Cesta hrdinů SNP? Nic nemožného

Cesta hrdinů SNP? Nic nemožného

moje cesta hrdinu 200Nakladatelství Pointa se v poslední době zaměřilo na knihy o cestování. Jednou z nich je kniha Moje Cesta hrdinů SNP od Václava Kerbela.

 

 

 

 

Cesta hrdinů SNP má 750 kilometrů, začíná v Dukelském průsmyku na severovýchodě Slovenska, končí na hradě Devín u Bratislavy a několika kilometry zasahuje i do České republiky. Jedná se o značenou turistickou cestu, která prochází převážně horami a kopíruje horské hřebeny.

Václav Kerber o této cestě poprvé slyšel od jednoho muže při jeho cestě do Bratislavy. Ten mu vysvětlil mu, že se jedná o „dálkovou turistickou trasu, na kterou se mladí lidé už po generace vydávají, aby poznali krásy slovenské krajiny, naučili se spoléhat sami na sebe a někdy si také sáhli na dno svých fyzických a psychických možností.“ Na základě toho vyprávění a také setkání s absolventy této cesty se nadchnul a později také vyrazil.

Kniha je Václavovým deníčkem, popisuje jak místa a jejich okolí, tak hlavně své pocity a zážitky. Ty se hodně odvíjí od toho, s kým trávil čas. Lidé na cestě jsou většinou naladění na podobnou vlnu, a proto Václav Kerbel často nejde sám a dělí se o „milou Milu“.

Moje cesta hrdinů SNP se mi dobře četla, bavilo mě putovat společně s autorem a představovat si různé situace. To, že se odehrává opravdu nedaleko od nás je velmi příjemným bonusem. Také mě nalákala asi ne na celou cestu, ale ráda bych někdy navštívila alespoň některá místa.

Václav Kerber je herní designér a poutník, který objevil kouzlo pěšího cestování nekonečnou krajinou se vzdáleným cílem a bez jasného plánu. Od doby, kdy se vydal na Cestu hrdinů SNP, se už podíval i do dalších zemí a prošel několik dalších treků. Přesto má právě tato cesta v jeho srdci zvláštní místo.

moje cesta hrdinu

Moje cesta hrdinů SNP
Autor: Václav Kerber
Žánr: non-fiction, cestování
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2020
Počet stran: 256
Hodnocení: 80 %

https://www.pointa.cz/project/b2f42d4f-b6cf-11e9-8ee2-001dd8b72061


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Kärtsy z Waltari: „Publikum tady je jako z jiné planety!“ / „Audience there is from different planet“

waltari 200Finská skupina Waltari vystupuje v České republice poměrně často, nyní právě tuto sobotu na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Co si o Češích a Finech myslí zpěvák Waltari Kärtsy si můžet...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Z archivu...


Literatura

Víte, že jste pravděpodobně také Idioti 21. století?

200litPsychologická novela Idioti 21. století je druhou samostatnou knihou Vesny Tvrtković. Tato autorka se narodila v Sarajevu, z kterého v roce 1992 s rodinou uprchla kvůli válce do Prahy, kde žije a pracuje. V roce 2009 absolvovala obor tvůrčí psaní na Lit...

Divadlo

Apostrof: Ženský úsměv

altPraha má za sebou již čtrnáctý ročník divadelního festivalu nezávislé a amatérské tvorby Apostrof. V Divadle Na zábradlí a v experimentálních prostorech NoD se odehrálo ve čtyřech dnech celkem devět představení. Objevily se soubory z mnoh...

Film

Něžnost

altV roce 1966 celý svět dojalo slavné francouzské milostné drama “Muž a žena“ o lásce naplňující životy ovdovělého muže a osamělé ženy. Režisér Claude Lelouch tímto něžným, vizuálně vzrušujícím filmem o lásce tak poprvé na sebe up...