Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Tisk

Mulan perexMulan (Yifei Liu) je divoká a nezkrotná dívka. Aby přinesla čest své rodině, měla by se vdát a být tichá a poslušná, ale tyto podmínky splnit nedokáže. Když císař (Jet Li) vydá nařízení, že každá rodina musí poslat jednoho muže, který vstoupí do armády a bude zemi bránit před nájezdníky ze severu, Mulan nezaváhá.

 


Převleče se za muže a přidá se k armádě místo svého starého a nemocného otce. Při výcviku se snaží zůstat nenápadná a uchránit své tajemství, ale je to čím dál těžší. Nejenže si najde přátele, ale naučí se i využívat svou vnitřní sílu. Dokáže však přijmout to, kým skutečně je, a přispět k záchraně Číny?


Hraná verze klasického animovaného filmu
V posledních letech společnost Disney s oblibou natáčí hrané verze svých klasických animovaných filmů. Po Lvím králi či Krásce a zvířeti se hraného filmu dočkala i Mulan. Příběh, který je inspirovaný starou čínskou legendou, na DVD na český trh přináší Magicbox.

Mulan csfd.cz


Dobrodružná pohádka se silnou ženskou hrdinkou
Mulan se od typických disneyovských pohádek trochu odlišuje. Může za to především silná hlavní hrdinka, která má odvahu vzít svůj život do vlastních rukou. Kromě toho ctí a miluje svou rodinu, i když se vždy neshodnou, a nemusí najít lásku na to, aby byla šťastná. Absence výrazné romantické linky poskytla prostor pro rozvoj Mulanina charakteru, a tak můžeme sledovat promyšlenou proměnu obyčejné vesnické dívky v legendární bojovnici.


Příběh je plný humorných hlášek, dobrodružství a bojů, které ale nejsou nijak drastické. Kromě toho je ozvláštněný i fantasy prvky, například ptákem fénixem či čarodějkou a jejími kouzly. Zaujme i netradiční prostředí, nádherné kostýmy, hudba a zdařilé herecké výkony. Díky tomu tato akční pohádka pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Mulan


MULAN
Původní název: Mulan
Žánr: dobrodružný, rodinný
Produkce a distribuce: USA, 2020
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek, Elizabeth Martin
Režie: Niki Caro
Kamera: Mandy Walker
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee, Rosalind Chao, Tzi Ma

Stopáž: 116 minut

Hodnocení: 90 %

www.magicbox.cz/dvd/mulan-2020


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Joakim Brodén před Masters of Rock vzkazuje: „Ještě Jedno Pivo!!!!“

sabaton 200Metalovou kapelu Sabaton, v jejímž čele stojí charismatický Švéd s českými kořeny Joakim Brodén, není třeba příliš představovat. Češi si jejich hudbu plnou válečných motivů zamilovali a každé jejich vystoupení je...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE


Literatura

Pátračka s uměleckým přídechem

byt v parizi perexGuillaume Musso (*1974) je úspěšný francouzský spisovatel, který má na svém kontě již sedmnáct románů (některé z nich byly dokonce zfilmovány) a překládán je do více než čtyřiceti jazyků. Ani ...

Divadlo

Inscenace Porcie Coughlanová je působivá svou magií, napětím a prvotřídním herectvím

Porcei 200Nejnovější titul, který uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav v pátek 16. června, přináší nejen magickou atmosféru, ale je i další pozoruhodný kamínek do žánrového záběru této scény. Chytré vedení a dramaturgie si všímá her i talentových tvůrců, kteř...

Film

Severský filmový čtvrtek vyprodala islandská komedie

kralovska cesta 200První čtvrtek v srpnu patřil pravidelnému setkání u promítání severského filmu. Skandinávský dům společně s Komorním kinem Evald tentokrát přichystaly pro návštěvníky dramatickou komedii Královská cesta, která nás zavedla do malé k...