Krajina Ró pokřtí Mlhoviny

Krajina Ró pokřtí Mlhoviny

Tisk

krajina ro mlhoviny200Své druhé album Mlhoviny, které nyní vyšlo také na Vinylu, pokřtí Krajina Ró. Pro tento slavnostní moment si kapela kolem zkušeného hudebníka Michala Němce vybrala hned tři místa. V brněnském Kabinetu múz s Krajinou Ró už 20. září zahrála a desku pokřtil Martin E. Kyšperský, v pražské Malostranské Besedě tento úkol 14. října splní kritik Jan Rejžek. Speciální vystoupení spojené se křtem ovšem hudebníci chystají také 5. října v domácím prostředí Městského divadla ve Slaném, kde vystoupí také Jablkoň a jako speciální host Radůza.

 

Kapelník legendární Jablkoně Michal Němec a kytarový kouzelník Tomáš Frolík i s celým triem The Bladerstones spojili síly, přibrali zpěvačku Annu Břenkovou a bez jakýchkoli zábran zamíchali folkovou křehkost do rockového těsta, přisypali trochu psychedelického koření a pak ještě osolili. Tak vznikla Krajina Ró, o které se s nadsázkou hovoří jako o mladé alternativně rockové kapele s jedním starým Němcem. „Takové označení je ale zavádějící. Michalovi říkáme Bejby, protože má tak mladou duši, že jeho skutečný věk není podstatný,“ říká zpěvačka Anna Břenková. „Michal je blázen. Je sympaticky ulítlej. V hudbě nezná žádné hranice, styly a žánry pro něj nic neznamenají. Občas se vytasí s něčím, co si našel na Spotify, a často je to hudba, kterou poslouchá ta nejmladší generace,“ dodává kytarista Tomáš Frolík.

Na svém novém albu Mlhoviny Krajina Ró dospěla, zhutněla a místy i zprůzračněla. Na současné české nezávislé hudební scéně se jedná o jednu z nejpestřejších autorských kapel. Podobně tvůrčí v kapele Květy a mnoha svých dalších projektech je rovněž Martin E. Kyšperský, ale také respektovaná písničkářka Radůza, která pokřtí album a v krátkém setu zahraje v domovské základně kapely ve Slaném. Roli křtícího otce v pražské Malostranské Besedě sehraje jedna z blízkých osob kapelníka Michala Němce, hudební (i jiný) kritik Jan Rejžek.

Spojovacím prvkem obou alb Krajiny Ró, Hotelu Blázen i v dubnu vydaných Mlhovin, které 19. září 2023 u Indies Scope vychází také na vinylu, je kromě stejného personálního obsazení stále také téma bláznovství. „V mojí hlavě zuří jarní revoluce, řídí jí signály z mlhoviny srdce... Jsem blázen, ale nemám na to papíry, protože blázen jsem jenom teď na chvíli,“ zpívá Němec, který celý svůj život až trochu bláznivě přizpůsobuje hudební tvorbě a svou novou kapelu složenou z mladých hudebníků založil až po sedmdesátce.

Podzimní koncerty Krajiny Ró

20. 9. Brno – Kabinet múz (+ Martin E. Kyšperský), křest alba
5. 10. Slaný – Městské divadlo (+ Jablkoň, Radůza), křest alba
12. 10. Liberec - Experimentální studio
14. 10. Praha – Malostranská beseda, křest alba
21. 10. Nový Jičín – Klub Galerka
22. 10. Zlín – Zelenáčova šopa

krajina ro mlhoviny

Artist: Krajina Ró
Album: Mlhoviny
Datum vydání 28.4.2023 / label: Indies Scope
Multilink: https://orcd.co/mlhoviny
Indies Scope: https://www.indies.eu/alba/6328/mlhoviny/

Více informací:

WWW: https://krajinaro.cz/
Streaming multilink Den co den: https://orcd.co/dencoden
Facebook: https://www.facebook.com/krajinaro


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Pavlína Brzáková a její Kryštof ADéHáDě

Krystof ADHD 200Pavlína Brzáková je obdivuhodná spisovatelka, která umí vytáhnout z lidské duše ryzí zlato i se vší bolestí a upřímností, kterou takové lidské poznání obnáší. Netušila jsem, jak úžasnou a svatou musí být také matkou. Netušila jsem, obd...

Divadlo

Tentokrát Ve Smečkách Klub bláznů

klicovou dirkou perexV Praze je hodně divadel, podle mého odhadu nejméně stovka. A to ta, která mají ještě malou nebo komorní scénu, počítám jen jednou. Při tomto počtu samozřejmě není divu, že mi zhusta nějaká ta pr...

Film

Eva Zaoralová se na celý život zasnoubila s filmem

altJe neuvěřitelné, že stále činorodá Eva Zaoralová (případně též Hepnerová), překladatelka, filmová publicistka a dlouhou dobu také umělecká ředitelka karlovarského filmového festivalu, se letos dožívá osmdesáti let. Na její poč...