikou – Lumpové a beránci

Lumpove a beranci perexManželská a autorská dvojice Markéta Šichtařová- Vladimír Pikora patří mezi osobnosti, které obvykle servírují nepříjemnou realitu bez obalu. Nyní se však rozhodli udělat výjimku a ve své...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Godzilla zasahuje

godzilla perexPravěký veleještěr pojmenovaný Godzilla se v japonských kinech poprvé objevil přesně před šedesáti léty (film v tuzemské distribuci nazvaný Probuzená zkáza mohli čeští diváci spatřit až o tři...