Vezměte děti na farmářské slavnosti a spojte příjemné s užitečným!

Vezměte děti na farmářské slavnosti a spojte příjemné s užitečným!

farmarske slavnosti plakatPokud jste příznivci kvalitních výrobků a přemýšlíte, kam o srpnovém víkendu vzít děti, je tu pro vás příjemná alternativa. V areálu Amfík Bukovina v Popovicích, nedaleko Uherského Hradiště, se 18. srpna konají Farmářské slavnosti nesoucí název S Klasou na farmě.

 

 

Nejen kulinářsky zaměření dospělí si zde přijdou na své při nákupu kvalitních produktů od českých farmářů. Tyto zdravé pochoutky budou moci i ochutnat, stejně jako výrobky oceněné značkou Klasa.

Tvořivá dítka se mohou naplno vyžít a pomalovat si svůj květináč, do kterého si posléze zasadí kytičku, či ozdobit proutěný košíček. Také budou mít možnost proniknout do tajů ubrouskové techniky při výrobě podtácku.

Zvídaví rozumbradové se mohou vydat na Farmářskou stezku, která na osmi stanovištích prověří jejich znalosti ze světa přírody. Zapojit se mohou i dospělí, proto se můžete předhánět v tom, kdo lépe hmatem pozná borůvku od maliny a mnohé další, jistě zajímavé, úkoly.

Neměli byste minout ani Archeologickou vesničku, která vám přiblíží život prvních zemědělců na našem území. Můžete si vyzkoušet “uplácat” hliněnou nádobu nebo si vytvořit, opéct a samozřejmě i sníst obilnou placku.

farmarske slavnosti plakat

Na relaxační ploše si děti budou moci pohrát s hračkami od Wesca, Playmobilu a Lega, nebo se zastavit u víly, která vypráví pohádky. Také si u ní mohou vylovit vodní poklad v mušlích a s kovbojem dokonce budou rýžovat zlato.

Pokud vás akce zaujala a máte to do Popovic daleko, sledujte webové stránky parktriveze.cz, na kterých najdete i jiná místa konání Farmářských slavností.

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi
Místo: Amfík Bukovina, Popovice u Uherského Hradiště
Datum: Sobota 18. srpna 2012 od 10:00 do 16:00 hodin
Vstup zdarma

Více informací: amfikbukovina.cz, parktriveze.cz
Zdroj informací a foto: amfikbukovina.cz


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

„Kultura pro mě znamená jít někam ven, za vyšší formou zábavy.“

langerova 200Pokračujeme s rozhovory s našimi redaktory, abychom vám přiblížili, kdo se skrývá za řádky těch všech recenzí a článků. Nyní o sobě více prozradila Jana Langerová, se kterou už jste možná komunikovali ohledně soutěží.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Drsně, vegansky a po mexicku
vegan 1Veganských kuchařek je na českém trhu stále víc a víc. A to je dobře, protože každý má možnost si vybrat svého oblíbence. Ať už je vegan, nebo chce ve svém životním stylu udělat alespoň pár změn. Blogerská dvojice Thug Kitchen tak dlouho experimentov...

Literatura

Jak dnes probíhá bitva o samotnou „duši Ruska“?

znicim jim zivot 200V posledních letech se na českém trhu vyrojila řada titulů věnovaných osobnosti současného ruského prezidenta či vztahu Ruska k Západu. Nyní vychází publikace, která se z tohoto scénáře vymyká – ZNIČÍM JIM ŽIVOT. Putinova válka s ...

Divadlo

Osmyčky, totální unférie z dějin národa českého

Osmycky plakatProsím ten název není s hrubkou. Autoři opravdu svůj kabaret nazvali Osmyčky. V brněnském Městském divadle se představili místní autoři, kteří už mají za sebou několik inscenací, většinou uváděných v létě na Biskupském dvoře Moravského zem...

Film

Velice účelná procházka Alexandra Hackenschmieda

Hackenschmied 200Alexander Hackenschmied nepatří k našim nejznámějším dokumentaristům - a není se čemu divit. Vždyť tu působil jen v době před druhou světovou válkou a poté se (s mírně pozměněným příjmením - jako Hammid) prosazoval ve Spojených státech. Jeho samost...