Audioknihy k vám promluví i o letošních Vánocích
Banner

Audioknihy k vám promluví i o letošních Vánocích

ohb 200I když se může zdát, že život se pod tlakem pandemie znovu zastavil, Vánoce přijdou tak či onak. Je tedy načase poohlédnout se po dárcích. Až se v prosinci otevřou obchody, bude na zákazníky čekat bohatá nadílka pěkně uleželých bestsellerů. A těm, kdo hodlají své blízké potěšit i čerstvě vydanou audioknihou, snad v orientaci pomůže následující přehled novinek vydavatelství OneHotBook.


Evžen Boček : Aristokratka u královského dvora
čte: Veronika Khek Kubařová

Pátý díl úspěšné humoristické série o trampotách „poslední aristokratky“. Na vernisáž Rembrandtova Portrétu služebné, za jehož navrácení nizozemská královna dokonce rodu z Kostky osobně poděkovala, se vydává Marie, její matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit rodovou čest před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli Její Veličenstvo Beatrix přímo oslnit?

ohb Aristokratka

Margaret Atwoodová: Svědectví
čtou: Taťjana Medvecká, Veronika Khek Kubařová, Eva Josefíková, Martin Myšička

Dlouho očekávané pokračování dystopického bestselleru Příběh služebnice. I patnáct let poté, co služebnice Fredova uprchla z Republiky Gileád, trvá na území Nové Anglie krutovláda založená na zotročení zdravých žen schopných rodit děti. Stav prohnilého režimu nám nyní střídavě přibližuje trojice mluvčích, přičemž postupně odkrývá netušené vazby i známou pravdu, že ani svět pokřivený totalitou nebývá černobílý.

ohb Svedectvi

Carlos Ruiz Zafón: Stín větru
čte: Gustav Hašek

První díl bestsellerové série Pohřebiště zapomenutých knih. Barcelonský chlapec Daniel objeví v roce 1945 na tajuplném pohřebišti zapomenutých knih román Stín větru, jehož obsah výrazně ovlivní nejen jeho léta dospívání, ale i cestu životem a uměním. Autorem knihy je záhadný Julián Carax. Hoch o něm touží zjistit co nejvíc, a tak začne urputně pátrat…

ohb Stin vetru

Lars Kepler: Zrcadlový muž
čte: Pavel Rímský

Jediným svědkem brutálního činu je psychicky nemocný muž, jehož chatrná paměť se odmítá rozpomenout, co viděl. Komisař Joona Linna se proto znovu spojí s hypnotizérem Erikem Mariou Barkem, aby mu pomohl odhalit pravdu. Podaří se jim z choré mysli vydolovat, kdo vytáhl šestnáctiletou Jenny na dětskou prolézačku v centru Stockholmu a oběsil ji tam na ocelovém laně? A kde vlastně dívka, která už před pěti lety zmizela cestou ze školy, celou dobu byla?

ohb Zrcadlovy muz

Agatha Christie: Viděla jsem vraždu
čte: Lukáš Hlavica

Ariadne Oliverová se na halloweenské party náctiletých ocitla vcelku náhodou, nicméně mnozí vědí, že je slavnou autorkou detektivek. Jedna z pozvaných dívek – snad aby si získala pozornost – se proto přítomným svěří, že kdysi taky viděla vraždu, ale nikdo jí pochopitelně nevěří. Když se pak v knihovně najde její mrtvola, rozrušená paní Oliverová bez meškání vyhledá přítele Hercula Poirota, aby jí pomohl smrt vychloubačné slečny objasnit.

ohb Videla jsem vrazdu


Dorothy L. Sayersová: Vražda potřebuje reklamu
čte: Otakar Brousek ml.

V červnu 1933 ještě nebývalo na mediálním trhu obvyklé, aby pod schodištěm slovutné londýnské reklamní agentury dělala reklamu mrtvola. Ani firma pana Randalla nestojí o randál, takže na místo zavražděného textaře Deana záhy přijímá pana Deathe Bredona, který se uvede náručí štěpných sloganů. Leč pozor! Jen zasvěcenci vědí, jaký číman se tu dal ve skutečnosti zaměstnat – zato sám lord Petr Wimsey tuší, že pachatele zločinu je záhodno hledat přímo v budově.
Datum vydání: listopad

ohb Vrazda potrebuje reklamu

Peter May: Nezvratné alibi
Čte: David Matásek

Závěrečný díl kriminální série Akta Enzo. V elegantním pařížském bytě nastávajícího zetě Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým z neobjasněných případů, jež se svého času staly předmětem jejich sázky. Ve vyschlém jezeře se našla mrtvola dívky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného vyšetřování a vůbec netuší, že záhy své blízké vystaví hrůze, kterou by si nepředstavil ani v nejdivočejších snech.
Datum vydání: listopad

