ODHALENÍ MARIE MAGDALENY: První apoštolka, její feministické evangelium a láska, která je silnější než smrt

ODHALENÍ MARIE MAGDALENY: První apoštolka, její feministické evangelium a láska, která je silnější než smrt

Tisk

Odhaleni Marie Magdaleny200Prostitutka, kněžka nebo manželka Ježíše Krista? Meggan Watterson nám přináší obraz skutečné Marie (Máří) Magdaleny – té, která žije v každém z nás. Tento světový bestseller, který vydává nakladatelství Alferia, součást nakladatelského domu Grada, odkrývá a vykládá znovunalezené Mariino evangelium, které nám přibližuje milostný příběh tolik odlišný od toho, jež po dva tisíce let předávala křesťanská církev.


"Kniha Meggan Watterson fascinujícím způsobem rozplétá dávné mýty a ukazuje, že poselství, které Marie Magdalena zanechala ve svém evangeliu, je pro nás důležité i dnes. Odpovídá totiž na otázky, jak se osvobodit od utrpení, překonat pasti ega a spojit se se svou duší. To otevírá otázku, jak by naše západní civilizace vypadala, kdyby skutečná zpráva o roli Marie Magdalské nebyla potlačena a vymazána. Kdyby byl součástí našeho duchovního odkazu obraz Marie Magdaleny jako Ježíšovy partnerky a pokračovatelky, možná bychom byli ušetřeni staletí pohrdání ženami a jejich duchovní autoritou."

– Kateřina Kramolišová, spoluautorka knihy Novodobé ženské rituály

Meggan Watterson nás zve na fascinující cestu za skutečnou podstatou Marie Magdaleny – archetypu ženy, která rezonuje v každém z nás. Její světový bestseller "Odhalení Marie Magdalény" nám předkládá nový pohled na tuto výjimečnou postavu dějin a rozkrývá nezvyklé a emotivní Mariino evangelium, které odlišuje od tradice, kterou křesťanská církev předávala po tisíciletí.

Autorka, která vystudovala teologii na Harvardu, nás provází Mariiným evangeliem, verš po verši, a propojuje jej se svou osobní cestou, aby nám osvětlila jeho hluboká poselství, která před námi byla po tisíciletí skryta. Mariino evangelium odkrývá lásku a sílu, které jsou ukryty v každém z nás.

Watterson nám s jasností a vášní vysvětluje, proč byla Marie Magdalena označena za hříšnici, a nabízí nám historicky, teologicky a spirituálně přesnější pohled na Mariino místo v raném křesťanském hnutí. A ukazuje, jak jí objev Mariina evangelia umožnil prožívat lásku, která nezná hranic, která proměňuje všechno, a která je silnější než smrt sama.

288 stran, formát 144×207

Odhaleni Marie Magdaleny

Více informací: https://www.grada.cz/odhaleni-marie-magdaleny-13778/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Kdy skončí naše utrpení – dopisy a básně z Terezína

Do rukou českých čtenářů se nyní dostává, zásluhou nakladatelství Academia, unikátní svědectví o tragickém osudu jedné z mnoha obětí holocaustu, nadané a obdivuhodné ženy, československé občanky a vlastenky Ilsy ...

Divadlo

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...

Film

Pro někoho životní styl, pro druhého experiment. Česká televize natáčí druhou sérii Osady

osada perexNatáčení komediálního seriálu Osada osvědčeného tandemu scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara je opět v plném proudu. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, ...