Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie

Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie

Tisk

Ženy z rodu HabsburkůPokud máte rádi historii psanou lehce bulvárním způsobem a zpřístupňující i pikantnější informace ze soukromí, tato knížka bude pro vás jako dělaná. Nakladatelství Alpress v roce 2022 připravilo dotisk klasické Bauerovy knihy Ženy z rodu Habsburků, zaměřené na osudy žen největší evropské dynastie. Je to příjemné počteníčko vhodné pro každého.

Jana Bauera čtu ráda. Má svůj osobitý styl, stejné zájmy jako já, o historii přemýšlí, rád odhaluje tajemství či nejasnosti a vkládá do skutečných historických faktů své domněnky, s nimiž se i často shoduji. Knížka je nenáročná a velmi dobře se čte, je napsána tak, aby zajímala i méně historicky zdatného čtenáře. Pokud jste velkými znalci historie a náročnými čtenáři, možná se ani nic nového nedozvíte, ale knížka i tak může být příjemným zpestřením. Čtivě přibližuje osudy známých žen Habsburského rodu: císařovny Sisi, Marie Terezie, Marie Antoinetty, Žofie Bavorské, Jany Kastilské a mnohých dalších. Mě taková četba vždy potěší a připomenu si známá fakta, i se dozvím něco nového. Jan Bauer má na svém kontě stovky knih, tento popularizátor historie je velmi plodným a úspěšným autorem. Je to přesně ten styl, který mám ráda: nic přehnaně odborného, ale přesto se hodně dozvíte a pobavíte se. Doporučuji!

Přidávám ještě anotaci:

Během staletí si páni z rodu Habsburků dokázali diplomacií a válkami zajistit v Evropě takové postavení, že se jejich území rozprostíralo od hranic Polska až po africké pobřeží. Jakou roli v jejich bojích a intrikánství sehrálo něžné pohlaví? Nemáme náhodou za každým velkým činem hledat ženu?

Ženy z rodu Habsburků


Název: Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie
Autor: Jan Bauer
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2009/ 2022 dotisk
Počet stran: 292
Hodnocení: 95%

https://www.alpress.cz/zeny-z-rodu-habsburku-udel-matek-manzelek-a-dcer-nejmocnejsi-evropske-dynastie/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jazz zpívám ráda právě kvůli improvizaci

archiv Marta MarinováZpěvačka, skladatelka, herečka, rozhlasová moderátorka, vystudovaná učitelka, Marta Marinová, přiznává, že živit se tím, co má ráda, považuje za velké štěstí. Hudba ji baví od dětství – začínala houslemi, ke kter...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

K. H. Frank – z podnikatele pánem Protektorátu

Pan protektoratu 200Kniha Emila Hrušky z nakladatelství Epocha Pán Protektorátu – K.H. Frank známý a neznámý je věnována Karlu Hermannu Frankovi, nacistovi, který zásadním způsobem ovlivňoval dění v Protektorátu Čech a Morava, když se předtím agiln...

Z archivu...


Literatura

Malou Marjánku nejvíce zajímalo, jestli mají v nebi skleničky

maji v nebi sklenicky 200Mají v nebi skleničky? Je název knihy, kterou napsala Martina Preissová a vydalo ji nakladatelství CPress. Pojďte do ní nahlédnout prostřednictvím této recenze.

 

...

Divadlo

Záchranná mise Ferdy Mravence

ferda mravenec mala scena zlinZlínské divadlo Malá scéna uvedlo poslední zářijový den pohádku z pera Ondřeje Sekory Ferda Mravenec aneb Škola jízdy na kolečkových bruslích. Tu si otevřel Ferda Mravenec, sympatick...

Film

KRÁL ARTUŠ: LEGENDA O MEČI

Artus plakat (2)Guy Ritchie, jenž pozornost na sebe upoutal adrenalinovým uchopením příhod Sherlocka Holmese, se v obdobně „nabušeném“ stylu vypravil k artušovské legendě – a spolehlivě pohřbil všechnu její poezii. Do ponura laděná fantasy s fantaskn...