Oči Mirka Kemela varují před pýchou

Oči Mirka Kemela varují před pýchou

Tisk

kemel 200Mirek Kemel představuje novou skladbu Oči pod ledem z připravovaného alba a chystá se slavit jubileum.

 

 

Oči pod ledem je název nové poetické písně Mirka Kemela. První skladba z připravovaného alba navazuje na poslední písničkářskou tvorbu známého karikaturisty, který oslaví letošní jubileum velkým koncertem 19.10. v pražském Paláci Akropolis. Videoklip ke skladbě natočil bubeník a občasný Mirkův spoluhráč Miloš Dvořáček.

O nové skladbě Mirek Kemel říká: “Oči pod ledem jsou obrazem všech snů a tužeb, které ztroskotají a přece žijí dál, ovlivňují nás a provází každým dnem. Potřebuji oči pod ledem jako varování před pýchou a marností a současně jako inspiraci a motivaci.” A zároveň přidává informaci o tom, proč tentokrát nedominuje videu příběh. “S novým videem jsme čekali na silnou písničku a skladba Oči pod ledem si o klip prostě sama řekla. V minulých videoklipech byl vždy silný příběh, tentokrát jsme se chtěli prezentovat jako fungující kapela, a tak jsme se rozhodli pro klip z nahrávání písničky ve studiu. Chtěli jsme ukázat i naši radost z hudby a ze společného hraní. Věřím, že se to podařilo.”

Miroslav Kemel je dlouholetý přední karikaturista a také písničkář. Hraje na akordeon, kytaru a foukací harmoniku.

Mirek Kemel o sobě:

Nejlépe věci fungují, když se dějí samy od sebe, bez našeho přičinění. Někdy před 8 lety jsem se zamiloval do akordeonu. První mi půjčil Vladimír Javorský od svého přítele Vaška Koubka. Za harmoniku jsem jen tahal a poslouchal ty nádherné zvuky… Pak jsem začal chodit k učiteli a protože mě nebavily etudy, složil jsem si svoji první písničku, na které mě bavilo cvičit. Pak jsem složil druhou, třetí… Když jich bylo asi 15, začali jsme hrát na koncertech, když jsem jich měl 20, vydali jsme první CD Krajem šel anděl a pak následovalo v roce 2014 druhé CD Nic víc.

U muziky odpočívám od své hlavní profese, profese karikaturisty, který sleduje zprávy z domova i ze světa a denně se trápí nad kresbou pokud možno aktuální a současně nadčasovou, což se ne vždy daří. Muzika mi pomáhá přežít ten stres z každodenní povinnosti odevzdat kresbu včas. A dovoluje mi ponořit se hlouběji do sebe, do svých příběhů bez nutnosti být vtipný a aktuální.

Diskografie:

Krajem šel anděl (2011)
Nic víc (2014)
Ryby, raci (2018)
Vlčí stopy (2021)

Mirek Kemel letos oslaví kulaté jubileum a to na pódiu Paláce Akropolis. Speciální koncert se odehraje ve čtvrtek 19. října a na pódiu se objeví řada mimořádných hostů. Prvním zveřejněným muzikantem je Jarda Svoboda.

Palác Akropolis https://www.facebook.com/events/915016333151694
https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=35758&;no=62&page_id=33824

Koncerty

30.5. České Budějovice – Český rozhlas
16.6. Český Dub – Pouť mezi dvěma Jány
23.6. Dvůr Králové n. Labem – Café Dostaveníčko
23.7. Náměšť n. Oslavou - Folkové prázdniny
28.7. Písek – Divadlo pod čarou
6.8. Slavonice - Slavonice fest
8.8. Telč - Prázdniny v Telči
11.8. Orlová - SAM
12.8. Mlýny – Kytlice – Lesní divadlo Mlýny
26.8. Jimramov – Otevřeno Jimramov
19.10. Praha – Palác Akropolis

kemel 1

Umělec: Mirek Kemel
skladba: Oči pod ledem
datum vydání 19.5.2023

link: https://orcd.co/kemel23


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Tajemný dům

tajemny dum 200Na knihu Marian Keyesové Tajemný dům jsem se těšila. Ráda čtu o prázdninách nenáročné zábavné příběhy včetně detektivek a tahle měla na obalu vzadu napsáno: „…podobně jímavou a přitom opravdu veselou knihu jste snad je...

Divadlo

Letní scéna Divadla Ungelt

Již poosmé si mohou příznivci divadla vychutnat komorní letní scénu Divadla Ungelt na hradčanském Novém světě. Divadlo, které patří k nejznámějším a především k nejpopulárnějším u nás, zařadilo do letního programu dvě oblíbené hry, jednu premiéro...

Film

Vývoj francouzské kinematografie a především komedie

francouzsky film200Naprostým prvopočátkem francouzské kinematografie byl vynález kinematografu Louise Lumiera (1864–1948) Jeho filmy měly původní rys – byly to systematicky vytvářené „ožívající fotografie“. Lumi...