Ve Zlíně se připravuje nový kulturní festival, který návštěvníky zavede do Itálie a Japonska
Kultura21.cz

Ve Zlíně se připravuje nový kulturní festival, který návštěvníky zavede do Itálie a Japonska

culturea zlin japonsko italieÚplně nový kulturní festival s názvem Culturea chystají studenti Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. Jeho cílem je představit každý rok několik zemí poukázáním na jejich kulturu, zábavu a zajimavosti. První ročník se bude konat 24. a 25. dubna 2013 na téma Japonsko a Itálie.

 

V tomto týdnu se konala tisková konference, na které se projekt představil světu a započaly práce na jeho přípravě a propagaci. „Festival chce oslovit všechny obyvatele Zlína, podpořit poznávání různých kultur, vzbudit touhu po cestování a také zpestřit šedivé dny,“ shodují se manažerky festivalu Žaneta Konečná a Kateřina Černá.

Co nabídne Italský den

V rámci italského dne (24. dubna) se návštěvníci mohou těšit na divadelní komediu ve stylu dell´arte, lidské šachy z italského města Marostica odehrávající se na náměstí Míru či na klasické italské filmy promítané ve Velkém kině. Zajímavostí určitě bude i live cooking v menze Univerzity Tomáše Bati.

culturea zlin japonsko italie

Co přinese Japonsko

Milovníci Japonska si rádi zahrají tradiční japonské hry nebo budou sledovat anime či reality shows. Milovníci moderní techniky mohou navštívit game stage, kde si mohou zahrát na konzolích Wii či zaskákat na DDR podložkách. Během dne proběhnou workshopy kaligrafie a origami a také nebude chybět live cooking tradičních japonských pokrmů.

Ředitelka Ústavu marketingových komunikací Olga Jurášková dodává: „Myslím si, že je to pěkný a užitečný projekt, který má velký potenciál do budoucna. Líbí se mi nadšení našich studentů a chuť připravit něco, co má smysl nejen pro ně, ale i pro zlínskou veřejnost.“

 

Festival Culturea
Téma: Itálie a Japonsko
Termín: 23.-24. dubna 2013

Zdroj informací a foto: www.culturea.cz


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Letní rozhovor s Ivonou Březinovou

01 Ivona v tÌlku Monika V·Úov· studio M101„Pro mě bývá léto obdobím, kdy vykazuji zvýšenou psací aktivitu,“ říká Ivona Březinová.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...


Literatura

Peripetie a trapasy Pogodovic rodinky přinášejí dvě povídkové knihy plné humoru

sandra200Protože jsem o humoristických knížkách Sandry a Richarda Pogodových slyšel samou chválu, obě knihy jsem zakoupil a nelituji. A protože čtu hlavně cestou do práce a z práce a jezdím vlakem, občas se totiž zapomenu a zařehtám se nahlas. Spolucestující se...

Divadlo

Repríza Dvořákovy opery Rusalka ve Státní opeře v Banské Bystrici bude událostí sezóny

opera banska bystrica perexHvězdného obsazení se dočká ve Státní opeře v Banské Bystrici repríza Dvořákovy opery Rusalky, která proběhne 4. června. V hlavních rolích tohoto mimořádného představení vystou...

Film

Masová média kolem nás i v nás


media200Již v druhém, přepracovaném vydání se ke čtenářům dostává kniha MASOVÁ MÉDIA. Jan Jirák a Barbara Köpplová ji pojali jako učebnici, kterou uspořádali do pěti přehledně rozčleněných kapitol, opatřených množstvím krátkých podkapitolek věnovaných ...