Slavnosti břeclavského piva přesouvají program na červen 2022

Slavnosti břeclavského piva přesouvají program na červen 2022

Slavnosti 200Nejasně specifikovaná opatření pro letní venkovní akce, nejistota pro návštěvníky a vystupující ze Slovenska i stále probíhající pandemie onemocnění COVID-19 stojí za rozhodnutím organizátorů přesunout kompletní program Slavností břeclavského piva na příští rok, konkrétně na druhý červnový víkend, 10. a 11. června 2022. Festival se tak přidal k dalším tuzemským velkým akcím, které již podobné rozhodnutí oznámily, jako jsou Colours of Ostrava nebo Rock for People.

„Bohužel nemáme v tuto chvíli žádný výhled, jak by mělo festivalové léto z pohledu Vlády ČR vypadat. Tento ročník už připravujeme s maximálním úsilím a nemalými náklady více než dva roky. Realita dnešních dní je už bohužel taková a tento krok vnímáme jako nutný a odpovědný vzhledem k okolnostem a zdraví nás všech,“ říká k přesunu organizátor Slavností, Jan Svoboda.

Zůstává program i vystupující

Díky vstřícnému přístupu manažerů jednotlivých interpretů se podařilo přesunout všechna oznámená vystoupení, původně ohlášená na rok 2019 a následně na letošek, a to včetně rozdělení na jednotlivé dny. V pátek tak bude hlavní hvězdou písničkář Jarek Nohavica v doprovodu akordeonisty Roberta Kuśmierskiho, v sobotu vystoupí Tomáš Klus, Rybičky 48 nebo Tři sestry. Celkem se pod břeclavský zámek chystá rovných 20 umělců z Česka i Slovenska. 

Slavnosti plakat

Vstupenky platí i nadále

Vstupenky zakoupené na loňský i letošní ročník zůstávají automaticky v platnosti na rok 2022, není je nutné měnit nebo aktualizovat. Podobné je to u zakoupených míst do festivalového kempu. U vstupenek pro mladé návštěvníky Junior se posouvá platnost i pro děti, které by letos dovršily věk 14 let. 

slavnosti2

O hudbu a zábavu pod břeclavským zámkem fanoušci letos nepřijdou

Organizátoři Slavností však přesto věří, že se letos v Břeclavi s fanoušky kvalitní muziky setkají. Chtějí tak poděkovat za nekončící podporu trvající již druhým rokem. Přesné datum i program by měly být oznámeny v následujících týdnech.

Slavnosti břeclavského piva jsou multižánrový festival, který nabízí to nejlepší z české i slovenské hudby, lokální piva i originální catering. Akce měla být v roce 2019 poprvé vícedenní, nakonec však byla z pandemických důvodů zrušena. Kompletní program byl přesunut na druhý víkendový víkend příštího roku, konkrétně 10. a 11. června 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti. 

slavnosti1

Více informací:
Web: www.slavnostibreclavskehopiva.cz

FB: https://www.facebook.com/SlavnostiBreclavskehoPiva


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Na paletě „Paleta“.

lakoma barka 200V pátek 8.11. si mohli milovníci českokrumlovské kapely Lakomá Barka v sále pivovaru Eggenberg vychutnat koncert, který byl věnován křtu nového CD Paleta. Kapelnice folkové kapely Lakomá Barka...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Mistrovství světa ve famfrpále aneb je Harry Potter zpět?

potter 200Všichni si jistě vzpomínáte na oblíbenou postavu obrýleného čaroděje s jizvou ve tvaru blesku na čele. Chtěli byste se dozvědět, co dělá Harry Potter a jeho přátelé z Brumbálovy armády v roce 2014? Výstřední novinářka Rita Holoubkov...

Divadlo

Anna Karenina ve společnosti drsných motorkářů

karenina 200Jedno z neméně slavných a nadčasových děl Lva Nikolajeviče Tolstého se rozhodli tvůrci nejnovější rock opery přenést do moderního prostředí motorkářského klubu.

...

Film

KOYAANISQATSI: fascinující pastva pro oči

KOYAANISQATSI 200V roce 1983 vypustil režisér Godfrey Reggio do světa Koyaanisqatsi. Pozoruhodný počin, jehož název pochází z jazyka indiánského kmene Hopi a jeden z jeho významů je „život vyvedený z rovnováhy“.

...