Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

dlouhe stiny 200V listopadu nám nakladatelství Kalibr vydalo temnou detektivku Dlouhé stíny od amerického autora Charlieho Donlea. Máte-li rádi atypické protagonisty a komplexní zápletku, kde se slévá minulost s přítomností, jistě si přijdete na své.

 Pár slov k autorovi

Charlie Donlea je autorem mezinárodního bestselleru Nevěřte tomu (česky 2019) a mnoha dalších úspěšných knih, vždyť už byly přeloženy do více než dvanácti jazyků a vyšly ve dvaceti zemích. Dlouhé stíny jsou první knihou ze Série Rory Mooreová a Lane Phillips, která v originále čítá zatím tři knihy.

Zapeklitý příběh

V parném létě roku 1979 v Chicagu zmizí beze stopy pět mladých žen a policie tápe. Násilník známý veřejnosti pod přezdívkou Zloděj uniká, ovšem jen do té doby, než se na zločin podívá svýma zvláštníma očima Angela Mitchellová. Ta však posléze také zmizí. To je jedna rovina příběhu, který postupně odkrýváme a dozvídáme se, že pravda je mnohem nečekanější, než nás mohlo napadnout. Zpátky v přítomnosti se setkáváme s excentrickou Rory Mooreovou, která dokáže rekonstruovat případy i dávno vychladlé a nachází tak spravedlnost pro oběti násilných činů. Zasáhne ji náhlá smrt jejího otce a při vyklízení jeho právnické kanceláře narazí na případ, který si vynutí její pozornost. Rory se musí vrátit do minulosti, aby dokázala najít pravdu, která jí změní život jednou provždy.

Jádro, to je origoš postava

Tento příběh je kromě dvou časových linií a velmi přesvědčivého popisu Chicaga (kde autor bydlí a čerpá tedy z první ruky), postavený na postavách, které se vymykají společenským konvencím. Jak Angela v minulosti, tak hlavně Rory se svými manýry a vrtochy a neobratným společenským chováním, tak i svými netradičními koníčky. A ono to funguje, klidně si dovedu představit i seriál, který by byl vytvořen na základě této knihy.

Někdo dá průchod temným myšlenkám…

A někdo jiný se stane jejich obětí, tak nás lákají na tento příběh na přebalu knihy. Jen doufám, že se dočkáme i pokračování, protože by bylo škoda, opustit tak netradiční hrdinku a její způsob vyšetřování. Kniha přináší zvraty, hodně napětí a nahlédnutí do duše zvláštního člověka, tak se zkuste začíst i vy!

dlouhe stiny

Název: Dlouhé stíny
Autor: Charlie Donlea
Originální název: Some Choose Darkness (2019)
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/dlouhe-stiny/kniha/10848/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Honza Jareš: „Je pro mě důležité, aby mě lidé vnímali jako umělce, nikoliv jako člověka, který nevidí a má to těžké.“

honza jares 200Honza Jareš se narodil v roce 1981 v Hradci Králové, své dětství prožil v Brně. Zde absolvoval základní školu pro nevidomé a souběžně Základní uměleckou školu Vítězslavy Kaprálové, obor zpěv a klavír. Poté se přestěhoval do Prahy a po něk...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Terapie pro rozčílené mámy

proc mama nadva perexKnihou Proč máma nadává s podtitulem „Deník rozčílené matky“ navazuje Gill Sims na svůj úspěšný román z roku 2017 Proč máma pije. Fanouškům autorky mohu tuto novinku rovnou doporučit - p...


Literatura

Než slehne rudý prach: Svět je jen hromada špíny

rudy prachOči plné rudého prachu. Pěkně štípou, hlavně zezačátku, ale ve chvíli, kdy se rozkoukáte, objevíte svět, z něhož se nechce ven, ačkoliv byste v něm za žádnou cenu při troše zdravého rozumu nechtěli žít. Syrovost a tak rozdílné morální hodnoty, pro...

Divadlo

Derniéra kultovního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z Plzně už 22. května streamem!

muzikal josef 200Velkolepá a zábavná muzikálová show pro všechny generace z autorské dílny Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť dobyla doslova celý svět!!! Muzikál s podtitulem Bible v rytmu rokenrolu vznikl na m...

Film

Jaká je autenticita vjemu?

aute 200Ačkoli obě nyní hodnocené knihy, jak Holubcovo Ještě nejsme za vodou, tak Malaníkové Autenticita ve světě médií, jsou maximálně rozdílné, spojuje je důraz na prozkoumávání vnějškově doložitelných faktů a hodnověrnost následné percepce. Není pak rozhodu...