My a vy. Vy a my. Žijeme ve skutečném světě

My a vy. Vy a my. Žijeme ve skutečném světě

Tisk

Nebezpeci preteceniperexNávštěva divadla je významnou společenskou událostí. Třeba však při ní dodržovat spoustu pravidel, díky kterým si herci a diváci rozumějí. Podle etikety si ale nejsme rovni, a tak pravidla platí pro každého jinak. Když to všem vyhovuje, je to v pořádku. Ale co když je to všechno úplně jinak?

Hra o vztahu mezi diváky a herci
Hra Nebezpečí přetečení, která vypráví o etiketě i vztazích mezi diváky a herci, měla premiéru 9. 1. 2022 v pražském Divadle DISK. O režii se postarali Marta Hermannová a Matyáš Míka, na jevišti vystupují studenti Katedry alternativního a loutkového divadla.

„Žijeme ve světě, ve skutečném světě, kde jsme právě teď. Vy a my. My a vy. A je to skutečný, obyčejný svět, ve kterém se všechno děje obyčejně.“

O etiketě s nadhledem i vážně
Kulisy hry jsou jednoduché, ale i tak dokážou vzbudit zájem. Čtyři židle uprostřed jeviště a na zemi spousta pomerančů, které také mají ve hře své místo. Hlavním tématem představení je etiketa, zejména ta, která je závazná pro návštěvníky divadla. Hned od začátku jsou tak diváci vtaženi do všeho, co se na jevišti odehrává.

Nebezpeci preteceni

Hra nemá ucelený děj ani příběh. Je to řada scének, z nichž některé se berou smrtelně vážně, zatímco další jsou čistou satirou. Výsledkem je spousta humorných situací, které kromě zábavy přinášejí i podněty k zamyšlení. Co to vlastně ta etiketa je? A je její nedodržování opravdu problém nebo jí jen přikládáme větší důležitost, než bychom měli?

Pokud máte rádi tento typ divadelních představení, hra Nebezpečí přetečení vás bude bavit, protože v sobě kombinuje satiru, humor a zajímavé otázky, na které hledají odpovědi diváci i herci. A kdoví, třeba se ocitnete i na jevišti!

Nebezpečí přetečení
Režie a dramaturgie: Marta Hermannová, Matyáš Míka
Scénografie: Mariana Bouřilová
Produkce: Eliška Nováková
Hrají: Martina Znamenáčková, Václav Němec, Natálie Havlová, David Bolech
Uvádí: Divadlo DISK, Praha
Premiéra: 9. 1. 2022
Délka představení: 50 minut

Hodnocení: 80 % 

Zdroj foto: divadlodisk.cz
www.divadlodisk.cz/repertoar/nebezpeci-preteceni-100


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nightwork: „Umění není zaměstnání, umění je životní styl.“

nightwork 200Víte co je Notifikační industrie gastronomických hybridních talířů workoholicky organizovaných radikálními kuchaři? Přece Nightwork! Odtajnil nám to Honza Maxián, který až z Beverly Hills odpověděl na mé zvídavé otázky.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Je tanec vaše vášeň? Pak vás zveme na TANCESSE 2012

altV květnu 11.-13. května Brno opět ožije tancem a pohybem.  Již počtvrté se sem sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky.  Zahraniční hostem festivalu bude soubor z Polska Akro Dance Theatre Torun. Festival pořádá


Literatura

„Informace chce být svobodná“

kyberkultura200Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada a jejím autorem je Petr Mareš.

 

...

Divadlo

Půjdeš mi za svědka? To je nová komedie o mnohdy neuvěřitelných vztazích mezi lidmi

Pujdes mi za svedka200Mam pozve na svoji svatbu s Lili, se kterou již 12 let chodí, za svědka svého nejlepšího přítele Toma, kterého několik let neviděl, protože mu Lili zakázala se s ním stýkat, a to proto, že kdysi opustil jejich kamarádku. Tom p...

Film

Válka, slzy, terapie. Recenze filmu Chlapi nepláčou

CP200Druhé nejvyšší ocenění, Zvláštní cenu poroty, si z festivalu ve Varech letos odvezl film Chlapi nepláčou. Dobře napsaný, suverénně zrežírovaný a také výtečně zahraný snímek, nahlížející z nečekaného úhlu na stále bolavé následky „jugoslávské války“, na festiv...