Začíná další ročník festivalu Kytara napříč žánry
Banner

Začíná další ročník festivalu Kytara napříč žánry

kytara napric zanry 200V Praze začíná dnes 9. října již 19. ročník mezinárodního hudebního festivalu Kytara napříč žánry. Odstartuje v pražském Atriu společným koncertem dvou nadaných kytaristů – Karlijn Lagendijkové a Sönke Meinena. Bude následovat dalších 16 koncertů po České republice i Německu.

 

 

Festival vznikl díky Stanislavu Barkovi již v roce 1998 jako reakce na chybějící kytarové festivaly zaměřené na různorodé hudební žánry. Mimo známých umělců na festivalu vystupují i studenti uměleckých škol, či začínající kytaristi.

Tak tomu bude i v letošním ročníku. Jednou z hvězd celého festivalu je kytaristka Jennifer Battenová, která je známá jako spolupracovnice Michaela Jacksona. Českou republiku navštíví již po třetí. Prvně, v roce 1996, doprovázela právě Michaela Jacksona a následně v roce 2009 poprvé vystoupila na festivalu Kytara napříč žánry. Za zmínku jistě stojí i známý americký kytarista Adam Rafferty, Lorenz Schmidt, či, z řad českých hudebníků, Libor Šmoldas a Michal Müller.

Mimo Prahu zamíří festival i do Chýně, Černošic, Tábora, Varnsdorfu, Dolní Poustevny, Pardubic a tři koncerty se uskuteční v Německu. Akce probíhá až do 26. listopadu, kdy bude samotným pořadatelem akce, Stanislavem Barkem ukončena.

Pro více informací doporučuji navštívit oficiální webové stránky: www.kytaranapriczanry.cz

kytara napric zanry


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Je třeba věřit, že události plynou tak, jak mají, říká herec Jiří Bartoň

barton perDesítky postav má na svém kontě herec Jiří Bartoň, který si zahrál jak v kamenných divadlech, tak na alternativních scénách. Přitom je zajímavé, že se uplatnil nejen v činoherních, ale třeba ve vyloženě muzikálových rolích a že má ve svém r...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Nahlédněte do života Vincenta

vincent 200Nizozemská autorka Barbara Stok se prostřednictvím komiksu pokusila seznámit dnešní čtenáře se životem malíře Vincenta van Gogha. Na český trh se tato malovaná a půvabná kniha dostala díky nakladatelství Mladá fronta.

...

Divadlo

Ústecké baletní úlety

LBperexSólista ústeckého baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu Vladimír Gončarov má na svém kontě již pěknou řádku hlavních mužských rolí v nejrůznějších baletních kusech. Nedávno učinil odklon ze zaběhnutých ste...

Film

KLIP: Porno převlečené za umění? Ani náhodou!

srbsky film klipOd chvíle, kdy – díky akci pro filmofily ´Fresh Film Fest´ - do naší distribuce vpadl snímek Klip, se ozývá ze všech stran Klip! Klip! Hurá!, anebo Klip! Klip! Fuj! Jak kdo do divácké veřejnosti volá, tak se pak z div...