Metalové okénko říjen
Kultura21.cz

Metalové okénko říjen

mo 200V říjnu se na nás navalila smršť videoklipů a informací, které hlásí vydání nové hudby od nejrůznějších metalových veličin. Tento měsíc se prostě vydařil!

 

 

 

Vikingové Amon Amarth vysílají do éteru nový videoklip k písni Fafner's Gold z desky Berserker:

Superkapela Killer Be Killed, sestávající z Maxe Cavalery (Soulfly), Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge), vydá své druhé album 20. listopadu. Deska Reluctant Hero bude obsahovat 11 skladeb a již teď můžete zhlédnout klip l singlu Dream Gone Bad:

Před rokem vyšlo výborné album Macro ukrajinských metalistů Jinjer a teď nám to připomínají s klipem k písničce The Prophecy:

Korn se dali dohromady s herním titánem World Of Tanks Blitz a ze spolupráce vzešel hudební videoklip ke skladbě Finally Free:

Další klip nám servíruje americká banda Machine Head, konkrétně akustickou verzi anti valentýnské písně Circle The Drain:

Koncem října vychází třináctá studiovka kapely Sevendust pod jménem Blood & Stone a u této příležitosti zde máme klip k Dying To Live:

Švédští melodici Soilwork oznámili, že 4. prosince se od nich dočkáme nového materiálu, konkrétně pěti písní v podobě EP s názvem A Whisp Of The Atlantic.

mo soilwork

O slovo se hlásí i HC banda Hatebreed, která 27. listopadu vydá nové album, které nazvala Weight Of The False Self. Pokud máte rádi jejich jednoduchou, ale údernou hudbu, určitě nebudete zklamáni – a už teď můžete třepat palicí při poslechu písničky Instinctive (Slaughterlust):

Elektro smečka Orgy vypustila do světa videoklip k písni Spells z jejich EP Talk Sick:

Portugalští Moonspell v listopadu nabídnou nový singl a v únoru se dočkáme plnohodnotného alba. Zatím poslední věc, co tito pánové vydali, je live DVD/CD Lisboa Under The Spell z roku 2018.

Rob Zombie oznámil, že sedmá studiovka vyjde 12. března a ponese šílený název The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy. První vlaštovkou je The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition):

Oslavu Halloweenu si nemohl nechat ani Wednesday 13 a přidal do mixu cover INXS Devil Inside:

Vizualizér pro píseň Slaughtered In Soho nám předkládají britští průkopníci extrémního metalu Carcass. Tuto skladbu najdete na EP Despicable, které vyšlo 30. října.

Australani Thy Art Is Murder odhalili video pro nový singl Killing Season:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Je to crazy a mělo to být crazy, říká Vlady Gryc o svém novém klipu Tchýně

vlady perexJe to pár dnů, co představil zpěvák a textař Vlady Gryc svůj první videoklip s písničkou Tchýně. Zatímco hudba je dílem Hellmuta Sickela, postavu příšerné tchýně si ve zmíněném klipu střihla šansoniérka a muzikálová herečka Renata Drössler. I...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

VHRSTI chce být dospělý - Finále volné trilogie VHRSTI

vhrsti Chci byt dospely 200Po pěti letech vyšla poslední ze zamýšlené trilogie ilustrátora a spisovatele, který tvoří pod pseudonymem VHRSTI. Jeho malý hrdina Štěpán se nejdřív zbavil strachu ze tmy (Už se nebojím tm...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Začíná nová filmová přehlídka

3 kino 200V říjnu se obrazně řečeno roztrhnul pytel s nejrůznějšími filmovými přehlídkami pořádanými v Praze. Skončila přehlídka věnovaná střední Evropě, seznamující s (některými) novými filmy z Česka, Slovenska, Maďarska  a Polska, přičemž ...