Metalové okénko říjen

Metalové okénko říjen

Tisk

mo 200V říjnu se na nás navalila smršť videoklipů a informací, které hlásí vydání nové hudby od nejrůznějších metalových veličin. Tento měsíc se prostě vydařil!

 

 

 

Vikingové Amon Amarth vysílají do éteru nový videoklip k písni Fafner's Gold z desky Berserker:

Superkapela Killer Be Killed, sestávající z Maxe Cavalery (Soulfly), Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge), vydá své druhé album 20. listopadu. Deska Reluctant Hero bude obsahovat 11 skladeb a již teď můžete zhlédnout klip l singlu Dream Gone Bad:

Před rokem vyšlo výborné album Macro ukrajinských metalistů Jinjer a teď nám to připomínají s klipem k písničce The Prophecy:

Korn se dali dohromady s herním titánem World Of Tanks Blitz a ze spolupráce vzešel hudební videoklip ke skladbě Finally Free:

Další klip nám servíruje americká banda Machine Head, konkrétně akustickou verzi anti valentýnské písně Circle The Drain:

Koncem října vychází třináctá studiovka kapely Sevendust pod jménem Blood & Stone a u této příležitosti zde máme klip k Dying To Live:

Švédští melodici Soilwork oznámili, že 4. prosince se od nich dočkáme nového materiálu, konkrétně pěti písní v podobě EP s názvem A Whisp Of The Atlantic.

mo soilwork

O slovo se hlásí i HC banda Hatebreed, která 27. listopadu vydá nové album, které nazvala Weight Of The False Self. Pokud máte rádi jejich jednoduchou, ale údernou hudbu, určitě nebudete zklamáni – a už teď můžete třepat palicí při poslechu písničky Instinctive (Slaughterlust):

Elektro smečka Orgy vypustila do světa videoklip k písni Spells z jejich EP Talk Sick:

Portugalští Moonspell v listopadu nabídnou nový singl a v únoru se dočkáme plnohodnotného alba. Zatím poslední věc, co tito pánové vydali, je live DVD/CD Lisboa Under The Spell z roku 2018.

Rob Zombie oznámil, že sedmá studiovka vyjde 12. března a ponese šílený název The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy. První vlaštovkou je The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition):

Oslavu Halloweenu si nemohl nechat ani Wednesday 13 a přidal do mixu cover INXS Devil Inside:

Vizualizér pro píseň Slaughtered In Soho nám předkládají britští průkopníci extrémního metalu Carcass. Tuto skladbu najdete na EP Despicable, které vyšlo 30. října.

Australani Thy Art Is Murder odhalili video pro nový singl Killing Season:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Transformace Daniela Landy. Kouzelník Žito maluje čáry a věci se dějí.

LandaZpěvák, skladatel, scénárista, producent... Daniel Landa je navenek úspěšným mužem, v jehož práci se snoubí mnoho uměleckých profesí tvořících harmonický celek. Výsledkem je spousta písničkových hitů, několik ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...


Literatura

Nahlédněte do období otrokářské Ameriky prostřednictvím Podzemní železnice

Podzemní železnice, perexČtu ráda, čtu hodně a už dokonce pár desetiletí. I když se má paměť dá stěží považovat za sloní, nevybavuji si, že bych s nějakou knihou měla tak prazvláštní vztah jako s Podzemní železnicí od Colsona Whiteheada. ...

Divadlo

Lucie Trmíková: „Přijďte si poslechnout krásná slova plná barvy, života, touhy, lásky i bolesti.“

Dvoji domov 200V Experimentálním prostoru NoD se dnes odehraje premiéra inscenace Nebeský-Trmíková-Prachař: Dvojí domov / z Čepa, a proto jsme oslovili paní Lucii Trmíkovou, která je zde herečkou i scenáristkou. Co má předat toto dílo Jana Čepa a proč bys...

Film

Recenze: Prázdniny v Provence

prazdniny v provence200Tento film vypráví o trojici muzikantů, již znechucených povinností ustavičně vystupovat, kteří se jednoho dne sbalí a prchnou do slunné Provence k tetě jednoho z nich. Záhy vplují do malé české komunity, která se ve francou...