SHARKTANK vydávají Mud, druhý singl z očekávaného EP 

SHARKTANK vydávají Mud, druhý singl z očekávaného EP 

Tisk

sharktank200Sharktank nás nenechávají dlouho čekat: Kapela je zpět a ohlašuje EP "Blindsided"druhým singlem "Mud.”

 

 

Sharktank je známý svou žánrovou pestrostí, překvapivě živým pódiovým vystupováním, experimentováním a jedinečností. Čím nás tedy může Vídeňská parta v roce 2024 ještě překvapit?

Odpověď zní: "Blindsided", jinými slovy vším, a to úplně novým. Až na jistotu, že stání na místě rozhodně není charakteristikou jejich povahových rysů. Po loňském vyprodaném turné, milionech streamů a vystoupení v NPR letos přišel na řadu Eurosonic Festival v Groningenu, EU turné s Giant Rooks a kdo ví, co dalšího přijde v roce 2024…

Nový singl "Mud" je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí. Ve slokách se objevují témata nedůvěry, měnících se postojů a pocitu odcizení, refrén odráží proměnu, kdy se kapela zbavuje svého dřívějšího já a čelí vnitřním konfliktům. Celkový tón je syrový a introspektivní a zachycuje výzvy osobního růstu tváří v tvář nepřízni osudu.

Poslech: https://promo.theorchard.com/Sv3VqcosACPskkp3mKVf

V roce 2020 položili Marco Kleebauer a Mile Lechner základ kapely Sharktank a brzy poté se nedílnou součástí prototypu stala Katrin Paucz. Sharktank se vyvinul v zásadní součást rakouské a německé hudební scény. Od jejich debutu s písní "Get it Done" v červnu 2021 se budovalo očekávání jejich brzkého mezinárodního průlomu. Prokázali výjimečného experimentálního ducha a 24. března 2023 vydali své druhé album "Acting Funny". Rok 2023 byl ve znamení řady festivalů, nominace na Amadeus Austrian Music Award v kategorii Alternativa a uznání jako IMPALA Artists to Watch 2023.

Sharktank 1

BLINDSIDED TOUR 2024 (GER/AT)
12/03/2024 - Erlangen, E-Werk
13/03/2024 - Frankfurt nad Mohanem, Mousonturm
14/03 - Hamburk, Mojo Club
15/03/2024 - Berlín, Hole44
16/03/2024 - Drážďany, Beatpol
22/03/2024 - Vídeň, Arena

FESTIVALY 2024 (dosud oznámené):
19.01.2024 - ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2024
09/03/2024 - egoFM fest (Mnichov)
08.-10. srpna 2024 - Haldern Pop

Zdroj foto: Oskar Ott


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na c...

Divadlo

Svět je naruby – jsem sluha anebo pán? A není to vlastně fuk?

harlekyn je mrtvy perexNa jednom parkovišti jednoho nákupního centra se před očima diváků rozvíjí příběh commedie dell'arte… a známy darebák Harlekýn se pouští do souboje dobra se zlem.

...

Film

Konečná uprostřed cesty

altTéma umírání - zpravidla následkem zhoubné choroby - se ve filmech vyskytuje odedávna, ale zpravidla bylo nějak zušlechtěno a zacíleno k významovým přesahům. Tak jsme mohli spatřit příběhy lidí, kteří přehodnotili svůj vztah...