Soutěžte o příběhy o zvířatech ze zoo

Soutěžte o příběhy o zvířatech ze zoo

pribehy ze zoo 200Martina Kovářová je píše příběhy o zvířatech pro děti i dospělé a vy nyní její dvě knihy z prostředí brněnské zoologické zahrady můžete vyhrát.

 

 

Příběhy z Mniší hory

Autorka, která již několik let pracuje v brněnské zoologické zahradě na Mniší hoře, a s péčí o zvířata má tedy každodenní, někdy doslova blízké zkušenosti, sepsala v této knížce vyprávění o tom, co všechno lze s exotickými tvory zažít. Jedná se o veselé, osobní a mnohdy dramatické příběhy, v nichž vystupují rozličné živočišné druhy. Martina Kovářová jim knihou vlastně skládá hold a dává najevo, že jí je láska ke zvířatům a starost o ně celoživotním posláním.

Knihu, která je tištěna na recyklovaném papíře, doprovodila autorka a její přátelé fotografiemi. Za každý prodaný výtisk vysadí jeden strom.

pribehy z mnisi hory

Příběhy ze zoo

Kniha přináší 16 příběhů o zvířatech a jejich ošetřovatelích.

Každý příběh je doplněn jednoduchou básničkou a veselými fotografiemi.

Celá kniha je psána velkými tiskacími písmeny, je tedy vhodná pro genetickou metodu čtení.

pribehy zoo tapir

Soutěžní úkol: Napište nám název dvou ze 12 příběhů, které najdete v knize Příběhy z Mniší hory.

Správnou odpověď naleznete zde.

Odpověď zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu mailu napište Příběhy a nezapomeňte připojit celé jméno a adresu. Duplicitní a neúplné maily budou ze soutěže vyřazeny.

Uzávěrka soutěže bude 11. prosince 2022

pribehy ze zoo obalka

Z došlých odpovědí, které budou splňovat všechny uvedené podmínky, vylosujeme dva výherce, kdy každý dostane balíček těchto knih od Martiny Kovářové:

  • Příběhy ze zoo,
  • Příběhy z Mniší hory.

Výsledky se jmény výherců zveřejníme po ukončení soutěže v souhrnném článku v této rubrice a informaci o výhře zašleme mailem.

Přejeme hodně štěstí a děkujeme autorce za soutěž!


 


Partneři

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Ladislav Karpianus úspěšně zdolává vysoké pracovní nasazení i v letních vedrech

200 litLetošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními...

Divadlo

Listopad ukáže prezidenta USA bez kalhot!

listopad200Myslíte si, že politika může být jen nudná a dokáže člověka jenom rozčílit? A co takhle sám prezident Spojených států amerických? Velevážená a celosvětově uznávaná osoba nemusí být jen taková, jakou ji známe z televize. Ve hře Listopad

Film

Pro někoho životní styl, pro druhého experiment. Česká televize natáčí druhou sérii Osady

osada perexNatáčení komediálního seriálu Osada osvědčeného tandemu scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara je opět v plném proudu. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, ...