Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

ENT 200Občas je příjemné vymanit se ze zaběhlých kolejí, opustit svou komfortní zónu a vplout do tábora neznámé hudby, nepoznané kapely. Občas však posluchačům takové experimenty nevyjdou. Jak to dopadlo v případě americké moderní metalové kapely Entities?

 

 

Banda Entities se dala dohromady teprve v roce 2011 ve slunném Sacramentu v Kalifornii. Sestavu si drží víceméně neměnnou, a to: Cody Jarvic – kytara, Anthony Garrison – kytara, Ian Robertson – zpěv, Phil Water – kytara. Album Novalis prezentuje jejich tvorbu jako první plnohodnotný disk. Dříve vydávali pouze EP: Luminosity (2012), More Songs (2012), Aether (2013).

Obal desky přesně evokuje to, jak album zní – zasněně, jakoby z jiného světa. A také kombinuje nepříliš slučitelné prvky – někoho inovací potěší, někoho velmi rychle znudí svou často jednotvárnou povahou. Musím říct, že všechny písně se mi slily v jednu velkou hudební kakofonii.

ENT


Denní snění nejlépe vystihuje podstatu tvorby kapely. Ačkoliv se jedná o moderní a technicky kvalitní metal, tak to prostě není můj šálek čaje. Skladby mi přišly hrozně dlouhé a nudné. Jednolité písně s kvalitním metalcoreovým zpěvem naředěné nudným líným hudebním podkresem a melodiemi. Zde si můžete udělat obrázek sami, při poslechu písně Esuna:

Musím říct, že ač Entities dělají hudbu, která je poměrně nová a kreativní, tak to bohužel není nic pro mě. Nic chytlavého, k čemu bych se chtěla někdy vrátit a pustit si znovu. Nic význačného, co by se mi vrylo do paměti. Možná však příznivci mladých a neokoukaných a hlavně nemainstreamových kapel zaplesají a naleznou v Entities to, co jim doposud na hudební scéně chybělo.

Název nosiče: Novalis
Interpret: Entities
Žánr: progresivní metal
Skladby: 01. Oni, 02. Esuna (ft. Nick Arthur), 03. Synthetic Divinity, 04. Azure, 05. Genetic Drift, 06. Paramnesia, 07. Mother Gaia, 08. Crestfallen, 09. Spirits (ft. Tomas Raclavsky),
10. Chrysalis (ft. Matt Youkhana), 11. Adversity, 12. Return To Reform
Stopáž: 45:06
Hodnocení: 55 %

( 0 hlasů )

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

„Snažím se hledat témata, která souvisí se společenským děním“, říká režisér David Šiktanc

siktanc perexŠvandovo divadlo uvedlo premiéru hry ze 70.let na motivy románu Heinricha Bölla, která je díky svému kontroverznímu tématu poplatná i dnešní době. Co o ní říká její režisér David Šiktanc a co by podle něj měli diváci brát na zřetel?...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

S mužstvím je to stále horší a na vině jsou také technologie

odpojeny muz perexVydavatelství Grada vydalo knihu s názvem Odpojený muž a podtitulem Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím. Jejím autorem je americký psycholog Philip Zimbardo, který na toto téma vystoupil také na známé konferenci T...

Divadlo

Zlínu se „hra her“ povedla

hamlet 200Shakespearův Hamlet je jedním z nejvýraznějších představení 73. sezóny Městského divadla Zlín a také jí dal motiv v podobě otázky být či nebýt. Jedná se o jednu z 11 premiér, kterou si zlínští diváci mohou vychutnat.

...

Film

Král televizních příběhů František Filip

filipVraťme se do časů, kdy byla televize zásobena vynikajícími scénáři Jaroslava Dieta, Jiřího Hubače a dalších, kterých se posléze ujali mistři svého řemesla a pod jejich vedením vznikly ty nejlepší české seriály a televizní filmy. Tento krásný výlet do minul...