Jiří Březina a jeho novinka Mimo obraz

Jiří Březina a jeho novinka Mimo obraz

Tisk

mimo obraz 200Šestý případ kriminalisty Tomáše Volfa, hlavního hrdiny detektivních románů spisovatele Jiřího Březiny, se odehrává v kulisách výtvarného umění. Knihu Mimo obraz vydává nakladatelství Motto.

 

 

Renomovaný spisovatel Jiří Březina pokračuje ve své úspěšné detektivní řadě s kriminalistou Tomášem Vorlem. Autor se v každém díle pouští na neprobádané území a pohrává si s formou a dějovými linkami. Tentokrát se pouští do světa moderního umění a odhaluje podezřelé transakce a nekalé praktiky. Jiří si tuto oblast dobře nastudoval, odkazuje na skutečné případy, kdy došlo k „nepochopení“ umění. Kromě napínavé detektivky s nečekaným vyústěním se zamýšlí nad chápáním umění a jeho hodnotou.

Zajímavě zpracoval myšlenku umění a byznysu s ním spojeného, status umělce podpořený médii a sociálními sítěmi.

Děj se tentokrát částečně odehrává v Brně, kde se případ vyšetřuje kvůli nalezení dodávky s hrůzným obsahem. Tomáš opět spojí síly s bývalou policejní parťačkou Evou Černou, která se za uměním vydá až do Vídně.

Tento případ je pro Tomáše Volfa ten nejosobnější, zasáhne ho i v soukromé rovině.

Kniha určitě uspokojí čtenáře Březinovy série. Zároveň může taky oslovit nové čtenáře, není potřeba znát předchozí díly. Knihy fungují samostatně. Březina má svižný a úderný styl psaní, čtenáře nezahlcuje přílišnými informacemi, děj má spád. Jeho hrdinové jsou uvěřitelné a sympatické postavy.

Celá detektiní série je velmi dobře hodnocená https://www.databazeknih.cz/serie/policista-tomas-volf-5932

O autorovi:

Jiří Březina patří mezi nejvýraznější české detektivkáře. Už za svůj debut Na kopci (loni vyšel v upravené reedici), získal v roce 2014 Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Tento úspěch zopakoval i v roce 2020 s knihou Vzplanutí, další z detektivní série s policistou Tomášem Volfem. V roce 2022 byl znovu nominován a svoji nominaci přetavil v pěkné druhé místo. V loňském roce přidal svoji první knihu pro děti Noční slunce. V květnu tohoto roku jeho ocenili i knihu z jiného, než kriminálního ranku – mytologií prostoupený příběh z dob mezolitu Labuť a lovec.

Porotci, recenzenti i čtenáři u Jiřího Březiny oceňují zejména originální zápletky, autentičnost vyprávění i obratnou hru se čtenářskými očekáváními, která často vyústí v nečekané zvraty. Jeho knihy byly přeloženy také do polštiny. Vychází z pečlivých rešerší a konzultuje s odborníky na kriminalistiku a forenzní vědy. Velmi zajímavé je i zasazení do konkrétních českých reálií. Vedle psaní detektivek se věnuje copywritingu, překladatelství a elektronické hudbě. Narodil se v Českých Budějovicích, vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy.

Knihu vydalo nakladatelství Motto 26.9.

Kniha vychází i jako e-book a audiokniha, kterou namluvil Jakub Saic.

mimo-obraz obalka

Více informací: www.albatrosmedia.cz


 

Přihlášení



Anketa

Co vás baví nejvíc na současném boomu komiksů?
 

Vražda na jarmarku. Neodolatelně návyková detektivka

Laskavá detektivka z britského venkova Vražda na jarmarku od autorského dua Katie Gayle představuje další ze série záhad Julie Birdové. Malebné uličky, vůně domácích koláčů, ruch u stánků na vesnické slavnosti – a k tomu jedna záhada, která rozhodně nebude tak nevinná, jak se zpočátku zdá.

Sliby a lži: psychologický thriller, v němž se svatba mění v past

Ellery přijíždí sama do luxusního resortu. Původně sem měla jet se svým mužem oslavit výročí. Manžel ji však po dvaceti letech opustil, a tak se Ellery snaží začít znovu. A zdá se, že by si pobyt zde mohla doopravdy užít.

Banner

Hledat

MANMAT na cestě 2: příběh pohybu, svobody a vztahu se psem

Jsou značky, které nevznikly v kanceláři, ale venku v pohybu, v přírodě, na cestách. MANMAT je jednou z nich. Druhý díl dokumentu MANMAT na cestě 2, který měl před nedávnem premiéru, přináší nejen pokračování příběhu úspěšné české značky, ale především lidský a inspirativní pohled na to, jak může sport, příroda a vztah se psem tvořit harmonický životní styl.


Výtvarné umění

Tomáš Pilař: V možnostech obrazu

Moznosti obrazu 200Na zámku v Nasavrkách probíhá výstava obrazů Tomáše Pilaře (1979), člena výtvarného odboru pražské Umělecké besedy a absolventa VŠUP v Praze, kde studoval malbu u prof. Pavla Nešlehy a Stanislava Diviše. Výstava n...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Artcam chystá do kin snímky s šancemi na Oscary

artcam 200Jedná se o islandsko-české teenage drama KRÁSNÉ BYTOSTI, dojemný portrét chlapeckého přátelství BLÍZKO i indiánskou UTAMU.

...