Květnová inspirace na knihy

Květnová inspirace na knihy

Tisk

euromedia 200 vsude sami lhariPodívejte se, jaké novinky si na začátek května připravilo nakladatelství Euromedia Group.

 


Nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru

Z městečka Stanhope doslova sálá klid a bezpečí. Alespoň do té doby, než se ztratí devítiletá Avery, dcera místního bezúhonného lékaře. Než se zjistí, že její otec William ji krátce před jejím zmizením uhodil. A že udržoval tajný poměr se ženou bydlící o několik bloků dál...

William se stane podezřelým číslo jedna, ale ne jediným. Někdo Avery viděl nastupovat do auta jednoho mladíka. A své nejlepší kamarádce předtím ještě tvrdila, že má staršího přítele...

Najednou tady každý na někoho něco ví. Dá se tu vůbec někomu věřit? A připravit se na pravdu o tom, co se skutečně stalo s Avery...?

Další bravurní příběh od královny rodinných psychothrillerů.

Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr
Čtou: Martina Hudečková a Libor Hruška
Režie: Jan Drbohlav
Předpokládané datum vydání: 15 května 2024

Shari LAPENA (* 1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek. S rodinou žije v Torontu. Prózy publikuje od roku 2008, celosvětově se prosadila svým prvním psychothrillerem Manželé odvedle (2016), který zaujal dramatickou rodinnou zápletkou a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Svůj talent pro tento žánr stvrzuje Shari od té doby pravidelně, a to tituly: Někdo cizí v domě (2017), Nevítaný host, (2018), Jeden z nás (2019), Její konec (2020), Nepříliš šťastná rodina (2022) a nyní i novinkou Všude samí lháři.

Romány Shari Lapeny vycházejí ve 37 zemích, celosvětově bylo prodáno již více než sedm milionů výtisků jejích knih.

Shari Lapena: Všude samí lháři, přeložila Naďa Špetláková, vydal Kalibr, 288 stran

euromedia vsude sami lhari

Skutečný příběh módní návrhářky a držitelky Oscara ve světě módy

Jitka Klett, kreativní žena plná odhodlání a vzrušení z objevování světa nejen vlastní fantazie, vás provede příběhem svého života a kariéry, která překročila hranice České republiky.

Kniha je určena všem, kdo chtějí poznat zákulisí módního světa. Netradiční formou přibližuje budování módní značky Jitky Klett i jejích módních salónů a odhaluje skutečnosti, které obvykle zůstávají skryté za oponou z nejkvalitnějších látek.

Kdo jsou ženy, které vyhledávají služby módního salónu? Kolik úsilí je třeba, aby si k vám našly cestu nejúspěšnější a nejvlivnější ženy v zemi? Jak obtížné je proniknout na nejprestižnější světová mola a jak náročné je se tam udržet?

V knize najdete i odpovědi na otázky spojené s různými módními tématy, jež se prolínají kapitolami o vybraných cestách do zahraničí. Budování módní značky v konkurenci návrhářů a módních značek z celého světa Jitku Klett zavedlo do New Yorku i do Moskvy, do Paříže i Dubaje, a často to byly odvážné výpravy, při nichž se dostávala do nesnadných i přímo nebezpečných situací.

Jitka Klett je módní návrhářka, držitelka prestižního ocenění Premio Europeo St. Oscar della Moda za dlouholetý přínos v módním odvětví (více než 100 módních přehlídek ve 28 zemích světa). Narodila se v Olomouci, později žila 25 let na Slovensku v Košicích a od roku 2004 žije v Praze. Je známá pro svůj cit pro harmonii barev, v jejích modelech můžeme nalézt odkazy na umělecká díla, ale i vlivy mnoha kultur. Je majitelkou dvou úspěšných módních značek JK Klett (limitované kolekce ready-to-wear módy) a Jitka Klett Couture (originální modely šité na zakázku). Šaty Jitky Klett jsou oslavou ženskosti a nadčasové elegance.

Jitka Klett: Oblečená životem, vydává nakladatelství Esence, 280 stran

euromedia oblecena zivotem

Colleen Hooverová, Tarryn Fisherová: NIKDY, NIKDY

Bestsellerové autorky Colleen Hooverová a Tarryn Fisherová spojily síly a společně napsaly naprosto jedinečnou romanci s mystery zápletkou.

