Vydejte se na cesty s Radkou
Kultura21.cz

Vydejte se na cesty s Radkou

s radkou na cestach 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha cestovatelky Radky Darebné, se kterou se čtenáři mohou vydat na všech pět kontinentů.

 

 

Radka Darebná v úvodu říká, že si jako hlavní cíl dala, že by chtěla vidět všech sedm novodobých divů světa, což je její hnací motor. Jako první navštívila Koloseum v Římě, podívala se do Mexika a mnoha dalších destinací. Přišlo mi, že spoustu z nich si vybrala na základě fotografií, které ji nadchly v cestovatelských katalozích a tato informace se na stránkách knihy často opakovala.

U textů se mi občas zdálo, že autorka jen pluje po povrchu a tam, kde jsem se o daných místech chtěla dozvědět více, jsem takzvaně utřela. Některá vyprávění mi připomínala školní slohovku a něco mi v nich chybělo. Nedokážu přesně popsat co, ale zkrátka mi autorčin styl nesedl a nedokázala mě pro popisovaná místa nadchnout. Ostatně sama přiznává, že je knížka sbírkou jejich zážitků a peripetií z cest a není spisovatelka, ale ráda píše cestopisné články o tom, jak cestování prožívá. Ale ať jen nehaním, jsem ráda, že vím, co znamená thajská ping pong show a velmi mě zaujaly zážitky z akce Burning man.

Větší péči by si rozhodně zasloužily fotografie. Těch je v knize sice hodně, ale některé jsou hodně malé, jiné zase neostré a tmavé. Narazila jsem také na opakující se snímky a vadilo mi, že některým fotografiím scházely popisky. Tomu se dalo předejít kontrolou před finalizací knihy.

S Radkou na cestách je podle mého názoru kniha, která má význam především pro autorku a pro mě je jen jednou z mnoha titulů o cestování.

Radka Darebná je vášnivou cestovatelkou. V době psaní knihy navštívila 42 států a 5 kontinentů. Ráda svoje příběhy a zážitky sdílí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

s radkou na cestach

S Radkou na cestách
Autor: Radka Darebná
Žánr: cestování
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 152
Hodnocení: 65 %

https://pointa.cz/project/e9c533b9-fe4e-11ea-91ac-001dd8b72061


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Interview s Petrou Maxin - Čegiňovou

ceginova 200Petra Maxin – Čegiňová je scénaristra zo skupiny ABBA SLOVAKIA.

 

 

 

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...


Literatura

Woody Allen vinen šílenstvím

allen200Kouzelná Půlnoc v Paříži, emocionální Vicky, Christina, Barcelona, kultovní Annie Hall. Woody Allen nás neoblažuje pouze svým filmařským uměním, během let sepsal i desítky povídek, které každého uhranou svou originalitou a neuvěřitelnými obraty. Pokud j...

Divadlo

Když se dětská říkanka změní v rukách šílence ve smrtící zbraň

200divLuxusní sídlo ležící na neobydleném ostrově skýtá mnoho příležitostí, jak příjemně strávit víkend ve společnosti osmi navzájem si cizích hostů, o jejichž potřeby se má starat manželský pár. Svou polohou a opuštěností se však může stát i příhodným místem pr...

Film

Adam Mišík prodává kokain a chce udělat BANGER. První záběry ze stejnojmenného filmu

banger 200„Každej bude znát moje jméno, každej bude znát můj ksicht,“ hlásá Adam Mišík ve filmu režiséra Adama Sedláka BANGER. Příběh jedné divoké páteční noci bude plný drog a rapu. Do českých kin vstoupí na podzim 2022. Svou atmosféru, styl a proměnu Adama M...