Bear Grylls: Dobrodružství na moři

Bear Grylls: Dobrodružství na moři

dobrodruzstvi na mori 200V červenci vyšel u nakladatelství Pikola 4. díl dobrodružné série Beara Gryllse pro děti od sedmi let, která je vhodná také jako první čtení. Nejnovější příručka nese název Dobrodružství na moři a i zde nás autor utvrzuje v tom, že v divočině jsme silnější jako tým.

 Autor jako odborník na dobrodružství

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 1974) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) vedoucím skautů ve Velké Británii.

Kniha číslo 4

Po Dobrodružství ve velehorách (2020), Dobrodružství v poušti (2020) a Dobrodružství v džungli (2021) tu máme konečně i Dobrodružství na moři. Opět začínáme v prostředí dětského letního tábora a tentokrát štafetu, tedy kouzelný kompas, předává Omar dívčině jménem Chloe. Při dobrodružství na jezeře se stane nehoda a naše hrdinka se jako mávnutím kouzelného proutku objeví na pláži a společnost i průvodce jí dělá právě Bear. Poradí jí, co jíst a naopak co nekonzumovat, jak si poradit v přírodě a upozorní na ekologickou katastrofu, tedy na plasty v moři. Samozřejmě, že vše dobře dopadne, Chloe je zachráněna a vrací se zpátky do reality na tábor, kde se díky poučení od Beara snaží chovat ekologičtěji.

Příroda a přežití

Péče o přírodu je hnacím tématem celé této série a musím říct, že se autorovi daří toto poselství dětem nenásilně představit a vysvětlit, že musíme začínat u sebe a jedině tak jsme schopni změnit svět k lepšímu. K sérii neodmyslitelně patří černobílé ilustrace Emmy McCannové, kterých si i zde užijeme do sytosti. Nechybí ani závěrečný kvíz a minisekce Věděli jste? a dohromady to tvoří fajn celek, který doporučuji všem zvídavým dětem, co prahnou po dobrodružství.

dobrodruzstvi na mori

Název: Dobrodružství na moři
Autor: Bear Grylls
Žánr: dobrodružný román pro děti a mládež
Originální název: The Sea Challenge (2017)
Ilustrace: Emma McCann
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 144
Hodnocení: 70 %

https://www.euromedia.cz/bear-grylls-dobrodruzstvi-na-mori/kniha/13756/


 

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Houbařský průvodce pro houbařskou omladinu

zhoubne houby“Tak co, rostou, rostou?”  Obligátní otázka, pokud někoho potkáme, když kráčí z lesa a nese košík či tašku. Odpovědi se různí jakožto důsledek počasí a mimo jiné také míry znalostí z oblasti mykologie. Pokud chcete eliminovat pravd...

Divadlo

Zábava aneb chi-chi, cha-cha, che-che

ypsilonka 200Začali jsme slovy dnes již jistě klasické pohádky. V té se snažili princeznu rozveselit učením smíchu. A smích, to má být přece zábava. A zábavu a její smysl si vzali na paškál v divadle Ypsilon prostřednictvím jednoaktového absurdního dram...

Film

Něžnost

altV roce 1966 celý svět dojalo slavné francouzské milostné drama “Muž a žena“ o lásce naplňující životy ovdovělého muže a osamělé ženy. Režisér Claude Lelouch tímto něžným, vizuálně vzrušujícím filmem o lásce tak poprvé na sebe up...