Skotští rebelové Bleed From Within přináší novinkové EP
Kultura21.cz

Skotští rebelové Bleed From Within přináší novinkové EP

blee 200Pokud holdujete mladé dravé muzice, potažmo metalcoreu, mám pro vás tu pravou muziku – mladíky z Glasgow, vystupující pod názvem Bleed From Within. Koncem listopadu minulého roku vydali EP, kde prezentují jak své nejnovější počiny, tak dvě coververze. Jaká je tedy jejich hudba?

 

 

Bleed From Within se dali dohromady v roce 2005 ve skotském Glasgow. Jejich hudba se dá zaškatulkovat jako metalcore, death core, moderní metal plný živelné energie a nezdolné zlosti. Působí v poměrně neměnné sestavě: Scott Kennedy – zpěv, Ali Richardson bicí, Craig "Goonzi" Gowans – basa, Davie Provan – basa a Martyn Evans – kytara.
Za dobu své poměrně desetileté kariéry vydali 3 alba: Humanity (2009), Empire (2010) a Uprising (2013) a 3 EP: In the Eyes of the Forgotten (2006), Welcome to the Plague Year (2006) a námi diskutované Death walk (2014). Mimochodem, v letošním roce chystají vydat studiovku.
Zaprvé musím pochválit obal alba, který vyloženě evokuje podstatu metalcoreu – tajemno, komiksový nádech a všudypřítomnou zlost. Eponymní otvírák představuje pravověrný metalcore ve své nejryzejší podobě – naštvaný, rychlý, zvučný. Také prezentuje zapamatovatelné riffy, které jsou příjemné na poslech. Ke konci snad lehce ztrácí na dechu, ale to dorovnává celkovou dravostí. Silence Them All působí krapet jinak, než předchozí píseň. Jde do plných po hlavě, moc nepřemýšlí a není to typická hitovka do rádií. Přesto má v sobě velký potenciál a hlavně jiskru! Coververze The Fight Song, původně od Marilyna Mansona, mě zaskočila a potěšila. Výborný tah, výborně sehrané. Nedivím se, že si vybrali tuto rebelující písničku o tom, že nejsme otroky společnosti. Poslední píseň, opět coververze, tentokráte od Foo Fighters, byl pro mě ještě větší šok. Bleed From Within ukazují, že umí i jiné polohy, než metalcoreové a že si umí vybrat materiál. Nemůžu jinak, než pochválit.

blee 1


Death Walk bych popsala jako vyvážené EP, ke kterému by stačilo přidat pár dalších písní, a hned by měli regulérní album. Na koncertě jejich hudba ožívá, a tudíž je ještě o pomyslný stupínek lepší. Bleed From Within beru pořád jako mladou kapelu nabitou dravostí, kteří si jdou tvrdě za svým – a já jim to jen přeju, zaslouží si uspět!

Název nosiče: Death Walk
Interpret: Bleed From Within
Žánr: metalcore
Skladby: 01. Death Walk, 02. Silence Them All, 03. The Fight Song, 04. The Pretender
Stopáž: 15:47
Vydavatelství: Century Media
Hodnocení: 88 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )


 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Teorie rozpadu aneb evropský politický komiks

teorie rozpadu 200Nakladatelství Crew nám v řadě Mistrovská díla evropského komiksu přináší již devátý svazek, tentokráte politický thriller Teorie rozpadu, kde najdeme dva nejznámější příběhy autorského dua scénáristy Pierra Christina a oslavované...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti v Praze, Brně a Bratislavě začínají, Ostrava zatím s otazníkem

shakespearovske slavnosti200V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavily, další vývo...

Film

Bajkeři nejsou příliš originální, ale pobaví

bajkeri 200Letní komedie Bajkeři vstupuje v těchto dnech do našich kin a slibuje slušnou porci zábavy i romantiky. Ale jak už tomu u podobných filmů bývá, jen pro určitou sortu lidí.

...