Pipi Dlouhá punčocha vás v rozhlasovém podání rozjaří a rozesměje
Banner

Pipi Dlouhá punčocha vás v rozhlasovém podání rozjaří a rozesměje

Tisk

altPipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha – no jasně, však ji znáte, ne? Ovšem v rozhlasové verzi ji zná jen málokdo. Rozhodně doporučuji všem milovníkům punčochatých Pipi vyzkoušet ještě tuhle lahůdku. Už jen proto, že samotnou Pipi si zahrála Bára Hrzánová, a to slibuje přinejmenším zajímavé poslouchání. Obálku příjemně nakreslil Jaromír F. Palme.

 


Aktéři jsou trošku starší pravda…

Báře Hrzánové už tedy rozhodně není dvacet, přesto po dlouhém přemýšlení režisér Vladimír Rusko rozhodl, že právě pro Báru je to role ušitá na míru. Nakolik se její rozhlasové herectví mohlo rozvinout právě v této pohádce, posuďte sami. Jitka Škápíková napsala na motivy Astrid Lingrenové příběh, který vám zaplní asi 57 minut života. Dalšími nezbytnými lidmi do party je pochopitelně Tomy a Anika – zde Tomík a Anička – ve podání Kryštofa Hádka a Rozity Erbanové. Kryštof Hádek tu zní už poněkud vyspěleji, ovšem Rozitě Erbanové bylo v době natáčení osmnáct let a na hlasovém projevu, který je mimochodem úžasně profesionální, to nemáte šanci poznat. Prostě dvanáctiletá Anička.

Určitě se povedlo posluchače strhnout

To jednoznačně! Bylo to účelem a to se podařilo. Za prvé díky úžasným kouzlům s hlasem, která tu předvádí Barbora Hrzánová, a za druhé díky celkem zdařile vybraným, zkráceným i inovovaným pasážím z knihy Astrid Lindrenové. Svůj díl tu mají i písničky, kterými je celý příběh příjemně prolnut a dodává mu na dynamičnosti. A dětem se bude opravdu moc líbit. Velmi brzy si začne notovat i maminka, tatínek… no je pravda, že jsem se už dlouho takhle hezky nepobavila nad nějakou ryze dětskou záležitostí. Opravdu chytlavá pohádka.

alt

Jedinou vadu spatřuji v jisté nevyrovnanosti hudebních pasáží a pasáží mluvených. Výrazný rozdíl pak znemožňuje klidné tiché poslouchání například před spaním, protože mluvené slov je špatně slyšet při přiměřené hlasitosti písniček a naopak, když si přidáte na hlasových pasážích, tak ty zpívané Vás tak nějak vyruší hlukem. Je to ale častý nešvar rozhlasových zpracování a tak v tom nespatřuji zásadní chybu. Prostě jen – nebude to poslouchat při usínání, ale prostě jen tak! Pro pobavení.

Takže vzhůru za záhadou – poněvadž ve vile Vilekule se svítí… takže počkat, než maminka a tatínek usnou a vydejme se tam s Tomíkem a Aničkou na výpravu. A potom taky za ztroskotáním, do školy, nebo do cirkusu, kde potkáme Pipiina tatínka, ostrov Kurekuredutů nesmí chybět, za piráty a pak… pak se Pipi moc hezky rozloučíme…

alt

Pipi Dlouhá Punčocha
Interpret: Bára Hrzánová, Kryštof Hádek, Rozita Erbanová a další
Žánr: audio pohádka s písničkami

Skladby:  
1.    Ve vile Vilekule se svítí
2.    Pipi, Tomík a Anička stanují
3.    Pipi jde do školy
4.    V cirkuse
5.    Na ostrově Kurekuredutů
6.    Svítí se ve vile Vilekule?
Stopáž: 56:18 min.
Vydavatelství: Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu, 2009, www.radioservis-as.cz
Hodnocení: 80%
Zdroj foto: Radioservis


ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT ZVUKOVÉ UKÁZKY
http://www.popron.cz/barbora-hrzanova-pipi-dlouha-puncocha-cd/s-303746/


 

Přihlášení



Tomáš Šebek při vědomí, orientovaný, komunikace jasná a srozumitelná. Autentický, naléhavý a hluboce lidský Objektivní nález

Tomáš Šebek je mezi českými čtenáři znám především jako autor reportážních knih z humanitárních misí. V nové knize Objektivní nález: Moje nejtěžší mise však nepředstavuje dramatické příběhy ze vzdálených koutů světa, ale obrací pohled do svého nitra. Vytahuje na světlo nejhlubší zákoutí svého dětství stráveného v nefunkční rodině, osobní selhání, partnerské krize i touhu porozumět sám sobě.

Tajemství lady Antonie. Zakázaná vášeň na dvoře Tudorovců

Edice Klokan nakladatelství Alpress nabízí román pro ženy z historického prostředí Anglie 16. století, kdy vládli Tudorovci. Autorkou je Rebecca Michele, které se povedlo sepsat romantický příběh se zajímavou zápletkou. Tajemství lady Antonie, jak se kniha jmenuje, bude však brzy odhaleno. Knížka je primárně spíše červenou knihovnou než historickým románem, ale to nic nemění na tom, že je napínavá, čtivá a romantická, což potěší každou ženu.

Tapír

  • TAPÍR 4/2024
    Léto je tady a s ním i nové prosluněné číslo Tapíra! V tématech pro toto vydání se vydáme na prázdniny...
  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

1st Choice: „..Nikdy jsme moc nedělali kompromisy!“

200rozO rockové partičce z Prahy už tu byla řeč několikrát. Mají za sebou dvě alba, slušnou řádku odehraných let i koncertů. A taky početnou základnu fanoušků, kteří se už nemůžou dočkat nedělní párty 8. září ve Stromovce. Jmenuje se Sunday Music Jam a právě 1st ...

Když odejde od rodiny muž, vzbudí to rozruch a snad trochu pohoršení. Ale co se stane, když se rodinu rozhodne opustit žena?

Krajčířka Eva (Anežka Šťastná) miluje Mánka (Mark Kristián Hochman), avšak navzdory lásce nemohou být tito dva spolu kvůli jejich nerovnému původu. Proto se Eva z trucu rozhodne, že se provdá za kožešníka Samka (Jakub Tvrdík). Jen ať všichni vidí, že ona se nikoho doprošovat nebude!

Čtěte také...

Chlastací hry a léčení kocoviny

chlastaci hry 200Šli jste někdy na nějakou party s obavami, zda tam nebude nuda? Nebo jste došli do bodu, kdy jste si chtěli zahrát nějakou hru, při které by šlo popíjet alkohol a neměli jste žádný dobrý nápad ani inspiraci? Pak je pro vás určena malá p...


Divadlo

Lordi v Českých Budějovicích byli famózní, skvělí a vysloužili si aplaus - fotoreportáž

Lordi perexNáš fotoreportér Rudolf Hojdar nafotil sérii snímků z českobudějovckého vystoupení souboru Lord of The Dance, které se konalo 27. února 2014 v Budvar Aréně. Ačkoliv časový prostor k pořízení fotografií byl, dle pokynů pořadatelů, velmi krátký, můžeme se díky...

Film

Jak se kdysi odečítal film

I dnes se stává, že diváci prožívají nekonečné seriály (proč by se na ně jinak dívali?), že mají tendenci vztahovat postavu na jejího představitele. Oblibu nezaručuje sebelépe zvládnutá role v "kusovém" pořadu, ale ustavičně se vracející typizované figurky: vždyť kdo vítězí třeba v soutěži TýTý?...