Kapela Civilní Obrana představuje nový videoklip To Dokáže Chlap
Kultura21.cz

Kapela Civilní Obrana představuje nový videoklip To Dokáže Chlap

civilni obrana 200Civilní obrana natočila videoklip k písni To dokáže chlap z posledního alba Zlatá deska. Režie se ujal uznávaný tvůrce hudebních videoklipů Radim Věžník. Video vzniklo ve vyhlášené pražské restauraci Amano a hlavní roli ztvárnil herec Filip Kaňkovský.

 

Album Zlatá deska vyšlo v listopadu loňského roku a jedná se v pořadí o čtvrté studiové album. Nahrávka se skládá především z písniček, ke kterým „Civilka“ dříve vydala videoklipy, jež mají na YouTubu až miliony zhlédnutí. Skladby na Zlaté desce jsou také ozkoušené hraním a reakcemi fanoušků na koncertech. Nyní se trojčlenná kapela rozhodla doprovodit album videoklipem k písničce To dokáže chlap. Proces vzniku přibližuje frontman Marek Calík následovně. „Tahle písnička je pro nás hodně důležitá, vyšla na poslední desce, fanoušky na koncertech moc baví, takže natočit klip byla skoro povinnost,“ říká a dodává: „Mam radost ze spolupráce s hercem Filipem Kaňkovským, který svoji roli zvládl s naprostou sebejistotou.“

Klip To dokáže chlap vznikl pod režijním vedením Radima Věžníka, úspěšného režiséra a autora řady videoklipů. Na svém kontě má spolupráci například s kapelami Slza, The Switch, Xindl X a realizoval projekty pro rádio Evropa 2 nebo televizi Nova. Scénář i text se týkají partnerských vztahů, jelikož muži kvůli ženám zvládnou obvykle téměř vše, ale je potřeba to řádně vyzkoušet. Ústřední roli ztvárnil herec, komik a člen Činohry Národního divadla Filip Kaňkovský známý ze seriálů Případy 1.oddělní, Čtvrtá hvězda nebo Policie Modrava. „Natáčení jsem si užil, je to dobrá písnička, scénář byl vtipnej a kluci z kapely jsou moc fajn. Což je skoro unikátní spojení a přeju Civilce hodně štěstí“, dodává Kaňkovský.

Civilni obrana 1

Videoklip má u fanoušků úspěch a za krátkou dobu získal na YouTube přes 100 000 zhlédnutí. Kapela nový počin zveřejnila na začátku března. Krátce na to byl zaveden vládou nouzový stav kvůli koronaviru a Civilní obrana musela odložit i březnové turné a koncerty posunout na podzim.

„Civilka“ hraje kytarovou muziku doplněnou o elektronické samply. Kapela odehrála stovky koncertů po celé České Republice a Slovensku, desítky účinkování na předních českých festivalech jako Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Přeštěnice Music Festival, Natruc a dalších. Skupina má za sebou turné s kapelami Mandrage, Wohnout nebo Rybičky 48. Celkem vydala Civilní obrana čtyři studiová alba a několik samostatných singlů s videoklipy. Koncerty jsou protkané energickou show, uměním komunikovat s publikem, pódiovými efekty a perfektně podanými výkony.

Přesun koncertů Zlaté tour:

19.9. České Budějovice - K2
23.9. Praha - Rock Cafe
24.9. Brno Melodka
26.9. Kutná Hora - Česká1

Více informací
WEB: https://civilniobrana.cz
FACEBOOK: https://www.facebook.com/CivilniObrana/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/civilniobrana/Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Martin Lihač: K21 je pro mě nástrojem, kterým bych rád zúročil své zkušenosti a využil je pro dobrou věc

Lihac perexV redakci internetového magazínu Kultura21, který si klade za cíl přinášet co největší objem kvalitních informací z kulturní sféry, se za dobu jeho trvání vystřídalo již mnoho redaktorů. Ti skalní zůstávají věrni kme...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Inspekce – chlapci vychovaní ve lži

inspekce 200Hluboko v lesích je jedna věž, a v ní bydlí čtyřiadvacet chlapců. Říká se jim abecední chlapci – jejich jména jsou písmena abecedy. Každé ráno vstanou, a před vyučováním jdou na Inspekci – je to už součástí jejich denní rutiny. Inspektoři je p...

Divadlo

Úniková hra Faust vás vtáhne do mystické historie

faust200Únikovou hru Faust si můžete užít v prostoru Enigma Prague (Svornosti 18, Praha 5-Smíchov). Koncipována je tak, aby si hráči nejenom „zahráli“, ale dozvěděli se i něco z jednoho z nejstarších českých a pražských mytologických příběhů.

...

Film

Filmová přehlídka Studia Béla

altStudio Béla oslavilo čtvrt roku svého provozu filmovou přehlídkou ukázek a tipů na zajímavé filmy. Šéfredaktor časopisu Cinepur Jan Kolář a filmoví kritici Aleš Stuchlý z rádia Wave a Ant...