Metalové okénko květen

Metalové okénko květen

mo 200Květen stále ve znamení korona krize, nicméně v metalovém světě znamená květen záplavu videoklipů. A že stojí za to!

 

 

Americká banda Suicide Sielnce vydala na Valentýna fajnovou desku Become The Hunter a teď nám z ní nabízí zbytky. :-) Konkrétně jde o písničku Overlord, která se na studiovku nedostala. Což je škoda, však posuďte sami!

Pokud holdujete metalcoreu, jistě znáte Američany As I Lay Dying. Ti loni v září vydali sedmou studiovku s příznačným názvem Shaped By Fire a teď tu máme videoklip k písni Torn Between:

A co se týká videoklipů, tak nezahálí ani progresivní ukrajinská metalová formace Jinjer, která nám servíruje povedenou pecku Noah z jejich čtvrté desky Macro.

Polští satanáši Behemoth vydali 29. května EP A Forest, kde najdeme 4 skladby: titulní cover The Cure, kde hostuje frontman Shining Niklas Kvarforth. Tuto skladbu zde najdeme hned dvakrát, jednou jako živák. Pak tu máme dvě nové dosud nevydané skladby, Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a Evoe. Abyste si udělali svůj vlastní obrázek, můžete mrknout na ofiko klip

i na záznam z živáku:

Static X vydali klip k písničce All These Years, kde si stále ještě můžeme užít vokály Waynea Statica. Sedmá studiovka téhle party, s názvem Project Regeneration Vol. 1, měla původně spatřit světlo světa koncem května, ale kvůli krizi nakonec vyjde až 10. července.

Těžko zařaditelná švýcarská kapela Triptykon vydala v půlce května Requiem (Live At Roadburn 2019), který nahrála s klasickým orchestrem Dutch Metropole Orkest a hostující zpěvačkou Safou Heraghi. Co se z toho vyklubalo? Vydali klip k Rex Irae, takže pokud vám netradiční metalová hudba něco říká, kukněte sem:

Začátkem března vyšlo sedmé album kapele Body Count, kterou vede legenda hip hopu Ice-T. Deska nese název Carnivore a teď nám k ní nabízí karanténový videoklip k písni Point The Finger:

Devildriver si pro nás na 9. října připravují novinku s názvem Dealing With Demons, kde najdeme deset zbrusu nových skladeb. Půjde o dvojalbum, které vyjde ale postupně. Ochutnávka mě zaujala. Co na ni říkáte vy?

Poslední červencový den vyjde řecké symfonické kapele Septicflesh Infernus Sinfonica MMXIX na Blu-ray a DVD. Záznam z vyprodaného koncertu v Mexico City z února 2019. Oficiální teaser je opravdu velkolepý, a pokud jste někdy tuhle kapelu viděli naživo, tak mi dáte zapravdu, že je se na co těšit!

Nezahálí ani kapela Soulfly, která vydala digitální EP Live Ritual NYC MMXIX se sedmi písničkami, tedy záznam koncertu na podporu jejich nejnovější desky Ritual z února loňského roku v New York City. Vychutnat si můžete hned dva klípky, k The Summoning:

a k Under Rapture:

Švédští melodici Soilwork nás oblaží dalším videoklipem, tentokrát ke skladbě Death Diviner:

A na úplný závěr překvapení – ne úplně klip, ale vizualizér. A to ke skladbě Routes od americké bandy Lamb Of God. Ti vydají 19.června eponymní desku a troufnu si predikovat, že půjde o jednu z nejlepších věcí tohoto roku. Ve skladbě hostuje zpěvák Testament Chuck Billy, takže jde o něco trošku jiného, než na co jsme u téhle kapely zvyklí. Ale jejich styl je nezaměnitelný, však uslyšíte sami:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

TEREZA KOSTKOVÁ: K PLNOHODNOTNÉMU ŽENSTVÍ PATŘÍ MUŽ

Tereza Kostkova 200Krásnou herečku a moderátorku Terezu Kostkovou čeká náročný podzim – natáčení seriálu, moderování nového pořadu, představení v divadle. Na tiskovou konferenci FTV Prima v Mikulově dorazila odpočatá...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Literatura

Přijde zase někdy Lili?

danska divka webCo jen může způsobit jedna náhodná nevinná prosba? V mnoha případech asi nic zvláštního. Do života Grety a Einara však přinesla zásadní zlom. Do té chvíle byli zamilovaným manželským párem malířů, poté rozervanou dvojicí, která neví, jak ...

Divadlo

Hledá se vrah

posledni vikend 200V české premiéře se ve Východočeském divadle v Pardubicích představila detektivní hra Agathy Christie Poslední víkend.

...

Film

Financování filmu jako aspekt kulturní politiky

financovani filmu perexPetra Bilíka, profesně spjatého s olomouckou univerzitou, si vybavíme hlavně jako autora cenné monografie Ladislava Helga, jednoho z „prokletých“ tvůrců ze 60. let, jenž se po letech zákazů už nikdy nevrátil k aktivní...