Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

okno200Nejkratší měsíc roku utekl jako voda a my tu máme ohlédnutí za tím, co se událo ve světě metalových hvězd. Rok se nám parádně rozjíždí, máme možnost sledovat kapely, které se připravují vydat novinkový materiál, ale dovídáme se i novinky z festivalů – tedy které kapely tento rok naši zemi neminou.


Kapela Ministry už několikráte oznamovala svůj zánik, nicméně ji letos budeme moci vidět třeba na festivalu Brutal Assault. Její frontman Al Jourgensen taky pořád něco kutí – v půlce dubna má jeho novému projektu nazvanému Surgical Meth Machine, vyjít debutová deska.
Co se týká debutů, máme tu ještě jeden – je jím nová kalifornská kapela Westfield Massacre. Fošna má vyjít někdy na jaře, přesné informace ještě nejsou známy. Kapelu vede a zpívá v ní Tommy Vext, bývalý zpěvák Divine Heresy a Snot a podle všeho má jít o všehochuť metalu, metalcoreu a nebude chybět ani melodika.
Otep, kalifornská kapela se zpěvačkou v hlavní roli, již také několikrát oznamovala svůj zánik. Nicméně v půlce dubna se dočkáme již sedmé studiové desky. Ta ponese název Generation Doom a bude obsahovat 12 nových skladeb.
Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, se činí – dokončuje svůj projekt, který nebude metalový, ale půjde o kombinaci blues, country a folku. A já se nemůžu dočkat, jak to bude znít!
Němečtí thrash metaloví veteráni Destruction, kteří toho ale mají stále co říci, vydají 13. dubna album Under Attack. Pokud dobře počítám, půjde o jejich čtrnáctou studiovku!
Belgická mašinérie Aborted nedávno vydala EP Termination Redux, aby tak oslavila dvacáté výročí své existence. Laťku nastavili pořádně vysoko a to se v dubnu dočkáme regulérního, v pořadí již devátého alba této bandy. Deska ponese slušivé jméno Retrogore.

okno7


Moderní metalová banda Carnifex z Kalifornie, která se v naší zemi těší oblibě, brzy vstoupí do studia, aby započala nahrávání již šestého studiového alba. Půjde o nástupce desky Die Without Hope z roku 2014.
Metalisté Death Angel jsou velmi pilní – v létě vydali DVD A Trashumentary a koncem května nám naservírují novinkové CD s názvem The Evil Divide.
Na závěr potěšte své uši i oči videoklipem od německých Caliban. Ti vydají koncem března desku Gravity a už teď nám z ní nabízejí klip s názvem Paralyzed.


Začátkem února vyšlo texaským rockerům Drowning Pool album Hellelujuah a jako ochutnávku jejich nejnovější tvorby vyzkoušejte videoklip ke skladbě By The Blood.


Zdroj: blabbermouth.net


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

„Každý festivalový den trošku jako dobrodružná jízda na horské dráze“

luhovany vincent 200Prozradila nám paní Magdaléna Petráková, ředitelka a dramaturgyně divadelní sekce festivalu LUHOvaný Vincent. V tomto rozhovoru nám sdělila, na co se mohou návštěvníci těšit a v...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Jak chutně a bez výčitek jíst při cukrovce

sachar200Nakladatelství Noxi dělá v oblasti zdraví velmi záslužnou činnost. Další z jeho počinů je kuchařka maďarské autorky Krisztiny Vrábel „160 gramů sacharidů“ s lákavou výzvou v podnázvu: „Jezme chutně bez výčitek“. Taková výzva mě nikdy nenechá chladnou. ...

Divadlo

Neváhejte a vyrazte za zážitky na Kulturu pod hvězdami

kultura pod hvezdami200Kultura pod hvězdami pořádá letní kulturní akce open-air s tím, že spojuje krásná místa s krásným zážitkem v podobě muzikálů a činohry pod širým nebem. Už mají za sebou několik zastávek jako je Opočno, Kroměříž, Brno nebo ...

Film

Před osmdesáti lety vyhrál anketu českých žen Rolf Wanka, "nejušlechtilejší z českých filmových milovníků"

wanka 200Pokud by se v polovině třicátých let minulého století vyhlašovala anketa o nejkrásnějšího filmového herce či milovníka, zvítězil by Rolf Wanka. Patřil k filmovým idolům, kterého milovaly služky, úřednice stejně jako dámy z vyšší společnosti. Potvrdil...