Ve Zlíně se připravuje nový kulturní festival, který návštěvníky zavede do Itálie a Japonska
Banner

Ve Zlíně se připravuje nový kulturní festival, který návštěvníky zavede do Itálie a Japonska

culturea zlin japonsko italieÚplně nový kulturní festival s názvem Culturea chystají studenti Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. Jeho cílem je představit každý rok několik zemí poukázáním na jejich kulturu, zábavu a zajimavosti. První ročník se bude konat 24. a 25. dubna 2013 na téma Japonsko a Itálie.

 

V tomto týdnu se konala tisková konference, na které se projekt představil světu a započaly práce na jeho přípravě a propagaci. „Festival chce oslovit všechny obyvatele Zlína, podpořit poznávání různých kultur, vzbudit touhu po cestování a také zpestřit šedivé dny,“ shodují se manažerky festivalu Žaneta Konečná a Kateřina Černá.

Co nabídne Italský den

V rámci italského dne (24. dubna) se návštěvníci mohou těšit na divadelní komediu ve stylu dell´arte, lidské šachy z italského města Marostica odehrávající se na náměstí Míru či na klasické italské filmy promítané ve Velkém kině. Zajímavostí určitě bude i live cooking v menze Univerzity Tomáše Bati.

culturea zlin japonsko italie

Co přinese Japonsko

Milovníci Japonska si rádi zahrají tradiční japonské hry nebo budou sledovat anime či reality shows. Milovníci moderní techniky mohou navštívit game stage, kde si mohou zahrát na konzolích Wii či zaskákat na DDR podložkách. Během dne proběhnou workshopy kaligrafie a origami a také nebude chybět live cooking tradičních japonských pokrmů.

Ředitelka Ústavu marketingových komunikací Olga Jurášková dodává: „Myslím si, že je to pěkný a užitečný projekt, který má velký potenciál do budoucna. Líbí se mi nadšení našich studentů a chuť připravit něco, co má smysl nejen pro ně, ale i pro zlínskou veřejnost.“

 

Festival Culturea
Téma: Itálie a Japonsko
Termín: 23.-24. dubna 2013

Zdroj informací a foto: www.culturea.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Support Lesbiens: „Jsme tu přece pro fandy a ti musí slyšet na koncertech pecky“

support lesbiens 200Pohodlně se usaďte a přečtěte si rozhovor s jednou z hvězd festivalu Holešovská Regata, se skupinou Support Lesbiens. Za ni odpovídala stálice Hynek Toman, jež se nezalekl rozpa...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Klaudie na rozcestí: chce dítě a je jedno s kým

klaudie200Nakladatelství Motto ve společnosti s Albatros Media přináší čtenářkám, které mají rády příběhy o partnerských a rodinných vztazích, již třetí knihu Beáty Matyášové. I tentokrát začíná jméno hlavní ...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Dokument NOVÁ ŠICHTA má šanci získat „evropského Oscara“

nova sichta 200Snímek Jindřicha Andrše o horníkovi, který se rekvalifikuje na programátora, pokračuje v úspěšném festivalovém tažení. Čerstvě se dostal do širšího výběru na Nejlepší evropský dokument roku, který vyhlašuje Evropská filmová akademie (EFA)...