Strachy i křehkosti duše servírují Iggy Mayerov na EP Lovesick v produkci Lazer Vikinga

Strachy i křehkosti duše servírují Iggy Mayerov na EP Lovesick v produkci Lazer Vikinga

Tisk

Iggy Mayerov 200EP Lovesick je novinka pražské alt popové čtveřice Iggy Mayerov. Krátká deska vznikala pod producentským dohledem Jakuba Kaifosze aka Lazer Vikinga.

 

 

 

Melancholické melodie, reverbem nasáklé kytary, výrazné synťákové linky i nekompromisní drum machine. Texty čtveřice písniček na EP odrážejí témata vztahů a křehkostí duše a každá nabízí jiný pohled – od vzrušení z nových začátku, přes strach ze samoty a touze zapadnout, až po uvědomění si vlastních hodnot a odvahu opustit zajeté vzorce.

„Inspirací pro texty byly nejen moje osobní zkušenosti, ale i příběhy lidí kolem mě, kteří se jakýmkoliv způsobem potýkají nebo potýkali s nízkým sebevědomím, psychickými obtížemi, traumatickými prožitky a s tím plynoucím občasným nepochopením okolí,“ říká textařka a zpěvačka Tereza Dusilová.

 Iggy Mayerov 2

The Most Awkward Kiss Ever popisuje až naivně prostou zamilovanost a touhu, Mercy prostupuje strach z opuštění a ze samoty, kvůli kterému setrváváme v dysfunkčních vztazích a zbytečně se trýzníme. Givin’ You Up mluví o nalezení vlastních hodnot, o odvaze projevit svou osobnost a o tom, jak je důležité umět říct ne. Poslední Over v sobě nese bolest, dává průchod emocím, frustraci i uvědomění si, že nikdo nemá právo zneužívat naší zranitelnosti.

Iggy Mayerov se poprvé zapsali do povědomí české scény v roce 2019 singlem RIDE, roku 2022 vydali desku Millennial Cliché. V červenci tohoto roku se kapela, ve složení zpěvačky Terezy Dusilové, kytaristy Michala Pilaře, basáka Kuby Pilaře a klávesáka Martina Grinera, vrátila do studia, aby ve spolupráci s Jakubem Kaifoszem pracovala na EP Lovesick. Pilotní singl a videoklip Givin' You Up, režírovaný Petrem Vlčkem, získal na Youtube více než 130 000 zhlédnutí. EP Lovesick vznikalo v Tajným studiu ve spolupráci s Antonínem Gabrielem, za mixem a masterem stojí Martin Havlen z Resound studia.

Křest EP Lovesick proběhne 8. listopadu v pražském Café V lese, Iggy Mayerov pozvali také projekt Fourtuna německé herečky a filmařky Emily Brandi s hostujícím Lazer Vikingem.

Iggy Mayerov Lovesick Cover

Zdroj foto: Jana Hronská

Více informací:

Multilink: https://distrokid.com/hyperfollow/iggymayerov/lovesick

https://www.iggymayerov.com/
https://www.facebook.com/iggymayerov

Křest FB event: https://www.facebook.com/events/267536998959125


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Renata Horová: „Vyrůstala jsem v rodině se psy…“

horova 200Občas potkáme na ulici pejska v pěkném oděvu, zjistíme, že jde o bezsrsté plemeno, o naháče. Renata Horová má hned dvě takové holky – Tao a Sofii. Jsou to američtí bezsrstí teriéři. Díky nim začala pátrat po historii plemene, které zatím není oficiál...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Straka na šibenici aneb kostlivci se nemusejí vždy skrývat ve skříni

strakaNaSibenici 200Obraz Pietera Bruegela Straka na šibenici zakomponoval Daniel Petr do svého stejnojmenného románu, který by šel definovat jako souhrn životních tragédií hlavního hrdiny. Dílo, které vzešlo ze štětce nizozemského malíře ve druh...

Divadlo

Dagmar Pecková předvádí v Mistrovské lekci plnokrevné herectví

mistrovska lekce200Přiznám se, že oceňuji divadlo, které má co říct, není tendenční anebo které si na divadlo jenom hraje. Oceňuji umně zpracovanou klasiku stejně jako novinky, přičemž je mi upřímně jedno, jestli jde o dramata či (tragi)komedie. ...

Film

Bez kalhot: spojení tance a nahých mužů funguje i na plátně

Jaký je asi svět striptérů? Jak vypadá jejich vystoupení na jevišti si dokáže představit asi každý. Jaký je ale život mužů, kteří se bez ostychu, za nějaký ten úplatek, svlékají, to už je pro většinu z nás větší záhada. Do této doby jsme si s tím mohli tak na...