Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

Tisk

ENT 200Občas je příjemné vymanit se ze zaběhlých kolejí, opustit svou komfortní zónu a vplout do tábora neznámé hudby, nepoznané kapely. Občas však posluchačům takové experimenty nevyjdou. Jak to dopadlo v případě americké moderní metalové kapely Entities?

 

 

Banda Entities se dala dohromady teprve v roce 2011 ve slunném Sacramentu v Kalifornii. Sestavu si drží víceméně neměnnou, a to: Cody Jarvic – kytara, Anthony Garrison – kytara, Ian Robertson – zpěv, Phil Water – kytara. Album Novalis prezentuje jejich tvorbu jako první plnohodnotný disk. Dříve vydávali pouze EP: Luminosity (2012), More Songs (2012), Aether (2013).

Obal desky přesně evokuje to, jak album zní – zasněně, jakoby z jiného světa. A také kombinuje nepříliš slučitelné prvky – někoho inovací potěší, někoho velmi rychle znudí svou často jednotvárnou povahou. Musím říct, že všechny písně se mi slily v jednu velkou hudební kakofonii.

ENT


Denní snění nejlépe vystihuje podstatu tvorby kapely. Ačkoliv se jedná o moderní a technicky kvalitní metal, tak to prostě není můj šálek čaje. Skladby mi přišly hrozně dlouhé a nudné. Jednolité písně s kvalitním metalcoreovým zpěvem naředěné nudným líným hudebním podkresem a melodiemi. Zde si můžete udělat obrázek sami, při poslechu písně Esuna:

Musím říct, že ač Entities dělají hudbu, která je poměrně nová a kreativní, tak to bohužel není nic pro mě. Nic chytlavého, k čemu bych se chtěla někdy vrátit a pustit si znovu. Nic význačného, co by se mi vrylo do paměti. Možná však příznivci mladých a neokoukaných a hlavně nemainstreamových kapel zaplesají a naleznou v Entities to, co jim doposud na hudební scéně chybělo.

Název nosiče: Novalis
Interpret: Entities
Žánr: progresivní metal
Skladby: 01. Oni, 02. Esuna (ft. Nick Arthur), 03. Synthetic Divinity, 04. Azure, 05. Genetic Drift, 06. Paramnesia, 07. Mother Gaia, 08. Crestfallen, 09. Spirits (ft. Tomas Raclavsky),
10. Chrysalis (ft. Matt Youkhana), 11. Adversity, 12. Return To Reform
Stopáž: 45:06
Hodnocení: 55 %

( 0 hlasů )

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

SKUPINA KRAUSBERRY SLAVÍ: JEDENATŘICET LET S JEDENATŘICETI PECKAMI

kraus200Zaplaťpánbůh za některé vyhazovy! Kdyby nemusel Martin Kraus odejít z kapely Bluesberry, asi by nevznikla kapela Krausber ry. Scéna české populární hudby by byla ochuzena o energií nabitou, originální skupinu, o písničky jako třeba Vlakem na Kolín, S...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

O schůzce, která se vlastně neuskutečnila

Rendez vous 200Přestože se román Deborah McKinlayové jmenuje Rendez-vous v Paříži, nejde vůbec o milostné randění v městě nad Seinou. Ti dva, o nichž je řeč, se do francouzské metropole spolu vůbec nedostanou. Na rendez-v...

Divadlo

Nezapomenutelná Adina Mandlová ožije na scéně Městského divadla v Mladé Boleslavi

Adina2001000 tváří Adiny je další z autorských projektů Městského divadla v Mladé Boleslavi, který sleduje životní osudy kdysi herečky Adiny Mandlové. Slavnostní premiéra hry Daniely Sodomové proběhne 30. září. Režisérka a choreografka Adéla Stodolová patří k nejvý...

Film

Robotická figurka sjednává pořádek

altRobocop je člověk, který byl po těžkém zranění voperován do úplně nového mechanického těla. Při té příležitosti z něj udělali kulkámvzdorného, disciplinovaného… perfektního policistu, který jezdí ulicemi a zajišťuje zákon a pořádek.