Sally Rooney: Normální lidi
čte: Tereza Dočkalová

Connell a Marianne vyrůstají na maloměstě, jenže tím veškerá podobnost končí: on na střední škole patří ke hvězdám, kdežto ona je outsider. Když se spolu jednou dají do řeči, změní to jejich život od základů. Přestože vzešli z rozdílných prostředí, přitahují se k sobě jako dva magnety. Zatímco Marianne čím dál víc propadá sebedestrukci a Connell hledá smysl života ve vnitřním světě, oba čelí kardinální otázce, jak daleko dokáží zajít, aby druhého zachránili.
Datum vydání: listopad

Stephen King: Ústav
čte: Martin Preiss

V domě na klidné příměstské ulici vetřelci tiše zavraždí rodiče Luka Ellise a uneseného chlapce naloží do černého SUV. Krvavá noční operace netrvá ani dvě minuty. Luke se probouzí v Ústavu, v místnosti, která vypadá stejně jako jeho pokoj – až na to okno… Novinka „krále hororu“, děsivá stejně jako autorova Žhářka a úžasně imaginativní jako kultovní To, přináší dramatický příběh o dobru a zlu ve světě, kde hodní kluci nutně nevyhrávají.
Datum vydání: listopad

Anthony Ryan: Volání vlka
čtou: Ivan Lupták a Milena Steinmasslová

Vélin Al Sorna je ve Sjednoceném království žijící legendou. Pod jeho vedením byly dobyty celé říše – a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co svět doposud spatřil. Ze zámoří sem ale začínají doléhat zvěsti o Ocelové hordě. Udatný válečník vychovaný Šestým řádem sice už po střetech netouží, avšak rozhodne se s novou hrozbou utkat tváří v tvář. Až v říši kupeckých králů na Dálném západě si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: jsou bitvy, v nichž možná nezvítězí ani on…

ohb Volani vlka

Bernard Cornwell: Poslední království
čte: Vasil Fridrich

Uhtred z Bebbanburgu přišel na svět v 9. století, kdy jeho rodnou Británii pustošily vpády loupeživých vikingů. Jeho život se obrátil naruby poté, co jeho bratra i otce zabili krvelační Dánové. Nebojácného sirotka si násilím osvojil sám vrah jeho nejbližších a vychoval ho v duchu vikinských obyčejů. Mládenec dlouho váhá, kam vlastně patří. Nakonec vstoupí do služeb posledního britského panovníka, který ještě náporu nájezdníků ze severu odolává, a změří síly s obávaným bijcem Ubbem.
Datum vydání: listopad

Václav Cílek: Krajiny vnitřní a vnější
čte: Miroslav Táborský

O nitru člověka prý nejvíc vypovídá pohled z okna jeho pokoje, ale v tomto směru nejsou naše vyhlídky lichotivé – letitý nezájem o krajinu domova mnohde vyústil ve zjevnou degradaci jejího ducha. Soubor esejů geologa Václava Cílka o krásách České kotliny, která jen zdánlivě dříme pod vrstvami pradávných dramat, vyniká hebkostí slov, objevnými souvislostmi i aforistickými postřehy poutníka, jenž na cestě učinil to, co při soustředěné chůzi svedeme úplně všichni: vyzářil to nejlepší ze sebe sama.
Datum vydání: listopad

Erich Maria Remarque: Tři kamarádi
čte: Hynek Čermák

„Bez lásky je člověk vlastně jako mrtvola na dovolené.“

Robby Lohkamp má s Ottou a Gottfriedem malou autodílnu s benzinkou. V nejistých časech Výmarské republiky je kamarádské podnikání drží nad vodou. Pak ale mladík přespávající v penzionu u hřbitova potká Patricii a svět rázem dostává smysl. Jeho milá je upřímná, jiskrná, a přece pořád zimomřivá, což má zdrcující příčinu. Navzdory době pod psa se jim chce tolik žít – a přežít. Ale když osud je někdy proti…
Datum vydání: listopad

ohb tri kamaradi

William Styron: Sophiina volba
čte: Martin Stránský

Románová předloha stejnojmenného filmu z roku 1982 s Meryl Streepovou v hlavní roli patří k vrcholným dílům 20. století.

Sophii ani v poválečném New Yorku nepřestávají trýznit zážitky, jimiž si jako polská katolička prošla v koncentračním táboře, kde ji sadističtí esesáci přinutili k osudovému rozhodnutí. Lze vůbec ještě po Osvětimi normálně žít, smát se, věřit ve vyšší dobro, neřkuli psát básně? Navíc po boku psychopata Nathana?
Datum vydání: listopad

ohb sophiina volba

Mika Waltari: Egypťan Sinuhet
čte: Lukáš Hlavica

První nezkrácené vydání v délce 40 hodin 10 minut!

