Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé

Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé

Tisk

Rostacke pohadky perexZvířátka se někdy chovají podobně jako děti. Také občas odmlouvají, nechtějí se mýt, malují po zdech nebo pečou podivuhodné dorty a´la „pejsek a kočička“. Ale ze všech sil se snaží polepšit. Jestlipak se jim to podaří? Odpověď je ukrytá v jedenácti laskavých a vtipných příbězích s kouzelnými ilustracemi.

 

Rošťácké pohádky o zvířátkách napsala Hana Novotná a vydalo je nakladatelství Bambook (Nakladatelský dům Grada). Knížka už na první pohled upoutá pestrou a vesele laděnou obálkou a také každá kapitola je bohatě doprovázená ilustracemi Marie Nováčkové.

Aby se všichni mohli polepšit...pokud budou chtit

Jednotlivé příběhy jsou v ideálním rozsahu, právě tak na čtení dětem před usnutím. Jejich základem je vždy nějaká drobná dětská (lidská) neřest, která zvířecí rodinku trochu potrápí, donutí všechny zúčastněné k tomu, aby se s tím nějak popasovali, a vygraduje poučným závěrem.

Myslím, že téměř všichni rodiče se v podobných situacích, jaké zvířátka prožívají, ocitli už mnohokrát a také děti budou schopné, byť na příkladu zvířecí říše, snadno je rozeznat. Takže pokud si po přečtení nechají ještě chvilku na zpětnou vazbu s postřehy od svých ratolestí a zhodnotí společně význam ponaučení, mohlo by to ve finále vést i k polepšení nejen lidských mláďátek, ale i jejich sourozenců, maminek, tatínků a třeba i kamarádů.

Je fajn, že v záplavě dětských knih na trhu se najdou i takové, které nechtějí být prvoplánově jiné a šokovat po vizuální a obsahové stránce. A ačkoliv není téma zvířecích lumpíků zrovna originální, uchopily jej autorky po svém a dokázaly vytvořit atraktivní pohádkovou knížku, po níž stojí za to sáhnout.

Rostacke pohadky

Rošťácké pohádky o zvířátkách
Autor: Novotná Hana
Ilustrace: Nováčková Marie
Datum vydání: 18. 1. 2024
Nakladatelství: Bambook, Grada
Edice: Pohádkové čtení
Věk: od 4 let

Hodnocení: 90 %

www.bambook.cz/
www.grada.cz/rostacke-pohadky-o-zviratkach-13744/


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Sobí hora je opravdu netradičním (a dobrým) dílem

sobi hora 200Nakladatelství Kniha Zlín ve společnosti Albatros vydalo velmi zajímavou knihu povídek s názvem Sobí hora. Stojí za to do ní nahlédnout?

 

...

Divadlo

Zabíjejte popírače klimatických změn. Švandovo divadlo chystá satirickou komedii o střetu politiky a ekoteroristů

Zabijejte popirace 200Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně životního prostředí se ocitá v největší morální krizi za svoji kariéru a koncert v australském parlamentu, který je...

Film

Můj soused zabiják zpestří nudný večer
ImageFilm Můj soused zabiják byl ve své době svěžím zpestřením poměrně nudné reality všedního života. Každý, kdo už pár let pracuje a provádí celou řadu rutinních a každodenních činností, které postrádají jakýkoliv kon...