Ivona Březinová vydala v Albatros Media více než 90 knih a podporuje dětské spisovatelské talenty

Ivona Březinová vydala v Albatros Media více než 90 knih a podporuje dětské spisovatelské talenty

Tisk

psani pomaha200Nakladatelský dům Albatros Media vydává další čtyři knihy Ivony Březinové. „Úder tornáda“ (Albatros) je osmou knihou z oblíbené série „GO!“ s příběhy o přežití v extrémních situacích. Zatímco v předchozích knihách bojovala šestice dětí ve věku 6-16 let o holý život ve vlnách oceánu, ve vánici v horách, při písečné bouři v poušti, s ohněm či při zemětřesení, tentokrát na ně čeká větrná smršť. V listopadu budou mít začínající čtenáři k dispozici titul „Sněhuláci z Mrkvonos“ (Mladá fronta) a dobrodružný příběh o pomíchaných písmenkách „Q a kouzelná prakniha“ (Albatros). Děti, které ještě písmenka neumí, se budou moci potěšit leporelem „Není oko jako oko“ (Meander). V nakladatelském domě Albatros Media vyšlo Ivoně Březinové již více než 90 knih.

 

„Psaní knih mi pořád přináší velkou radost. Je to můj koníček i práce dohromady. Když jsem si před mnoha lety odnášela první diplom z literární soutěže, netušila jsem, že se mé dětské sny splní tak vrchovatě. Jsem za to vděčná,“ říká Ivona Březinová, která dnes sama fandí dětským spisovatelům v literární soutěži „Cena Ivony Březinové“. Letos se konala již po čtvrté. „Je to záslužný projekt, který pomáhá mladým nadějným autorům získat zkušenosti a sebevědomí. Ivona Březinová jako zkušená spisovatelka přináší do soutěže nejen slavné jméno, ale především své znalosti a dovednosti. Ochotně se o ně s mladými kolegy dělí a její zpětná vazba je pro ně nesmírně cenná. Mě osobně velmi těší, že nakladatelství Albatros může také přispět svým dílem,“ řekl Petr Eliáš, šéfredaktor nakladatelství Albatros.

Literární soutěž „Cena Ivony Březinové“ pořádá nadační fond Gabrielis a Národní knihovna ČR. „Každá soutěž je poměřování schopností. A přestože v umění je stanovování pořadí mnohem složitější než třeba ve sportu, má svůj význam. Pokud se účastník soutěže zařadí mezi deset nejlepších, dostává zpětnou vazbu, že jeho snažení má smysl. Může pak dál rozvíjet talent, přijímat další výzvy a realizovat nápad,“ konstatuje Ivona Březinová. „Myslím, že velkým přínosem je i setkání oceněných autorů, kteří se sjíždějí ze všech koutů republiky. Mají možnost debatovat nejen mezi sebou, ale na besedě se mnou a s šéfredaktorem nakladatelství Albatros se dozvědí plno informací ze zákulisí tvorby a vydávání knih.“

Ivona Březinová píše pro děti všech věkových kategorií – od předškoláků po dospívající. Její tvorba zahrnuje leporela, pohádky, příběhy ze života dětí i zvířat i encyklopedie. Některé knihy jsou věnovány začínajícím čtenářům v první třídě, jiné zase jinakosti a handicapu, jako jsou například autismus, šikana, závislosti, život na vozíčku. Spisovatelka je držitelkou řady ocenění, mezi které patří Zlatá stuha, Cena knihovníků či Cena učitelů.

CENA IVONY BŘEZINOVÉ 2022

Tématem 4. ročníku literární soutěže „Cena Ivony Březinové bylo „Tajemství školních lavic“.

V Zrcadlové kapli Klementina bylo koncem září vyhlášeno celkem 10 vítězných prací v kategorii 10–14 let a 10 mladých autorů v kategorii 15–18 let. Ocenění předávala oblíbená spisovatelka Ivona Březinová, která je zároveň patronkou nadačního fondu Gabrielis.

O vítězích rozhodovala šestičlenná porota v čele s předsedkyní Markétou Dočekalovou, spisovatelkou a patronkou soutěže.

Ocenění v kategorii 10–14 let získali: Pavla Janoušková, Pavlína Krátká, Oto Liebiger, Anna Macková, Beáta Mudráková, Kateřina Murswieková, Zoe Rozwalka, Barbora Volková, Michaela Žabková a Julie Žúborová.

Vítězi v kategorii 15–18 se stali: Sofie Bradáčová, Nela Gábrišová, Anna Hurbánková, Lenka Kopečná, Markéta Neubergová, Tereza Paseková, Ivana Slachová, Julie Smíšková, Pavla Stluková a Monika Zemánková.

Tématem 5. ročníku soutěže v roce 2023 bude „Zas na poslední chvíli“. Soutěžní texty mohou děti a mládež do 18. let věku posílat na e-mailovou adresu Nadačního fondu Gabrielis: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

psani pomaha3


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Není thriller jako thriller

thriller 200Nejspíše bych měla začít omluvou. A to protože jsem si hned při prvním pohledu dovolila tuto knihu hodit do jednoho pytle se všemi ohranými a předvídatelnými příběhy bez napětí a akce. Prosím tedy o odpuštění, jelikož tento skvostný kousek mezi...

Divadlo

Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

miluji te200V pátek 17. února uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav premiéru muzikálové revue Miluji tě, ale..., což je světoznámé dílo, která se hraje od roku 2003 také na českých jevištích. Nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s...

Film

Argo – povedený film o bizarní záchranné akci

argo 4O tom, že Ben Affleck je minimálně o třídu lepší režisér než herec, už nemá smysl se zmiňovat, protože filmový fanoušek tohle dobře ví a slyší ze všech stran. Už jeho výtečný debut v podobě perfektní kriminálky Gone Baby Gone (někdy...