Praktická moudrost tarotu

Praktická moudrost tarotu

Tisk

Praktická moudrost tarotuKultovní karty Rider-Waite Tarot jsou tady snad v nejjednodušší podobě, jakou si umíte představit. Ideální pro rychlé výklady, rychlá pochopení a pro výklady s jednou kartou. Díky textům přímo na kartě máte po ruce okamžitě jak obrázkový vhled, tak i ten textový.

Je to naprosto ideální, chcete-li se naučit co nejrychleji s kartami pracovat a pochopit základní principy každé karty.


Prostě učebnice v ruce!

Tím více to potom láká k výkladům nejen pro sebe, ale třeba i zkusmo pro své okolí. Na situace, které nejsou závažné a vlastně nám je jedno jejich výsledek, ale o to více se můžeme v naprosté nezávazné atmosféře rychlých informací z karet, naučit hodně o významech, souvislostech a zkusit si tak nepřeberné množství různých kombinací.

Právě na těch kombinacích často záleží.

A pak, jak je na krabičce i doporučováno, jsou to karty vhodné pro denní výklady, pro výklady na jednu kartu. Na jednu otázku jedna malá odpověď. Jednoduché výklady, na kterých se velmi rychle hodně naučíme a možná si i porovnáme některá naše témata.

Rider-Waite tarot patří ke klasice a jeho symbolika je tak základní a jednoduchá, jak jen může být. Právě tady si ve velmi jednoduše ztvárněných výjevech nasajete atmosféru každé karty a přenesete si tento význam i do zdobnějších, moderních sad, kde pak už jen stanete jako v úžasu nad tím, co všechno lze z tarotových karet ještě vytvořit.

Praktická, jednoduchá učebnice celého tarotového světa.

Rider Waite Tarot

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2023, www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Bez vášně je život šedý a nudný

Martina Adamcová - Tina Adams - foto Dorota BylicaPřiznává, že patří k těm šťastlivcům, kteří vždy věděli, co chtějí v životě dělat a nakonec se jí to podařilo a dokázala se prosadit i v dalek...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Diskutovanou kolekci pro české olympioniky vytvořilo duo návrhářek E.daniely

kolekce lohNa speciální módní přehlídce POWER OF DESIGN v rámci doprovodného programu  veletrhů STYL (19. - 21 .8 .2012), se mimo jiné představí i modely českých návrhářek, vystupující pod názvem E.daniely...

Z archivu...


Literatura

První den mého života

prvni den meho zivota 200V srpnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství XYZ kniha se záhadným názvem První den mého života oceňovaného italského režiséra Paola Genovese. Necháte se nalákat na přečtení?

 

...

Divadlo

Petr a Lucie: Štěstí je tu a všechno ostatní je tam

petr a lucie 200Městské divadlo Zlín převedlo na velkou scénu novelu Romaina Rollanda, a to v muzikálové podobě. Za jejím vznikem stojí zajímavý příběh, protože toto dílo vzniklo díky náhodně objevené nahrávce slovenského muzikanta Deža Ursinyho a na je...

Film

Robocop 1 - tip pro čtvrteční lednový večer

Robo 200Za dob komunismu nešlo mnoho amerických filmů do československé distribuce, a tak si bohužel hodně filmů musí fanoušci zopakovat o mnoho let později na VHS, DVD a případně na Blu-ray. Jedním z filmů, které v době své americké premiéry nebyly pro českosl...