Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

okno200Nejkratší měsíc roku utekl jako voda a my tu máme ohlédnutí za tím, co se událo ve světě metalových hvězd. Rok se nám parádně rozjíždí, máme možnost sledovat kapely, které se připravují vydat novinkový materiál, ale dovídáme se i novinky z festivalů – tedy které kapely tento rok naši zemi neminou.


Kapela Ministry už několikráte oznamovala svůj zánik, nicméně ji letos budeme moci vidět třeba na festivalu Brutal Assault. Její frontman Al Jourgensen taky pořád něco kutí – v půlce dubna má jeho novému projektu nazvanému Surgical Meth Machine, vyjít debutová deska.
Co se týká debutů, máme tu ještě jeden – je jím nová kalifornská kapela Westfield Massacre. Fošna má vyjít někdy na jaře, přesné informace ještě nejsou známy. Kapelu vede a zpívá v ní Tommy Vext, bývalý zpěvák Divine Heresy a Snot a podle všeho má jít o všehochuť metalu, metalcoreu a nebude chybět ani melodika.
Otep, kalifornská kapela se zpěvačkou v hlavní roli, již také několikrát oznamovala svůj zánik. Nicméně v půlce dubna se dočkáme již sedmé studiové desky. Ta ponese název Generation Doom a bude obsahovat 12 nových skladeb.
Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, se činí – dokončuje svůj projekt, který nebude metalový, ale půjde o kombinaci blues, country a folku. A já se nemůžu dočkat, jak to bude znít!
Němečtí thrash metaloví veteráni Destruction, kteří toho ale mají stále co říci, vydají 13. dubna album Under Attack. Pokud dobře počítám, půjde o jejich čtrnáctou studiovku!
Belgická mašinérie Aborted nedávno vydala EP Termination Redux, aby tak oslavila dvacáté výročí své existence. Laťku nastavili pořádně vysoko a to se v dubnu dočkáme regulérního, v pořadí již devátého alba této bandy. Deska ponese slušivé jméno Retrogore.

okno7


Moderní metalová banda Carnifex z Kalifornie, která se v naší zemi těší oblibě, brzy vstoupí do studia, aby započala nahrávání již šestého studiového alba. Půjde o nástupce desky Die Without Hope z roku 2014.
Metalisté Death Angel jsou velmi pilní – v létě vydali DVD A Trashumentary a koncem května nám naservírují novinkové CD s názvem The Evil Divide.
Na závěr potěšte své uši i oči videoklipem od německých Caliban. Ti vydají koncem března desku Gravity a už teď nám z ní nabízejí klip s názvem Paralyzed.


Začátkem února vyšlo texaským rockerům Drowning Pool album Hellelujuah a jako ochutnávku jejich nejnovější tvorby vyzkoušejte videoklip ke skladbě By The Blood.


Zdroj: blabbermouth.net


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Konečně zase hrát živě, to je přání Vladana Vavruši, kapelníka skupiny GAIA

Gaia perexDruhá múza je název aktuálního alba otrokovické skupiny GAIA. Sedm původních písniček a jedna instrumentální skladba představují pop rockovou muziku, která imponuje vlastními hudebními i aranžérskými nápady stejně jako chytrými texty - a samozřejmě...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Budu živ tři sta let … Příběhy pacientů

budu ziv trista letÚtlá knížka velmi poutavým způsobem předkládá čtenářům příběhy lidí, kteří prožili a přežili závažné onkologické onemocnění. Příběhy jsou rozmanité, vyprávěné často velmi prostými, syrovými slovy, ale právě proto velmi přitažli...

Divadlo

Muzikálová verze oscarového snímku měla premiéru v Brně

grandhotel perexTak jako kdysi Vídeň uvedla do světa operetu, tak se v Americe, na Broadway narodil muzikál. Každým rokem tam vznikají nová a nová díla, ne všechna však vydrží v repertoáru těch divadel víc měsíců a ne všechna se dostanou dál do světa....

Film

Navštivte Přehlídku netradičního filmu 2013

pnf logo 200Mladá Boleslav bude již po čtvrté hostit Přehlídku netradičního filmu (PNF), zaměřenou na nahotu a sexualitu v médiích. Přehlídka se uskuteční v termínu od 26. do 28. září 2013 v Divadelním sále Domu Kultury v Mladé Boleslavi.