KNIHY DOBROVSKÝ představují Geostorky

KNIHY DOBROVSKÝ představují Geostorky

Tisk

Geostorky200V tomto týdnu KNIHY DOBROVSKÝ představí čtenářům novou knihu z pera vědce Petra Brože a ilustrátorky Lucie Škodové, Geostorky. Po úspěchu jejich debutové knihy Vesmírníček přichází duo s knihou pro dospělé čtenáře.

 

 

V minulém roce vytvořili geolog Petr Brož a ilustrátorka Lucie Škodová první společnou knihu plnou zajímavých a vtipných příběhů o vesmíru, pro děti a jejich rodiče. Vesmírníček se stal absolutním vánočním bestsellerem v kategorii dětské literatury, prodáno bylo více než 10 000 výtisků. I po téměř roce je v žebříčku neprodávanějších knih na předních pozicích. Kniha byla v loňském roce také nominována na cenu Magnesia Litera jako Debut roku.

Už 13. září vychází pod nakladatelskou značkou Pangea nový titul autorů, tentokrát pro dospělé čtenáře. Kniha Geostorky s podtitulem „lidské osudy ve stínu geověd“ vypráví příběhy lidí (ať už vědců, či obyčejných smrtelníků) z různých koutů naší planety, do jejichž života zasáhla vesměs negativně síla přírody.

Čtivé a originální vyprávění plné zajímavých faktů, které má primárně za cíl čtenářům přiblížit vědecké bádání, doplnila opět Lucie Škodová svými ilustracemi. Vzhledem k velkému zájmu ze strany milovníků knih ještě před samotným vydáním, vyhlíží KNIHY DOBROVSKÝ další bestsellerový titul tohoto sehraného autorského dua. Pro rodiče, které při předčítání Vesmírníčku jejich ratolestem zaujala fakta o síle přírody, se může jednat o pokračování v cestě za poznáním!

Geostorky, Petr Brož a Lucie Škodová
(vydání 13. 9. 2023, Pangea)

Jak sám autor v předmluvě uvádí, tato kniha vznikla na pozadí jeho snahy (zprvu na Facebooku a později na Twitteru) popularizovat geologické výzkumy a bádání. Ani zpočátku se však nejednalo o jakýsi „nudný výčet vědeckých faktů“, ale o poutavá a dramatická vyprávění, která se měla internetem jako vlákna „hojně šířit, aby se dostala ke spoustě očí a hlavně aby jejich přečtení mělo na čtenáře a čtenářky trvalý dopad“. Je zřejmé, že tím dopadem mělo být prozření a pochopení toho, co se děje kolem nás. Ideálně právě teď. Toho, že v našem časoprostoru vyvolává každá akce reakci. A může jít jen o zdánlivě bezvýznamnou událost, která se odehraje na druhém konci světa, jejíž následky se neukážou hned…

Prostředkem tohoto prozření a pochopení mohou být, tak jako v našem případě, právě geovědy, jejichž význam i třeba kvůli sílícím globálním změnám klimatu pozvolna roste a které postupně ztrácejí mezi ostatními obory pověst „otloukánka“. I proto si autor – vědecký milovník sopečné činnosti a všeho kolem ní – vybral do své sbírky pětadvaceti příběhů základní geovědní jevy, které se v historii lidstva zapsaly mezi největší katastrofy.

Geostorkyobalka

Více informací: www.knihydobrovsky.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Ledový dech: Cizinka vám povypráví všechno pěkně dopodrobna

ledovy dech perexAtraktivní téma cestování v čase s vervou uchopila americká autorka Diana Gabaldon, která má na svém kontě už devět objemných svazků série Cizinka. Historická tématika okořeněná prvky fantasy zavádí čtenáře do 18. století prostředni...

Divadlo

Co nabídnou komorní scény zlínského divadla

200divadlaMěstské divadlo Zlín disponuje dvěma menšími scénami, které nabízejí jiný zážitek než prkna velkého sálu. Jedná se o Studio Z a klubovou Dílnu. Pro 68. sezonu si připravili několik nových her, se kterými vás nyní seznámíme.

...

Film

Do kin se řítí dobrodružný film pro celou rodinu Bella a Sebastián: Nová generace

BELLE-ET-SEBASTIEN200Hlavní hrdinové 10letý chlapec a velký bílý pes prožijí nezapomenutelné prázdniny, které oběma změní život. Vysoké hory, divoká zvířata, tajné jeskyně, temné lesy, ale i silná auta řítící se horskými průsmyky, paragliding a lanovk...