Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

Progresivní Entities vás lapí do metalového světa snění

ENT 200Občas je příjemné vymanit se ze zaběhlých kolejí, opustit svou komfortní zónu a vplout do tábora neznámé hudby, nepoznané kapely. Občas však posluchačům takové experimenty nevyjdou. Jak to dopadlo v případě americké moderní metalové kapely Entities?

 

 

Banda Entities se dala dohromady teprve v roce 2011 ve slunném Sacramentu v Kalifornii. Sestavu si drží víceméně neměnnou, a to: Cody Jarvic – kytara, Anthony Garrison – kytara, Ian Robertson – zpěv, Phil Water – kytara. Album Novalis prezentuje jejich tvorbu jako první plnohodnotný disk. Dříve vydávali pouze EP: Luminosity (2012), More Songs (2012), Aether (2013).

Obal desky přesně evokuje to, jak album zní – zasněně, jakoby z jiného světa. A také kombinuje nepříliš slučitelné prvky – někoho inovací potěší, někoho velmi rychle znudí svou často jednotvárnou povahou. Musím říct, že všechny písně se mi slily v jednu velkou hudební kakofonii.

ENT


Denní snění nejlépe vystihuje podstatu tvorby kapely. Ačkoliv se jedná o moderní a technicky kvalitní metal, tak to prostě není můj šálek čaje. Skladby mi přišly hrozně dlouhé a nudné. Jednolité písně s kvalitním metalcoreovým zpěvem naředěné nudným líným hudebním podkresem a melodiemi. Zde si můžete udělat obrázek sami, při poslechu písně Esuna:

Musím říct, že ač Entities dělají hudbu, která je poměrně nová a kreativní, tak to bohužel není nic pro mě. Nic chytlavého, k čemu bych se chtěla někdy vrátit a pustit si znovu. Nic význačného, co by se mi vrylo do paměti. Možná však příznivci mladých a neokoukaných a hlavně nemainstreamových kapel zaplesají a naleznou v Entities to, co jim doposud na hudební scéně chybělo.

Název nosiče: Novalis
Interpret: Entities
Žánr: progresivní metal
Skladby: 01. Oni, 02. Esuna (ft. Nick Arthur), 03. Synthetic Divinity, 04. Azure, 05. Genetic Drift, 06. Paramnesia, 07. Mother Gaia, 08. Crestfallen, 09. Spirits (ft. Tomas Raclavsky),
10. Chrysalis (ft. Matt Youkhana), 11. Adversity, 12. Return To Reform
Stopáž: 45:06
Hodnocení: 55 %

( 0 hlasů )

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Radní pro kulturu Středočeského kraje: Kultura je vnímána jako popelka


Zdenek StefekRozhovor s radním Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Zdeňkem Štefkem (KSČM).

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Nevěsta ve sněhu

NevestaVeSnehu perexI policejní vyšetřovatelé mají svůj soukromý život. Robert Marthaler, hlavní komisař ve frankfurtské kriminálce má neustále spory se svým nadřízeným Herrmannem a také nevyjasněný vztah se svou příte...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Ve filmu Ready Player One vám Steven Spielberg ukáže úžasný virtuální svět

ready player one perexV roce 2045 se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli způsob, jak z neveselé reality utéct. Je to OASIS, rozsáhlý svět virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylan...