V zoo se nikdo nenudí

V zoo se nikdo nenudí

Tisk

pribehy ze zoo 200Martině Kovářové vyšla v nakladatelství Rubico knížka Příběhy ze zoo určená k prvnímu čtení genetickou metodou.

 

 

Autorka knihy pracuje v zoo a rozhodla se sdílet se čtenáři několik příhod, které se zvířaty zažívá. Jedná se o celkem 16 příběhů o známých i těch méně známých tvorech jako je například fríský kůň, arové, kotulové, makak, nandu, tapíři, ale také sarančata nebo třeba sklípkan.

Každý příběh je uvozený velkou fotografií zvířete a krátkou básničkou. Ze samotného příběhu je pak patrná autorčina láska ke zvířatům, ale také respekt. Vyprávění je opravdu autentické, až máte někdy při čtení chuť si to s ní vyměnit a zažit to také!

KOZA DOMÁCÍ

JÁ JSEM KOZA ROHATÁ,
JMENUJI SE ALŽBĚTA.

BYDLÍM V ZOO NA KOPEČKU,
SE ZVÍŘÁTKY NA DVOREČKU.

MÁM DVĚ ČERNÁ KŮZLÁTKA,
OBĚ BUDOU ROHATÁ.

JE TO KLUK A HOLČIČKA,
MAJÍ ŽLUTÁ OČIČKA.

MAŘENKA A JENÍČEK,
NEPAPAJÍ PERNÍČEK.

JEJICH KOZÍ MAMINKA,
DÁ JIM MLÍČKO Z VEMÍNKA. (str. 37)

Příběhy ze zoo nabízí skvělý pohled do zákulisí takové práce a jsou navíc poučné a dozvíte se díky nim spoustu nových věcí. Mě například zaujalo, že vlci jí banány, že nandu má rád tvrdý tvaroh a že se svlékání kůže hadů i jejich kondice pozná podle lesku a barvy v očích. Tady je ukázka ze strany 49 se zajímavostí o makacích: „Gek byl rád. Legračně na Martinu zamlaskal a pak si přiložil ruku na srdce. To makakové dělají. Je to gesto přátelství. Gek měl Martinu rád.“

Knihu můžete vyhrát: Soutěžte o příběhy o zvířatech ze zoo

Tuto knihu by si neměl ujít žádný malý milovník zvířat i zoo obecně. A pokud by se cítil příliš malý na čtení genetickou metodou (tedy velkými písmeny) a takovou formu, může se poohlédnout po starším autorčině titulu s názvem Příběhy z Mniší hory, kde vystupují stejní zvířecí hrdinové.

Martina Kovářová (*1987) pochází z Jimramova. Vystudovala obor veterinární prevence na SOŠ veterinární a zemědělské v Českých Budějovicích. Poté studovala na Jihočeské univerzitě obor biologie a ochrana zájmových organismů. Vysokoškolské studium sice nedokončila, ale přání věnovat se profesně zvířatům se jí splnilo. Stala se ošetřovatelkou exotických zvířat v brněnské zoologické zahradě. Během dlouhých deseti let ošetřovatelské praxe působila také jako ošetřovatelka volně žijících zvířat na záchranné stanici při Zoo Brno.

pribehy ze zoo obalka

Příběhy ze zoo
První čtení – genetická metoda
Autor: Martina Kovářová
Žánr: pro děti, zvířata
Nakladatelství: Rubico
Rok vydání: 2022
Počet stran: 118
Hodnocení: 87 %

http://www.rubico.cz/pripravujeme/pribehy-ze-zoo.html


 
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Detektivka od novináře nemusí být vždy sázkou na jistotu

cisti 200Nakladatelství Bizbooks vydalo dle jejich slov „drsnou detektivku z prostředí české politiky od ostříleného investigativního novináře“. Jedná se o knihu Čistí od Janka Kroupy.

 

...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

Když se Zemi Oz rozhodne místo Dorotky zachránit Oscar

200filmNejslavnější americký animátor Walt Disney dokázal svou fantazií a umem převést na plátno krásné příběhy a postavičky, které si oblíbili malí i velcí diváci. Avšak největším snem a přáním Walta Disneyho bylo vdechnout život knize Lymana Franka Bauma Čarod...