Místo návštěv doktora kopec smíchu od Knora. Miloš Knor a jeho K(n)oření právě vychází

Místo návštěv doktora kopec smíchu od Knora. Miloš Knor a jeho K(n)oření právě vychází

Tisk

koreni-zivota200I když to tak někdy nevypadá, jakýkoli den v jakémkoli roce může být plný smíchu. Důkazem jsou i glosy populárního komika Miloše Knora, které dokážou zlepšit náladu od jara do zimy. Dá se doma vypěstovat ananas, aniž byste si přivodili smrtelné zranění? Jak vypadá hybridní hospodská hádka? A proč je Ježíšek neviditelný? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozpustilých úvahách, se kterými najdete chuť do života za každé situace.

 

K(n)oření obsahuje autorovy glosy, původně určené pro rozhlas. Dotýkají se různých životních situací a oblastí, do nichž se denně dostáváme. Co vše se může přihodit při používání moderních technologií? Jaké zážitky nám může nadělit obyčejná návštěva restaurace? A jaká překvapení může přinést sport či sportovní utkání nebo třeba i takové nevinné sbírání hub? Miloš Knor k tomu dodává: „Je to ideální kniha do čekárny, do autobusu, do vlaku anebo třeba na záchod. Můžete si ji vzít i na dovolenou, ale pochopitelně ji lze číst všude. Glosy jsou krátké a nijak na sebe nenavazují, takže můžete knihu otevřít kdykoliv a kdekoliv. Stejně se pak dá i zavřít.“

Každá kapitola knížky, která vychází v nakladatelství CPress, přináší čtenáři humorné osvěžení, a to nejen díky glosám, ale i ilustracím Evy Knor, autorovy manželky.

Knihu doporučuje i Marian Jelínek, hokejový trenér a kouč

Někdo nám při narození otočil naše přesýpací hodiny života, a jak všichni dobře víme, jednoho dne se dosypou. Čas, který zde strávíme, lze vyplnit různorodým způsobem. Co je nám však společné napříč věku, generacím, genderu či různorodému náboženskému vyznání, je fakt, že chceme mít většinu času dobrou náladu, smát se. Možná lze i tímto způsobem vnímat míru životního štěstí – kolik dnů, hodin, minut… se smějeme.

Při čtení knihy komika, moderátora a producenta Miloše Knora lze očekávat, že určitou dávku smíchu dostanete naservírovanou. Co jiného také od dobré značky čekat, že? Ano, jistě, řeknete si. Jenže ono není jednoduché naplnit očekávání, v tomto případě čtenářů. Ona dobrá značka také zavazuje. Ke své první knize Instant autor přidává další, v pořadí druhou knihu povídek, glos, vyprávění a postřehů s názvem K(n)oření.

Autorovi se podařilo nejen naplnit očekávání, ale v několika ohledech ho i předčít. Jedná se o svěží četbu, která pohladí duši každého čtenáře, donutí ho se zastavit, zamyslet či zavzpomínat a hlavně se upřímně zasmát. A o to tady přece jde!

koreni-zivota

O autorovi:

Miloš Knor (*1967) je komik, moderátor, scenárista, režisér, spisovatel, glosátor, dramaturg, producent a zemědělec. Je absolventem Střední zemědělské technické školy, obor mechanizace zemědělské výroby, v Českých Budějovicích. Pracoval v Mototechně, Uhelných skladech a Coca-Cole. V roce 2007 debutoval v pořadu Na stojáka na HBO. Od té doby se věnuje stand-up comedy profesionálně. Je také všestranným sportovcem. Hraje lední hokej v týmu HC Olymp, tenis a golf. V současné době ho můžete pravidelně vídat v divadlech s jeho Šou jednoho Knora.

Více informací: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/85050770/milos-knor-k-n-oreni-zivota/


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Ateliér života Vladimíra Kafky: Místo k životu

atelier zivota perexNemohlo být lepšího názvu pro tuto knihu, kterou čteme s vědomím, že brzy tomu už bude rok, co tu s námi Vladimír Kafka není. Chybí svým klientům, svým čtenářům, ale nejvíc své rodině a své ženě. Právě ta se chopila úkolu a p...

Divadlo

Festival Apostrof zve milovníky evropského divadla

altJiž čtrnáctý ročník divadelního festivalu nezávislé a amatérské tvorby startuje poslední červnový den. Celkem devět představení ve čtyřech dnech se odehraje v Divadle Na Zábradlí a v experimentálních prostorech NoDu. Objeví se ...

Film

Příšerky jen pro děti

priserky 200Letošní léto nabízí mnoho zajímavých filmů a tak si do kina můžeme zajít i na Univerzitu pro příšerky. Je to poslední snímek z rodinky Pixarů. Setkáme se tam po dlouhé době nejen s Jimem Sullivanem a Mikem Wa...