Nejúspěšnější román moderního finského klasika věrně zachycuje poměry v Egyptě za vlády 18. dynastie ve 14. století př. n. l. Putování lékaře, jenž si navzdory nepřízni osudu vydobyl věhlas, nekončí v Sýrii, Babylonii, dokonce ani v zemích Mitannu a Chatti, ba ani na Krétě. Sinuhet se vrací zpět ke slunečním egyptským kultům a skutkům, za něž mnohdy nese osobní odpovědnost…
Datum vydání: listopad

PRO DĚTI:

Enid Blytonová: Správná pětka na Pašeráckém vršku
čte: Michaela Maurerová

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři nejen krví spřízněné duše, ale i pes: Julián, Dick, George, Anna a hafan Tim. Chalupa na ostrově Kirrin jim už umožnila zažít nejedno dobrodružství a narazit na lecjaké ničemy. V novém příběhu se parta dočasně rozroste o Pierra Lenoira alias Briketu a jeho sestřičku Marybelle, s nimiž neplánovaně stráví čas velikonočních prázdnin na Pašeráckém vršku…

ohb Spravna Petka na paserackem vrsku

Cressida Cowell: Kouzlo druhé šance
čte: Jan Maxián

Druhé pokračování série o Čáře a Zarovi z éry fantastických tvorů od autorky úspěšné série Jak vycvičit draka. Kouzelnický kluk Zar a mladá válečnice Čára byli vychováni, aby jeden druhého nenáviděli. Přesto teď musejí spolupracovat. Do pralesa se vrátily strašlivé jezinky, za každým stromem číhají úklady a svět se ocitá ve smrtelném ohrožení…

ohb Kouzelnici z pradavna

Petra Dvořáková: Julie mezi slovy
čte: Veronika Lazorčáková

Druhé, rozšířené vydání úspěšné a oceňované knihy autorka na přání malých čtenářů doplnila o další dobrodružství.

V Juliině kůži by žádné dítě být nechtělo, protože je to průšvih a nespravedlnost. Těmhle slovům desetiletá školačka rozumí, zato se nerozebere v tom, proč se její maminka-alkoholička po rodinném rozvratu odmítla stýkat s ní i s její mladší sestřičkou. Ve vesnici Horní Zhoř se tak nyní obě sžívají nejen s tátovou novou partnerkou a jejími syny, ale od základu budují i nové vztahy v malotřídce, která má do tehdejších pražských možností daleko.
Datum vydání: listopad

Erich Kästner: Luisa a Lotka
čte: Zuzana Kajnarová

Luisa a Lotka jsou si až k zbláznění podobné. Ale jak to, když tu všehoschopnou zlobivku do letního tábora v Alpách tatínek poslal až z Vídně, kdežto její vrstevnice narozená ve stejný den, šikulka mírná jako ovečka, žije s maminkou v Mnichově? Znovu nalezené sestry mají důvtipu i odvahy na rozdávání a hlavně: konečně jedna druhou. Přestože teď budou v nesmrtelné literární klasice čelit nečekaným léčkám v kůži svého dvojčete!
Datum vydání: listopad

ohb Luisa a Lotka

Petr Stančík: H2O a a pastýřové snů
čte: Jiří Lábus

Akční trojka Hugo, Hubert a Ofélie – čili klan H2O – díky nezměrné fantazii vynalézavého českého prozaika znovu zasahuje! Tentokrát parta školáků za pomoci zmenšovadla luští tajuplné poselství ukryté do snů, řeší záhadu lidí čučících do skříněk s kličkou a za noci se v létající dodávce Citroën H vydává do útrob bronzového koně na vrchu Vítkově. Ostatně byl nejvyšší čas. Padouši totiž mají tu zábavnou vlastnost, že nikdy nespí!
Datum vydání: listopad

Více informací: www.onehotbook.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Thomas V: „Díky trance music jsem poznal lidi, na které nechci nikdy v životě zapomenout“

thomas 20015. srpna budou účastníci Summerparty svědky hned několika premiér. Na parníku Tyrš se totiž v ten večer představí  tři DJs, z nichž dva budou před větším publikem hrát vůbec poprvé. Nejzkušenější z nich, ostravský BluEye, už letos Tyrše svým vystou...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Napínavý krimi příběh odehrávající se v zimě roku 1789 v Jizerských horách

Hornicek Carostrelec 200Kniha Jana Horníčka byla v září 2020 vyhlášena vítězem 25. ročníku Literární ceny Knižního klubu.

...

Literatura

Dávejte si pozor, abyste nepotřebovali dívku, která krotí noční děsy

Povidky po 1 perexUrčitě jste o nich už slyšeli – o svěřencích slečny Peregrinové, kteří nás vtáhli do úplně nového světa podivných. Jak to dopadlo s hrdinou Jacobem, už víte. Ale co se dělo desítky, stovky let před tím, než jsme se seznámili s J...

Divadlo

Divadelní loď Tajemství

Před dvanácti lety na břehu Vltavy zakotvila nevídaná loď. Loď s oponou, s divadelními prkny a programem pro malé i velké. Na boku s velkým nápisem Tajemství, s podtitulem Bratří Formanů si křižuje dvě největší české řeky, kotví...

Film

JAK VNIKNOUT DO OBECNÉ PSYCHOLOGIE

ucebnice obecne psychologie perexAlena Plháková hned na počátku své knihy UČEBNICE OBECNÉ PSYCHOLOGIE píše:  „Přála jsem si dokázat, že pověst obecné psychologie coby nudného předmětu je neoprávněná.“  A podařilo se jí to, neboť její kn...