KNIHY DOBROVSKÝ startují novou misi ČTENÍ JE SEXY. Cílí na muže

KNIHY DOBROVSKÝ startují novou misi ČTENÍ JE SEXY. Cílí na muže

Tisk

cteni je sexy200Fakta hovoří jasně, až 90% převahu mezi čtenáři mají ženy, tedy čtenářky. Muži zkrátka nečtou, i přestože je podle většiny žen vztah k literatuře velmi přitažlivou mužskou kvalitou. Je právě tohle cesta, jak přivést více mužů ke čtení? To se rozhodli v KNIHY DOBROVSKÝ zjistit. Připravili kompletní kampaň s názvem Čtení je sexy, která startuje právě dnes.

 

Ať už se projdete kterýmkoli knihkupectvím, navštívíte kteroukoli čtenářskou skupinu na internetu, do očí vás bije nelítostný fakt. Všem čtenářským prostorům vévodí ženy. Kupují knihy pro děti, dárkové knihy pro celou rodinu, ale hlavně kupují velké množství nového čtiva pro sebe samotné. A jak to vidí data?

  • 93 % členů facebookové skupiny KNIŽNÍ ZÁVISLÁCI jsou ženy
  • Více než 70 % členů klubu KNIHY DOBROVSKÝ jsou ženy
  • Průměrně 80 % sledujících na sociálních sítích KNIHY DOBROVSKÝ jsou ženy

Muži se naopak ke knihám uchylují velmi sporadicky, ačkoli je vědecky prokázáno a notoricky známo, že čtení má desítky benefitů. Zlepšuje koncentraci, snižuje hladinu stresu, pomáhá rozvíjet emoční inteligenci a empatii, podporuje kreativitu a mnoho dalšího. Mužský čtenář je ale navzdory těmto faktům spíše výjimkou. Podle naprosté většiny žen, velmi atraktivní výjimkou. A právě na to sází nová kampaň KNIHY DOBROVSKÝ, která mužům připomíná, že „Čtení je sexy“!

„Rozečíst muže. To je jeden z cílů naší komunikace pro rok 2024. Chceme otevírat témata, která jsou důležitá pro celý knižní svět a jednoznačně je to právě vztah mužů k literatuře. Samozřejmě nebude chybět nadhled, vtip a netradiční formáty, které rádi vymýšlíme. Již tento týden například propojíme svět fitness a knih. Můžete se těšit.“ Adam Pýcha – E-commerce director a CMO KNIHY DOBROVSKÝ

Celá kampaň odstartovala vtipným a přesně mířeným video spotem, kdy je muž odhodlán vstoupit do zcela nových vod. Vyzkoušet „něco, co dělá tolik lídí, takže to nemůže bejt špatný“. Video mužům, kteří se často za své nečtení i stydí, vzkazuje, že nikdy není pozdě začít. Zkusit vyměnit relax u telefonu nebo PlayStationu, za kvalitní čtení.

Koncept kampaně vytvořil in-house tým KNIHY DOBROVSKÝ, následnou tvorbu videa a dalších reklamních materiálů k velké kampani mají na svědomí specialisté z agentury Kreatika. KNIHY DOBROVSKÝ s hradeckou agenturou spolupracují téměř 10 let na většině svých kampaní (včetně tradiční vánoční kampaně Čtivé Vánoce, zářijové kampaně Superškoláci se hlásí do služby! nebo kampaně Kniha není rohlík aneb Proč nezvyšovat DPH u knih?).

„Jsme zvyklí, že z Knihy Dobrovský přicházejí zajímavé koncepty kreativních kampaní, ani tento projekt nebyl výjimkou. Díky jasnému zadání od klienta, jsme mohli rozběhnout casting a veškeré přípravy na natáčení. Obsadili jsme zkušeného Lukáše Muchu, se kterým jsme již spolupracovali na několika projektech.” Josef Čáslavka – spoluzakladatel agentury Kreatika

cten je sexy

KNIHY DOBROVSKÝ si tedy na začátek letošního roku stanovili důležité předsevzetí – rozečíst i muže. Tohoto nelehkého úkolu se zhostili se ctí a vtipem. Bude to ale stačit? Sledujte web knihydobrovsky.cz, sociální sítě KNIHY DOBROVSKÝ i novinky v aplikaci KDčko.

Chcete nám pomoci, a do kampaně se zapojit? Pošlete své návrhy na propojení PR týmu KNIHY DOBROVSKÝ ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ).


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Životní příběh osudové lásky Karla IV.

Blanka z Valois perexKarel IV. je bezpochyby nejznámějším českým panovníkem. I když byl ženatý celkem čtyřikrát, nikdy nepřestal milovat svou první manželku, okouzlující Blanku z Valois, sestřenici francouzského krále. Jaká byla tato mimořádn...

Divadlo

Apostrof: Ženský úsměv

altPraha má za sebou již čtrnáctý ročník divadelního festivalu nezávislé a amatérské tvorby Apostrof. V Divadle Na zábradlí a v experimentálních prostorech NoD se odehrálo ve čtyřech dnech celkem devět představení. Objevily se soubory z mnoh...

Film

Riddick se opět boří do tmy

200filmPo Černočerné tmě a Riddickovi: Kronice temna do kin přichází další pokračování příběhu s prostým názvem Riddick. Režisér David Twohy, jenž má na svědomí i samotný scénář, se opět vrhl do spolupráce s hereckou akční hvězdou dnes už áčkového formátu Vinem ...