Katarzia vydává videoklip k písni Dosť

Katarzia vydává videoklip k písni Dosť

Tisk

Katarzia Dost200Katarzia dnes vydává videoklip k písni Dosť z nového alba Šťastné dieťa. Režírovala ho mezinárodně uznávaná fotografka Hana Knížová, s níž Katarzia často a ráda spolupracuje. Píseň je podle ní „pro všechny, kdo se kdy o někoho báli, nevěděli si rady se vztahy nebo zpochybňovali vlastní rozhodnutí.“

 


Katarzia v písni Dosť mluví o závislosti ve vztahu s využitím záznamů skutečných zvukových zpráv, které si posílala se svojí kamarádkou, herečkou a tanečnicí Kristínou Tukan, která s ní také v klipu účinkuje. Autentickým způsobem tak vypovídá o hodnotě ženských přátelství a o vzájemné podpoře. S Kristínou Tukan se Katarzia seznámila při spolupráci v době vydání alba Antigona, kdy ji jako choreografka a taneční alter ego doprovázela na koncertním turné k albu. „Kristína je podľa mňa úžasná choreografka aj herečka a vo videu tvorí niečo ako moje alter ego. Naša identita sa tam prelieva a je v podstate jedno, o kom tá pesnička je, ktorá na ktorú prehovára. Stávame sa jednou so všetkými našimi kamarátkami a ďalšími ľuďmi v priestore“, přibližuje videoklip Katarzia.

Režisérka Hana Knížová natočila videoklip s kameramanem Tomášem Šťastným a produkčním týmem Matouše Marcinka ze společnosti Closer. Hana Knížová koncepci klipu přibližuje takto: "Bylo pro mě zásadní zakomponovat scény a místa, které měla Katarzia v hlavě, ze kterých song vycházel nebo které pro ni byly jinak důležité, a tyto fragmenty uchopit a poskládat do vizuálního celku. Dlouhodobě pracuji s motivy zdvojování, opakování, s motivy mezilidských vztahů, což se naprosto přirozeně propojilo s tím, o čem písnička je.“ A kameraman Tomáš Šťastný za sebe dodává: „Mým hlavním záměrem bylo dát tomu světlenou, barevnou a pohybovou dramaturgii. Aby ten „filmeček“ odněkud někam směřoval. Tady jsem cítil, že je potřeba, aby rozhodnutí, jestli někde svítíme modrý světlem nebo že je záběr ruční, nebylo jen tak od boku nebo jen protože je to hezké.“

Album Štastné dieťa vyšlo 6. října 2023 u Animal Music. Je dostupné na CD, LP a k digitálnímu donwloadu, v distribuční síti společnosti Supraphon a na všech streamingových platformách. V listopadu se Katarzia vydává na turné s kapelou ve složení Robin Galia (klavír a klávesy), Oliver Lipenský (bicí) a Miloš Klápště (basa a synťáky) po České republice a Slovensku, kde také album dodatečně pokřtí 30. 11. v bratislavském klubu Šafko.

Koncerty:

28.11. Olomouc – Jazz club Tibet
29.11. Brno – Kabinet múz
30.11. Bratislava – Šafko klub / KŘEST

Více informací:

Instagram: https://www.instagram.com/katarzia
Facebook: https://www.facebook.com/katarziaprojekt
Youtube: https://www.youtube.com/@KATARZIAofficial
Web: http://www.katarzia.sk


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Sedmý syn je temná, ale přesto komerčně zpracovatelná fantasy

SedmySyn perexFantasy příběh Sedmý syn již obšťastňuje návštěvníky českých kin, ale zároveň se vrací i na literární trh. První dva díly z řady od Josepha Delaneyho opětovně vycházejí pod nakladatelstvím Brána.

...

Divadlo

Hrabě Monte Carlo byl fascinující

HrabeMC perexMěstské divadlo Zlín přeneslo své návštěvníky do město hazardu – Monte Carla, kde se na malém zapadlém náměstíčku rozjela napínavá komedie plná lásky.

...

Film

Přehlídka španělsky mluvených filmů začala v Praze a skončí v Hradci Králové

La pelicula perexJako každoročně se i letos v druhé půli února vynořila LA PELÍCULA, přehlídka španělských mluvených filmů (película = film), což obnáší díla nejen ze Španělska, ale i ze španělsky mluvících zemí americkýc...