Charlie Wynwoodová a Silas Nash byli od narození nejlepšími přáteli, dokud se do sebe ve čtrnácti letech nezamilovali a nestali se něčím mnohem víc. Počínaje dnešním ránem jsou si ale naprosto cizí. Všechny jejich vzpomínky na to, kým byli a jaký pár společně tvořili, jsou fuč. Vytratily se. Nezbývá než odhalit pravdu o tom, co se jim stalo a proč k tomu došlo. Ale čím víc o sobě zjišťují, tím těžší je pro ně pochopit, proč byli vůbec kdy spolu. Vzpomenout si někdy může být horší než zapomenout…

Doporučený věk 15+

Colleen Hoover je bestsellerovou autorkou New York Times. Pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. Mezi její nejslavnější romány vydané v češtině patří Námi to končí, Námi to začíná, Kosti v srdci, Odvrácená tvář lásky nebo psychothriller Pravda, nebo lež. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Více se o ní můžete dozvědět na www.ColleenHoover.com

Tarryn Fisherová je bestsellerovou autorkou New York Times a USA Today. Napsala devět románů, včetně úspěšného thrilleru Manželky. Společně s rodinou a huskym žije v Seattlu ve Washingtonu. Více se o ní můžete dozvědět na www.TarrynFisher.com

Colleen Hoover, Tarryn Fisherová: Nikdy, nikdy, přeložila Jana Jašová, vydává nakladatelství Yoli, 360 stran

euromedia nikdy nikdy

Ona je krasobruslařka, on hokejista... Jiskřivá romance z kluziště!

Anastasia Allenová má jasný cíl: dostat se do reprezentačního týmu USA. Od svých pěti let intenzivně trénuje a členství v bruslařském družstvu Maple Hills jí zajistilo plné vysokoškolské stipendium. Její rozvrh rozhodně není pro slabší povahy. Stassie si zkrátka přišla pro vítězství.

Nathan Hawkins, hokejista a kapitán maplehillských Titánů, ví, že je odpovědný za to, aby jeho tým zůstal na ledě. Když se však kvůli nedorozumění musí o ledovou plochu najednou dělit s krasobruslaři a Anastasiin partner se následkem toho zraní, ocitne se v nepředvídatelné situaci. Musí vyměnit hokejku za přiléhavý trikot a přísného trenéra za mnohem děsivější trenérku.

Ale starosti nejsou na místě. Nebo ano? Stassie přece nemá hokejisty vůbec ráda…

Hannah Grace (*1987) je Angličanka označující sama sebe za autorku „plyšových srdcovek“. Bydlí v Manchesteru ve Velké Británii, odkud píše romantické příběhy ze současnosti. Když právě po tisící v jedné kapitole nepopisuje oči všech hrdinů a neplete se v tom, že několik z nich pojmeno¬vává stejně, nebo když do knih nevkládá britská rčení a obraty, kterým nikdo z jejích amerických čtenářů ne-rozumí, najdete ji nejspíš na procházce s manželem a dvěma psy Pigem a Bearem.

Hannah Grace: Na ledě, přeložila Marcela Nejedlá, vydává nakladatelství Ikar, 448 stran

euromedia na lede

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Všechny krásné lži – necháte se jimi pohltit?

vsechny krasne lzi 200V březnu vyšla pod taktovkou nakladatelství Bookmedia rázná kniha Všechny krásné lži od oceňovaného amerického autora Petera Swansona. Příběh nabízí mnohem víc, než jen rozplétání toho, kdo je to udělal. Dáte si říct?

...

Divadlo

Premiéra muzikálu MATILDA v Brně

Matilda vizualAutor předlohy úspěšného muzikálu, Roald Dahl (1916 – 1990) původem z norské rodiny, se narodil ve Walesu a zemřel v Británii. Z jeho rozsáhlé tvorby spisovatele a dramatika zůstává do dnešní doby světově známé a inscenované dílo, právě MATILDA...

Film

Přehlídka španělsky mluvených filmů začala v Praze a skončí v Hradci Králové

La pelicula perexJako každoročně se i letos v druhé půli února vynořila LA PELÍCULA, přehlídka španělských mluvených filmů (película = film), což obnáší díla nejen ze Španělska, ale i ze španělsky mluvících zemí americkýc...