Kniha Born to Run 2, pokračování světového bestselleru je na světě

Kniha Born to Run 2, pokračování světového bestselleru je na světě

Tisk

born to run 200V angličtině vyšla Kniha Born to Run 2 - The Ultimate Training Guide, pokračování veleúspěšného prvního dílu Born to Run (česky Zrozeni k běhu). Autor Christopher McDougall si k pokračování přizval jako spoluautora běžeckého kouče Erica Ortona a po dlouhých 13 letech společně napsali díl druhý, ve kterém shrnuli vše, co za posledních 15 let v běhání zažili.

 

Born to Run 2 odhaluje tajemství tréninku, kterým se Chris za pouhý jeden rok proměnil ze zraněného, sklíčeného a obézního bývalého atleta v ultramaratonce. „Naše nová kniha Born to Run 2 je podle nás dokonalým společníkem pro každého, kdo se chce naučit tradiční starověký způsob, jak běžet plynuleji, snadněji a rychleji,“ říká spoluautor Christopher McDougall.

Základem knihy je popis sedmi aspektů, které jsou podle autorů v běhání nejdůležitější. Je to tzv. Free 7: Food, Fitness, Form, Focus, Footwear, Fun and Family (strava, fyzická kondice, běžecký styl, pozornost, obutí, zábava a rodina). Kniha pak přináší cvičení, kterými se lze v jednotlivých aspektech zlepšit.

„Autoři v knize sepsali a chtějí předat čtenářům vše, co za poslední roky s běháním zažili a sestavili tak běžecký manuál pro každého. Jak pro začátečníky, tak i pro profesionály. Prostě pro všechny, kdo běhání milují jako oni,“ říká Aryna Levchenko z českého zastoupení značky minimalistické obuvi Xero Shoes, která je partnerem knihy.

born to run xero shoes

Born to Run 2 obsahuje 90denní tréninkový program Run Free navržený tak, aby vyčistil běžeckou formu, posílil klíčové svalové systémy a připravil člověka na jakkoli dlouhý běh. „Pomocí přístupu Run Free se zbavíte nepříjemných bolestí a předejdete budoucím zraněním. Běhání bude opět zábavné a snadné, bez ohledu na terén a vzdálenost,“ říká Eric Orton, běžecký kouč a spoluautor knihy Born to Run 2.

Knihu čekají překlady do mnoha jazyků včetně češtiny. Oba autoři nyní objíždějí svět se svou roadshow na podporu své knihy a bot Xero Shoes, které podle nich nejlépe splňují požadavky na takové běhání.

born to run obalka


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

O důležitosti přátelství v koncentračním táboře

me pritelkyne z Rav

Polská autorka Magda Knedler přichází s další knihou z prostředí koncentračních táborů, která vyšla pod názvem Mé přítelkyně z Ravensbrücku. Prolíná se zde minulost a  přítomnost, vzdálené časové roviny propojuje...

Divadlo

Dream job nebo mediální pakáž?

MP DJ perexJe poslední týden před volbami a v redakci nejmenovaného periodika vládne napětí. Nestačí, že musí celý tým během předvolebního týdne dělat přesčasy, aby byly pokryty všechny důležité události, ale je potřebné zveřejnovat všechno dřív, než konku...

Film

Hon: nezištné lži na komunální úrovni

hon jagten 200Obecně vzato jsou skandinávská dramata opředena řadou mýtů. Například, že seveřané točí často filmy o patologických jevech ve společnosti (násilí, alkoholismus, rodinné krize) a že je točí realisticky a bez cíleného uspokojování diváckých oč...