Jaromír Nohavica chystá prekvapenie so skupinou Slniečko!

Jaromír Nohavica chystá prekvapenie so skupinou Slniečko!

Lodenica 200Lodenica oslavuje 20-te narodeniny a k tejto príležitosti pripravila od 30.augusta. do 1.septembra v Piešťanoch program až na troch pódiách. Okrem hlavná Lodenica scény organizátori pripravili Lodenička scénu a Komornú scénu.

 

 

Festival zaháji koncert českej folkovej legendy Jaromíra Nohavicu, ktorá si pripravila hudobné prekvapenie so skupinou Slniečko.

„Jaromír Nohavica a skupina Slniečko si na Lodenicu pripravili špeciálne hudobné prekvapenie, takže sa máme na čo tešiť. Návštevníci nášho festivalu si dlhodobo žiadali, aby na Lodenici vystúpil práve Jarek. Teším sa, že im toto želanie splníme v 20-tom ročníku festivalu,“ neskrýva radosť organizátor Dušan Drobný.

Lodenica Nohavica

Okrem nich sa predstaví anglická kapela The Sweet, ktorá zaspieva na Lodenici hity ako „Love is like Oxygen“, „Fox on the Run“ či „The Ballroom Blitz“. Tento rok oslavujú The Sweet 50. rokov na hudobnej scéne a na festivale predvedú, že sú v skvelej kondícii.

Lodenica sweet

Legenda strieda legendu, na Lodenicu zavíta Pavol Hammel. Predstaví sa v zostave s gitaristom Jurajom Burianom a klaviristom Petrom Preložníkom, s ktorými úspešne absolvoval koncerty na folkovom festivale Slunce v Strážnici na Morave a na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. „Ja som v podstate folker, čiže mám rád festival Lodenica. Atmosféra je tam úžasná, ľudia fandia jednému druhu hudby. Iba divák si vyberie, koho si pozrie z ponuky interpretov. Program prispôsobím publiku, čo budú chcieť odo mňa počuť. Ale určite vyberiem skladby, ktoré nehrávam na koncertoch s kapelou Prúdy, napríklad „Listy do mora“, „Za všetkým len ty“, „Margaret Steiffová“ či „Mladosť“,“ teší sa na Lodenicu Pavol Hammel.

Lodenica HAMMEL

Hudobný program dopĺňa skupina Čechomor, Jelen, Ivan Mládek a Banjoband, Františk Nedvěd, Lenka Filipová, IMT Smile, HEX, Hrdza či Bukasový Masív. Festial ponúka ale viacero možností, nielen hudobné ale aj množstvo sprievodných akcií. Medzi nimi je aj možnosť zaregistrovať sa na Lodenica Run, ktorý ponúka jeho účastníkom získať vstupenku zdarma.

Zdroj foto: NK Factory, autoři: Vladimir Jurkovič, Ctibor Bachratý


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Martin Lihač: K21 je pro mě nástrojem, kterým bych rád zúročil své zkušenosti a využil je pro dobrou věc

Lihac perexV redakci internetového magazínu Kultura21, který si klade za cíl přinášet co největší objem kvalitních informací z kulturní sféry, se za dobu jeho trvání vystřídalo již mnoho redaktorů. Ti skalní zůstávají věrni kme...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Jak se zbavit Mstivý Soni

mstv200Mám ráda české knihy. V minulém roce jsem se zaměřila na české autory a letos v tom úspěšně pokračuji. Jedním z mých oblíbených je Jiří Holub. Autor ne příliš silné knihy, kterou jsem právě dočetla, není v literárním světě vůbec neznámý. Má za sebou studi...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Šokující příběh zmizelých dětí odhaluje srbské drama Stehy

stehy perexŠvadlena Ana před mnoha lety ztratila svého prvorozeného syna. Prý umřel krátce poté, co se narodil. Ana tomuhle tvrzení uvěřila, protože neměla důvod nevěřit. Když se však objevilo několik náznaků, že by její chlapeček mohl být naživu, nezávahala...