Novinky z nakladatelství HOST

Novinky z nakladatelství HOST

Tisk

host 200Co je nového v nakladatelství HOST? Například se chystá čtvrtý Naslouchač, Vrány Petry Dvořákové uhranuly polské čtenářky, a vychází jarní novinky.

 

 

 

Autorka fantasy Petra Stehlíková odevzdala po dlouhém období soustředěného psaní rukopis čtvrtého dílu své ságy Naslouchač nazvaný Urla. A my uděláme všechno pro to, aby kniha vyšla ještě před Vánoci.

Prvních tří dílů Naslouchače se prodalo přes 46 tisíc výtisků a jde o žánrově jednu z nejúspěšnějších sérií českého autora či autorky vůbec.

Spisovatelka Petra Dvořáková zažívá nebývalý úspěch v Polsku, hlavně díky překladu novely Vrány. Jejích knih se na polském trhu prodalo už víc než třicet tisíc výtisků. Jak se to stalo? „Nakladatel-ství Stara szkoła, které vydává překlady českých i slovenských knih, je velmi aktivní na sociálních sítích, i to je možná důvod, proč se kniha Vrány tak dobře prodává a souzní s mladším publikem. Může to být sítěmi, ale třeba i tím, že polská společnost je v něčem ještě konzevatinější než ta naše. A tamní dívky nemají takovou možnost se někomu svěřit, spíš slyší v rodině nebo v kostele, aby poslouchaly a nevyčnívaly. To, že se cítí být ‚vránami‘, vlastně není dobrá zpráva a to, že téma knihy zasáhlo v Polsku hlavně je, vypovídá něco smutného o polské společnosti. Člověk by vlastně v důsledku měl být spíš smutný z toho, jak jsou Vrány v Polsku úspěšné,“ říká literární agentka Dana Blatná, která má v Hostu na starosti prodeje práv na překlad českých autorů a autorek v zahraničí.

host vrany

Nové knihy

Jakub Fránek: Tropické noci

Psychothriller ze slunné Moravy. Eduard Klajner je samotář, který se o dění kolem sebe příliš nezajímá. Žije ve svém chátrajícím domě v malé moravské vesnici a jeho dny plynou jeden za druhým. Kraj sužuje vlna letních veder, v níž se čas stává téměř nehybným. Jednoho tropického večera Eduardův život nenávratně naruší hrůzný objev ve vlastní zahradě — u košaté třešně najde přivázanou mladou dívku, která ztratila vědomí, a možná už nedýchá. Tento okamžik vnese do jeho zdánlivě poklidného žití zásadní zlom.

host tropicke noci

Dafne Sumanová: Svěřený čas

Tajemná Šeherezáda vypráví příběh dívky, která se do svých osmnácti let třikrát znovu narodila, a jeho prostřednictvím i příběh starobylé Smyrny. Život v nádherném přístavním městě vonícím po jasmínu, soli a mořských řasách, kde po staletí žijí v dobrých sousedských vztazích křesťané i muslimové a čile spolu obchodují Řekové, Turci, Arméni, Levantinci i Židé, připomíná idylu. Tu však přeruší bouřlivé politické události počátku dvacátého století a ze sousedů se náhle stávají nepřátelé.

host svereny cas

Megan O´Keefeová: První brána

Třetí díl space opery plné vesmírných bitev, galaktické politiky a nevyzpytatelné AI, brilantně vymyšlený příběh z daleké budoucnosti, pojednávající o přežití a politických intrikách. Dosud studená válka mezi lidstvem a záhadnou mimozemskou bytostí se rozhořela naplno. Biran vede výpravu do neznámé soustavy a to, co tam objeví, překoná i jeho nejdivočejší představy.

První brána přináší velkolepé završení výpravné space opery, která si vysloužila nominaci na cenu Philipa K. Dicka.

host prvni brana

Více informací: https://www.hostbrno.cz/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Mlha nad Shadow Sands

mlha nad shadow sands200Nakladatelství Cosmopolis vydalo v listopadu 2020 knihu Mlha nad Shadow Sands, druhý díl detektivní série Kate Marshallová, od Roberta Bryndzy. A tato krimi rozhodně stojí za přečtení, donutí vás hltat stránky!

Divadlo

Geisslers v létě rozzáří hrady a zámky disco-muzikálem Pudl a pudr

Pudl a pudr200Muzikál roztančený v rytmu disco-opery zamíří v červenci do měst napříč Českem. V dechberoucích kulisách zámeckých nádvoří, zahrad či obrazáren přenesou herci pražského souboru Geisslers Hofcomoedianten diváky do doby fantastických počátk...

Film

V Praze a Brně začíná 7. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest

neviditelna christian schwochowOd středy do neděle se v pražských kinech Lucerna a Atlas a v brněnském komorním kinu Art uskuteční sedmý ročník festivalu německy mluvených filmů