Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

okno200Nejkratší měsíc roku utekl jako voda a my tu máme ohlédnutí za tím, co se událo ve světě metalových hvězd. Rok se nám parádně rozjíždí, máme možnost sledovat kapely, které se připravují vydat novinkový materiál, ale dovídáme se i novinky z festivalů – tedy které kapely tento rok naši zemi neminou.


Kapela Ministry už několikráte oznamovala svůj zánik, nicméně ji letos budeme moci vidět třeba na festivalu Brutal Assault. Její frontman Al Jourgensen taky pořád něco kutí – v půlce dubna má jeho novému projektu nazvanému Surgical Meth Machine, vyjít debutová deska.
Co se týká debutů, máme tu ještě jeden – je jím nová kalifornská kapela Westfield Massacre. Fošna má vyjít někdy na jaře, přesné informace ještě nejsou známy. Kapelu vede a zpívá v ní Tommy Vext, bývalý zpěvák Divine Heresy a Snot a podle všeho má jít o všehochuť metalu, metalcoreu a nebude chybět ani melodika.
Otep, kalifornská kapela se zpěvačkou v hlavní roli, již také několikrát oznamovala svůj zánik. Nicméně v půlce dubna se dočkáme již sedmé studiové desky. Ta ponese název Generation Doom a bude obsahovat 12 nových skladeb.
Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, se činí – dokončuje svůj projekt, který nebude metalový, ale půjde o kombinaci blues, country a folku. A já se nemůžu dočkat, jak to bude znít!
Němečtí thrash metaloví veteráni Destruction, kteří toho ale mají stále co říci, vydají 13. dubna album Under Attack. Pokud dobře počítám, půjde o jejich čtrnáctou studiovku!
Belgická mašinérie Aborted nedávno vydala EP Termination Redux, aby tak oslavila dvacáté výročí své existence. Laťku nastavili pořádně vysoko a to se v dubnu dočkáme regulérního, v pořadí již devátého alba této bandy. Deska ponese slušivé jméno Retrogore.

okno7


Moderní metalová banda Carnifex z Kalifornie, která se v naší zemi těší oblibě, brzy vstoupí do studia, aby započala nahrávání již šestého studiového alba. Půjde o nástupce desky Die Without Hope z roku 2014.
Metalisté Death Angel jsou velmi pilní – v létě vydali DVD A Trashumentary a koncem května nám naservírují novinkové CD s názvem The Evil Divide.
Na závěr potěšte své uši i oči videoklipem od německých Caliban. Ti vydají koncem března desku Gravity a už teď nám z ní nabízejí klip s názvem Paralyzed.


Začátkem února vyšlo texaským rockerům Drowning Pool album Hellelujuah a jako ochutnávku jejich nejnovější tvorby vyzkoušejte videoklip ke skladbě By The Blood.


Zdroj: blabbermouth.net


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Videorecenze knih

Rozhovor

Inspirujte se a naučte se plést z papíru

pleteni 200K rozhovoru jsme tentokrát nepřizvali žádnou celebritu, ale jednu moc šikovnou paní z Dubu nad Moravou, Janu Metlíkovou. Jejím koníčkem je pletení z papíru a my jsme se mu podívali na zoubek. Co vše je potřeba, jak výroba probí...

Live

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Vařit bez lepku a chutně je hračka

BezLepku perexJeště před pár lety se o citlivosti na lepek hovořilo jen sporadicky a tato diagnóza se stávala noční můrou všech, kdo byli náhle postaveni před skutečnost, že se s potravinami obsahujícími lepek musejí navždy ...

Divadlo

Obleťte celý svět za 90 minut

LS 2020 perexVinou Covidu-19, jsme museli omezit cestování a zůstat Čechách. Čechy jsou krásné, ale co kdybychom mohli z bezpečí a pohodlí křesel, Vinohradského divadla, obletět celý svět za 90 minut?

 

...

Film

Letní filmová škola startuje už po devětatřicáté

filmova skola 2V pátek 26. července se do Uherského Hradiště začnou sjíždět filmoví fandové, aby nasáli atmosféru pohyblivých obrázků dávných i těch nejsoučasnějších. Po devět dní, až do soboty 3. srpna, se tu budou moci oddávat kulturnímu obžerství...