Divadlo PROJEKT 2 jde vlastní cestou a nachystalo hned dvě premiéry

Divadlo PROJEKT 2 jde vlastní cestou a nachystalo hned dvě premiéry

Tisk

divadloProjekt2 1Divadlo Projekt 2 začalo psát svou historii na začátku roku 2018. Jeho zakladateli jsou David Piskor a Eva Polívková, absolventi hereckých kurzů Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové a následně Starbag Ateliéru, kde pod vedením herečky a režisérky Radka Stupkové získali první hereckou průpravu zaměřenou na profesionální úroveň, díky které v následných semestrech dále rozvíjeli svůj potenciál. Studium herectví úspěšně zakončili absolventským představením „NEŽÁRLI!", ve kterém hráli oba hlavní role. 

Představení se několikrát reprízovalo a zájem diváků tak v roce 2014 inspiroval protagonisty k založení divadelního spolku „ NO A CO ?!", který nadále s úspěchem uváděl komedii „NEŽÁRLI!" a nastudoval i nový projekt, hudební inscenaci s názvem „BOŽÍ KOMEDIE".

Prosazování jistých uměleckých záměrů, které se neslučovaly s původními představami o repertoáru souboru nakonec vedla Davida a Evu k tomu, že spolek „NO A CO ?!" opustili a vydali se tzv. svou cestou. 

PROJEKT 2 2

Dovolená po česku - Šárka Vaňková a David Piskor

V roce 2018 zakládají Divadlo PROJEKT 2 a začínají pracovat na novém představení. Ve spolupráci s herečkou a zpěvačkou Terezou Vacíkovou se nejprve vydali cestou improvizace, ze které následně vznikaly náměty na autorský text hudebně taneční komedie.

V roce 2019 však zasáhl do dobře se rozvíjejících projektů Covid-19 a přerušil tak u některých možnost dokončení, ale především kontakt s diváky. I když toto období zapříčinilo, že se z různých důvodů museli s některými záměry rozloučit, přineslo to i mnoho pozitiv. Vznikl dostatek času na výběr nových komedií a došlo také k rozšíření souboru o další kolegy. V současné době má divadlo ve svém souboru 10 herců. Jsou to Klára Jandová, Tomáš Krejčír, Radka Stupková, Ladislav Ondřej, Šárka Vaňková, Martin Kavan, David Piskor, Michaela Mádlová, František Zahrádka a Barbora Marysková.

Prvním představením po covidové pauze byla komedie Romana Vencla s názvem „DOVOLENÁ PO ČESKU", která měla premiéru 7.4.2022 V DIVADLE BEZ HRANIC. Obnovená premiéra DOVOLENÉ PO ČESKU proběhla 1.12.2023 v Divadle Semafor. Představení bylo přeobsazeno herci Martinem Kavanem, Šárkou Vaňkovou, Davidem Piskorem a Barborou Maryskovou.

divadloProjekt2 2

Dovolená po česku - Šárka Vaňková a Martin Kavan 

Režie se ujala tentokrát herečka, režisérka a dabérka Radka Stupková. Tím jsme také opět navázali spolupráci se Starbag Ateliérem, kde jsme našli i zázemí pro nastudování našich dalších plánovaných představení.

Jedním z nich je komedie Marca Camolettiho „ NA SPRÁVNÉ ADRESE" , která měla premiéru 23.1.2023 ve VRŠOVICKÉM DIVADLE MANA.

PROJEKT 2 3

Součástí divadla je Ateliér Starbag, který slouží jako zkušebna. Obě březnová představení se uskuteční v Divadle Na Prádle, kde soubor divadla PROJEKT 2 hostuje.

PROJEKT 2 LETAK1

5.3.2024
19:30
Divadlo Na Prádle

PROJEKT 2 letak2

8.3.2024
19:30
Divadlo Na Prádle

Divadlo chystá v květnu tohoto roku premiéru nové komedie LIDOJEDI. Na představení se hudebně podílí známý český zpěvák Xindl X.

Více informací se dozvíte již brzy na www.divadloprojekt2.cz 

Zdroj foto: https://divadloprojekt2.cz/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se Scarlett Wilkovou na řecké téma

Scarlett Wilkova200SCARLETT WILKOVÁ se narodila se v Ostravě, ale lidé si často myslí, že je cizinka, protože jim její jméno připadá zvláštní. Wilková je však běžné polské jméno – na Ostravsku je polských jmen hodně – a Scarlett proto, že její maminka ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Zabíjejte popírače klimatických změn. Švandovo divadlo chystá satirickou komedii o střetu politiky a ekoteroristů

Zabijejte popirace 200Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně životního prostředí se ocitá v největší morální krizi za svoji kariéru a koncert v australském parlamentu, který je...


Literatura

Feynmanovy přednášky z fyziky aneb bible fyzikářů

200litSvětovým bestsellerem v oblasti fyziky jsou bezesporu třídílné Feynmanovy přednášky z fyziky (Lectures on Physics, 1963), které nyní v novém revidovaném vydání přináší českým čtenářům nakladatelství Fragment, jež tak reaguje na jejich poptávku, jelikož p...

Divadlo

Může půl promile alkoholu zajistit šťastnější život?

Chlast perexMartin (Petr Stach), učitel dějepisu, Nikolaj (Jacob Erftemeijer), učitel psychologie, Peter (Tomáš Petřík), učitel hudby, a Tommy (Robert Jasków), učitel tělocviku, již dávno rezignovali na své plány a sny. Doběhlo je vyhoření.

...

Film

Ženy v příliš velkých pánských košilích

sfz 200Dalším z filmů, které je možné zhlédnout na festivalu Severská filmová zima je norský film se zvláštním názvem Ženy v příliš velkých pánských košilích. Film v sobě spojuje osudy tří žen, které se proplétají navzájem v norském městě Trondheim. Na diváky ta...