Kapela Civilní Obrana představuje nový videoklip To Dokáže Chlap

Kapela Civilní Obrana představuje nový videoklip To Dokáže Chlap

civilni obrana 200Civilní obrana natočila videoklip k písni To dokáže chlap z posledního alba Zlatá deska. Režie se ujal uznávaný tvůrce hudebních videoklipů Radim Věžník. Video vzniklo ve vyhlášené pražské restauraci Amano a hlavní roli ztvárnil herec Filip Kaňkovský.

 

Album Zlatá deska vyšlo v listopadu loňského roku a jedná se v pořadí o čtvrté studiové album. Nahrávka se skládá především z písniček, ke kterým „Civilka“ dříve vydala videoklipy, jež mají na YouTubu až miliony zhlédnutí. Skladby na Zlaté desce jsou také ozkoušené hraním a reakcemi fanoušků na koncertech. Nyní se trojčlenná kapela rozhodla doprovodit album videoklipem k písničce To dokáže chlap. Proces vzniku přibližuje frontman Marek Calík následovně. „Tahle písnička je pro nás hodně důležitá, vyšla na poslední desce, fanoušky na koncertech moc baví, takže natočit klip byla skoro povinnost,“ říká a dodává: „Mam radost ze spolupráce s hercem Filipem Kaňkovským, který svoji roli zvládl s naprostou sebejistotou.“

Klip To dokáže chlap vznikl pod režijním vedením Radima Věžníka, úspěšného režiséra a autora řady videoklipů. Na svém kontě má spolupráci například s kapelami Slza, The Switch, Xindl X a realizoval projekty pro rádio Evropa 2 nebo televizi Nova. Scénář i text se týkají partnerských vztahů, jelikož muži kvůli ženám zvládnou obvykle téměř vše, ale je potřeba to řádně vyzkoušet. Ústřední roli ztvárnil herec, komik a člen Činohry Národního divadla Filip Kaňkovský známý ze seriálů Případy 1.oddělní, Čtvrtá hvězda nebo Policie Modrava. „Natáčení jsem si užil, je to dobrá písnička, scénář byl vtipnej a kluci z kapely jsou moc fajn. Což je skoro unikátní spojení a přeju Civilce hodně štěstí“, dodává Kaňkovský.

Civilni obrana 1

Videoklip má u fanoušků úspěch a za krátkou dobu získal na YouTube přes 100 000 zhlédnutí. Kapela nový počin zveřejnila na začátku března. Krátce na to byl zaveden vládou nouzový stav kvůli koronaviru a Civilní obrana musela odložit i březnové turné a koncerty posunout na podzim.

„Civilka“ hraje kytarovou muziku doplněnou o elektronické samply. Kapela odehrála stovky koncertů po celé České Republice a Slovensku, desítky účinkování na předních českých festivalech jako Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Přeštěnice Music Festival, Natruc a dalších. Skupina má za sebou turné s kapelami Mandrage, Wohnout nebo Rybičky 48. Celkem vydala Civilní obrana čtyři studiová alba a několik samostatných singlů s videoklipy. Koncerty jsou protkané energickou show, uměním komunikovat s publikem, pódiovými efekty a perfektně podanými výkony.

Přesun koncertů Zlaté tour:

19.9. České Budějovice - K2
23.9. Praha - Rock Cafe
24.9. Brno Melodka
26.9. Kutná Hora - Česká1

Více informací
WEB: https://civilniobrana.cz
FACEBOOK: https://www.facebook.com/CivilniObrana/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/civilniobrana/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Dům na samotě Michaely Klevisové míří na obrazovky České televize

Klevisova200Jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti Michaela Klevisová obdržela v roce 2012 za román Dům na samotě Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. A právě touto knihou se Česká televize nechala inspirovat a natočila stejnojmenný fil...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...


Literatura

Je libo nějakou povídku?

akord a jiskry 200Výtvarník, dřevař a spisovatel Martin Patřičný vydal sbírku povídek Akord a jiskry, kde některé počiny dělí mezi sebou celé čtvrtstoletí. Některé jsou nové, jiné jsou přepracované, ale všechny stojí za přečtení.

Divadlo

Komiksovou komedii se špetkou černého humoru uvede Divadlo na Vinohradech

vinohrady200Daniel Majling je autorem hry Láska! Prsty! Salman Rushdie!, kterou uvede v premiéře v sobotu 4. června ve Studiové scéně Divadlo na Vinohradech. Představení, které se hraje v překladu a dramaturgii Vladimíra Čepka, režíruje Barbora Mašková a vin...

Film

O sborovém zpěvu a Black Sabbath

pk uvodkaPodivná kombinace? Ale reálná. Jako bývalého člena hudebního sboru mě zjištění, že Severský filmový podzim přinese i snímek o pěveckém sboru, velmi potěšilo, protože na léta, které jsme se spolužáky ve sboru zažili, nikdy nezapomeneme. Ale doložku...