Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

okno200Nejkratší měsíc roku utekl jako voda a my tu máme ohlédnutí za tím, co se událo ve světě metalových hvězd. Rok se nám parádně rozjíždí, máme možnost sledovat kapely, které se připravují vydat novinkový materiál, ale dovídáme se i novinky z festivalů – tedy které kapely tento rok naši zemi neminou.


Kapela Ministry už několikráte oznamovala svůj zánik, nicméně ji letos budeme moci vidět třeba na festivalu Brutal Assault. Její frontman Al Jourgensen taky pořád něco kutí – v půlce dubna má jeho novému projektu nazvanému Surgical Meth Machine, vyjít debutová deska.
Co se týká debutů, máme tu ještě jeden – je jím nová kalifornská kapela Westfield Massacre. Fošna má vyjít někdy na jaře, přesné informace ještě nejsou známy. Kapelu vede a zpívá v ní Tommy Vext, bývalý zpěvák Divine Heresy a Snot a podle všeho má jít o všehochuť metalu, metalcoreu a nebude chybět ani melodika.
Otep, kalifornská kapela se zpěvačkou v hlavní roli, již také několikrát oznamovala svůj zánik. Nicméně v půlce dubna se dočkáme již sedmé studiové desky. Ta ponese název Generation Doom a bude obsahovat 12 nových skladeb.
Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, se činí – dokončuje svůj projekt, který nebude metalový, ale půjde o kombinaci blues, country a folku. A já se nemůžu dočkat, jak to bude znít!
Němečtí thrash metaloví veteráni Destruction, kteří toho ale mají stále co říci, vydají 13. dubna album Under Attack. Pokud dobře počítám, půjde o jejich čtrnáctou studiovku!
Belgická mašinérie Aborted nedávno vydala EP Termination Redux, aby tak oslavila dvacáté výročí své existence. Laťku nastavili pořádně vysoko a to se v dubnu dočkáme regulérního, v pořadí již devátého alba této bandy. Deska ponese slušivé jméno Retrogore.

okno7


Moderní metalová banda Carnifex z Kalifornie, která se v naší zemi těší oblibě, brzy vstoupí do studia, aby započala nahrávání již šestého studiového alba. Půjde o nástupce desky Die Without Hope z roku 2014.
Metalisté Death Angel jsou velmi pilní – v létě vydali DVD A Trashumentary a koncem května nám naservírují novinkové CD s názvem The Evil Divide.
Na závěr potěšte své uši i oči videoklipem od německých Caliban. Ti vydají koncem března desku Gravity a už teď nám z ní nabízejí klip s názvem Paralyzed.


Začátkem února vyšlo texaským rockerům Drowning Pool album Hellelujuah a jako ochutnávku jejich nejnovější tvorby vyzkoušejte videoklip ke skladbě By The Blood.


Zdroj: blabbermouth.net


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Vyzrálost člověka se pozná podle toho, že dokáže dělat něco i pro druhé, říká Alena Hájková

alena hajkova perexAtraktivní, zajímavá, temperamentní, akční, inteligentní, empatická, pokorná...  Tak nějak bych charakterizoval paní Alenu Hájkovou, jednatelku agentury VIP osobnosti. Řadu let organizuje zajímavé akce, na jiných zase spoluprac...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Album prvňáčka – Můj první rok ve školní lavici

album prvnacka perexJasně si pamatuji, když šel můj syn do první třídy. Sama jsem byla asi víc nervózní a rozechvělá než on. Říkala jsem si: „Tak už mám doma školáka.“ Všechny výkresy jsem schovávala, všechny jeho školní pokroky jsem si zapisovala, ...

Divadlo

Úspěšně lze cestovat do pravěku nejen na filmovém plátně, ale i na divadelních prknech

cesta-do-praveku 200Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. Občas je těch pachatelů víc, třeba čtyři. A vracejí se na míst více. Třeba do Zlína a třeba do pravěku. Přesně tak tomu bylo v neděli 2. listopadu, kdy se ve zlínském Městs...

Film

Jak se lidé chovají za války a jak o ní smýšlejí

total2000Volná řada sborníků nazvaných Kultura a totalita je prozatím rozčleněna do pěti svazků.

...