Začíná další ročník festivalu Kytara napříč žánry

Začíná další ročník festivalu Kytara napříč žánry

kytara napric zanry 200V Praze začíná dnes 9. října již 19. ročník mezinárodního hudebního festivalu Kytara napříč žánry. Odstartuje v pražském Atriu společným koncertem dvou nadaných kytaristů – Karlijn Lagendijkové a Sönke Meinena. Bude následovat dalších 16 koncertů po České republice i Německu.

 

 

Festival vznikl díky Stanislavu Barkovi již v roce 1998 jako reakce na chybějící kytarové festivaly zaměřené na různorodé hudební žánry. Mimo známých umělců na festivalu vystupují i studenti uměleckých škol, či začínající kytaristi.

Tak tomu bude i v letošním ročníku. Jednou z hvězd celého festivalu je kytaristka Jennifer Battenová, která je známá jako spolupracovnice Michaela Jacksona. Českou republiku navštíví již po třetí. Prvně, v roce 1996, doprovázela právě Michaela Jacksona a následně v roce 2009 poprvé vystoupila na festivalu Kytara napříč žánry. Za zmínku jistě stojí i známý americký kytarista Adam Rafferty, Lorenz Schmidt, či, z řad českých hudebníků, Libor Šmoldas a Michal Müller.

Mimo Prahu zamíří festival i do Chýně, Černošic, Tábora, Varnsdorfu, Dolní Poustevny, Pardubic a tři koncerty se uskuteční v Německu. Akce probíhá až do 26. listopadu, kdy bude samotným pořadatelem akce, Stanislavem Barkem ukončena.

Pro více informací doporučuji navštívit oficiální webové stránky: www.kytaranapriczanry.cz

kytara napric zanrySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Tajemné a temné Hadí listiny

listiny perexKnihu s atraktivním a tajuplným názvem Hadí listiny napsala mladá autorka (1986) z umělecké rodiny. S výběrem tématu pro svůj debut vůbec netroškařila – pustila se do odhalování středověkých alchymistických technik a magického jazyka.

...

Divadlo

Gazdova krv vás dostane korektními i nekorektními vtipy

altDivadelní festival Střetnutí Stretnutie zahájila hra Gazdova krv, ve které excelovala tvář festivalu Szidi Tobias a nejen ona.

 

...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.