Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Mulan perexMulan (Yifei Liu) je divoká a nezkrotná dívka. Aby přinesla čest své rodině, měla by se vdát a být tichá a poslušná, ale tyto podmínky splnit nedokáže. Když císař (Jet Li) vydá nařízení, že každá rodina musí poslat jednoho muže, který vstoupí do armády a bude zemi bránit před nájezdníky ze severu, Mulan nezaváhá.

 


Převleče se za muže a přidá se k armádě místo svého starého a nemocného otce. Při výcviku se snaží zůstat nenápadná a uchránit své tajemství, ale je to čím dál těžší. Nejenže si najde přátele, ale naučí se i využívat svou vnitřní sílu. Dokáže však přijmout to, kým skutečně je, a přispět k záchraně Číny?


Hraná verze klasického animovaného filmu
V posledních letech společnost Disney s oblibou natáčí hrané verze svých klasických animovaných filmů. Po Lvím králi či Krásce a zvířeti se hraného filmu dočkala i Mulan. Příběh, který je inspirovaný starou čínskou legendou, na DVD na český trh přináší Magicbox.

Mulan csfd.cz


Dobrodružná pohádka se silnou ženskou hrdinkou
Mulan se od typických disneyovských pohádek trochu odlišuje. Může za to především silná hlavní hrdinka, která má odvahu vzít svůj život do vlastních rukou. Kromě toho ctí a miluje svou rodinu, i když se vždy neshodnou, a nemusí najít lásku na to, aby byla šťastná. Absence výrazné romantické linky poskytla prostor pro rozvoj Mulanina charakteru, a tak můžeme sledovat promyšlenou proměnu obyčejné vesnické dívky v legendární bojovnici.


Příběh je plný humorných hlášek, dobrodružství a bojů, které ale nejsou nijak drastické. Kromě toho je ozvláštněný i fantasy prvky, například ptákem fénixem či čarodějkou a jejími kouzly. Zaujme i netradiční prostředí, nádherné kostýmy, hudba a zdařilé herecké výkony. Díky tomu tato akční pohádka pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Mulan


MULAN
Původní název: Mulan
Žánr: dobrodružný, rodinný
Produkce a distribuce: USA, 2020
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek, Elizabeth Martin
Režie: Niki Caro
Kamera: Mandy Walker
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee, Rosalind Chao, Tzi Ma

Stopáž: 116 minut

Hodnocení: 90 %

www.magicbox.cz/dvd/mulan-2020


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Turisas: „Když jsme začínali, tak jsme kupovali zmrazenou krev“

turisas 200Festivalová sezóna se pomalu blíží, a proto vám přinášíme rozhovor s Turisas – jednou z hvězd festivalu Made of Metal. Ten se koná 14. až 16. srpna u Hodonína a kromě Turisas se na něm představí například Epica, Amorphis, Gloryhammer nebo Týr. Na...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Co mají Forman s Menzelem společného a co je rozděluje

formen menzel perexPánové Miloš Forman a Jiří Menzel proslavili českou kinematografii i v mezinárodním kontextu, prvních z nich se navíc prosadil i v Hollywoodu. Oba začínali v 60. le...


Literatura

Vydejte se na putování po našich ekologických farmách

BioJeNaseCesta 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha BIO je naše cesta s podtitulem Příběhy z putování po našich ekologických farmách. Vydejte se prostřednictvím jejich stránek na výlet i vy!

 

...

Divadlo

Nové šansonové album vyšlo Jitce Molavcové, ale stejný žánr zpívají bravurně Renata Drössler i Jiří Bartoň

foto perexjitka molavcovaI když Hana Hegerová byla a nadále je a bude královnou českého šansonu, existuje v tuzemsku ještě několik zpěváků, kteří se tomuto hudebnímu žánru věnují – a dělají to velice dobře. Uměj...

Film

ANIFILM začíná již za týden a představuje své porotce, hosty a program

anifilm perexMezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM začne v Liberci promítat své filmy už za týden a na svém webu www.anifilm.cz již zveřejnil svůj denní program. Vedle programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animo...