Druhý gong, další krimi v čele s Herculem Poirotem

Druhý gong, další krimi v čele s Herculem Poirotem

Tisk

druhy-gong-duzeJoan spěchala rychle do sídla bohatého Huberta Roche, když uslyšela gong ve 20:12 večer, který ohlašoval podávání večeře. Cestou potkala Harryho, který se jejímu spěchu podivoval a namítal, že šlo jistě o gong první, tudíž nemusí Joan tolik spěchat.

 

 


V sídle byly zavedené pevné zvyky, obzvláště v dochvilnosti podávání večeře (kdo přišel pozdě, byl vykázán) či v pravidelném poslechu hudby, kdy muselo být absolutní ticho. Krátce na to, co pozvaní hosté přišli do sídla a usadili se, uslyšeli výstřel. Odkud šel výstřel a co se stalo? A proč se večeře nepodává včas, to se ještě nikdy nestalo? Doufám, že se brzo dozvíme pravý důvod, říkají si. Když zaduněl druhý gong, sluha připravoval večeři a zároveň očima pátral po Hubertu Rochem, který při podávání večeře stále chyběl. Najednou se rozevřely dveře, ale místo pána domu se objevil Hercule Poirot, který byl na večeři pozván. Detektiv se opozdil kvůli vlaku, jenž měl zpoždění. To ostatní brali jako možné vysvětlení, proč Hubert Roch, který si vždy na dochvilnosti zakládal, u večeře stále chybí. Něco se muselo stát, říká zadumaně Hercule Poirot. Po chvilce jde on a pár zvídavých hostů k pracovně Huberta Roche. Zbývá poslední překážka v tajemství, kterou jsou zamčené dveře pracovny.

Kam zmizel Hubert Roch? Kdo z pozvaných hostů měl důvod něco tajit? Proč nezazněl druhý gong včas?

Proč si poslechnout audioknihu Druhý gong?

Protože je to další zajímavý kriminální příběh v čele se slavným Hercule Poirotem, který opět použije své šedé buňky mozkové k vyluštění případu a odtajnění složitých vztahů na šlechtickém sídle. Detektiv se dostává pomalu pod povrch jednotlivých postav, aby odhalil jejich tajemství, která v sobě nosí a jsou zároveň klíčem k vyřešení případu. Audiokniha má osm kapitol, které čte herečka a dabérka Taťjana Medvecká, která svým hlasem namluvila všechny postavy příběhu, kdy jednotlivé osoby imituje jiným pozměněným hlasem tak, aby byly všechny dobře rozpoznatelné a z intonace byla poznat nálada postav i napínavá situace.

Taťjana Medvecká (1953) se po studiu na DAMU stala členkou Národního divadla. Dvakrát získala cenu Thalie a také cenu Františka Filipovského za dabing filmu Thelma a Luisa. Upozornila na sebe svým hereckým počinem ve filmu MAREČKU, PODEJTE MI PERO! Svým hlasem často dabuje herečku Susan Sarandon.

Audioknihy jsou načteny z literatury v archivu Knihovny a tiskárny pro nevidomé Karla Emanuela Macana a z archivu Občanského sdružení Mluvící kniha.

Oba archivy slouží zrakově postiženým, kdy je hlavní prioritou zprostředkovat jim umělecké hodnoty prostřednictvím zvukových záznamů. Každou zakoupenou audioknihou z této edice podpoříte nevidomé a slabozraké spoluobčany, kdy bude část peněz investovaná na další audioknihy.

druhy gong tympanum

 

Druhý gong

Autor: Agatha Christie
Čte: Taťjana Medvecká
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 1 audio CD | 70 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 19. 4. 2013

Hodnocení: 75%

www.audioteka.cz

www.tympanum.cz

 


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Rozhovor

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

tomas kympl200Je dobré si pustit tohle album v klidu, třeba se zavřenýma očima, protože díky tomu oceníte nejen jeho zvukovou bohatost i světové parametry stejně jako tvůrčí potenciál Tomáše Kympla. Barevně rockové jiskření, rámus ve světě ticha, promě...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Kovy: „Organizátoři mi říkali Kivi“

kovy 200V nakladatelství BizBooks vyšla audioknižní verze knihy Ovšem, kterou napsal mladý a oblíbený youtuber Kovy – Karel Kovář.

 

...

Literatura

Potřebujete zpomalit? Inspirujte se u Julie

zivot podle julie 200V nakladatelství Grada vyšla pod značkou Metafora inspirativní kniha zaměřená na osobní rozvoj s názvem Život podle Julie.

 

...

Divadlo

Na Letních scénách Divadla Bolka Polívky se letos bude hrát od 11. června do 14. srpna. Předprodej vstupenek zahájen

letni scena 200Tři atraktivní lokality a desítky pozoruhodných titulů pod hvězdnou oblohou… Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky nabídne divákům mimořádně intenzivní divadelní zážitky. Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kr...

Film

Festival Film a architektura 2023 nabídne dosud nejbohatší filmový výběr, speciální doprovodný program i výjimečná místa promítání

filmarchitektura 200Mezinárodní festival Film a architektura představí ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 v Praze, Brně a v dalších 26 městech po celé České republice i na Slovensku téměř čtyřicítku dokumentárních i hraných snímků s tématem architektury, t...