Nenechte si ujít A Day of Sound - večer experimentální hudby a zvuku

Nenechte si ujít A Day of Sound - večer experimentální hudby a zvuku

Tisk

day of sound200Festival A Day of Sound se bude konat letos počtvrté. Galerie Středočeského kraje GASK zve do svých prostor v jezuitské koleji v Kutné Hoře hudebníky, zvukové umělce i publikum. Nabízí tak propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem.

 

Letošní ročník, který se koná v sobotu 10. září, nabídne dvě hemisféry: jedna bude patřit songwriterům, tedy autorským písničkářům, druhá hudebním experimentátorům.

V působivém prostředí večerních zahrad GASKu vystoupí živoucí legenda mezi českými písničkáři Vladimír Merta. O několik generací mladší pohled nabízí Kvietah, oceňovaná skupina kolem písničkářky Magdaleny Fendrychové. S radostí oznamujeme i vystoupení Jakuba Nohy, který operuje na scéně těžko uvěřitelných pětačtyřicet let a v době pandemie vydal silné dvojalbum Lovec chvil.

V experimentální části uvede A Day of Sound českou premiéru dua berlínských osobností elektronické scény: Frank Bretschneider a Jan Jelinek se spojili v kryptickém duu Beispiel pro „free electronic music”, hudbu elektronické improvizace, která se k aktuálnímu světu vztahuje hledáním otevřeného tvaru. Beispiel je první spoluprací Bretschneidera a Jelineka, kteří mají za sebou v uplynulých dekádách řadu mezinárodně vřele přijatých projektů. Duo vytváří svou hudbu jako „návrhy, co by mohlo existovat”.

day of sound1

Experimentální hudební scénu reprezentuje i korejská umělkyně Jena Jang, která pro GASK připravuje audiovizuální vystoupení. Nebude chybět ani duo Boyse (Petr Vrba a Martin Nábělek) patří k futuristickým, imaginativním a znepokojivým projektům: volným stylem se tu potkává noise, free jazz a náklonnost k japonským dystopickým soundtrackům.

A Day of Sound tak letos přináší publiku silné vypravěče písňových příběhů a zároveň vypravěče abstraktní, operující mimo slova a jejich významy. Kurátorem A Day of Sound je hudební publicista a autor oceňovaných knih o hudbě Pavel Klusák.

Více informací:

https://www.gask.cz/cs

https://www.facebook.com/galerie.GASK


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Od dětství mě lákal svět filmu. To není klišé, tvrdí maskér Bobo Sobotka

bobo sobotka 200Už před lety si zvolil profesi maskéra, díky čemuž se podílel na řadě nezapomenutelných filmů a poznal přitom fůru osobností. Bobo Sobotka spolupracoval nejen s Karlem Kachyňou, ale také třeba s Milošem Formanem, když tady točil oscarovéh...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Seznamte se s Eliškou Krausovou

letenka-do-neznama 200Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán je kniha, která vyšla v nakladatelství Prostor a dal ji dohromady novinář Vladimír Kroc společně s Eliškou Krausovou.

...

Divadlo

Malované na skle ve Zlíně krásně namalovali

malovane-na-skle 200Podzimní večer 20. listopadu se v Městském divadle Zlín nesl ve slavnostním duchu. Jednak šlo o 51. reprízu představení Malované na skle, které získalo cenu Aplaus za nejlepší inscenaci 69. sezony a její představitel byl nomi...

Film

Seznamte se se Soňou Červenou

cervena200Soňa Červená - operní pěvkyně, herečka, světoběžník – usměvavá drobná žena, která ustála neskutečné životní zvraty a přesto je optimistka, která se na něco pořád těší. Pokud jste ještě neměli možnost se s paní Soňou seznámit, neváhejte, budete okouzl...