Vychází knižní zpracování nové dobrodružné komedie Ostrov

Vychází knižní zpracování nové dobrodružné komedie Ostrov

Tisk

ostrov200Manželé Alice a Richard jsou na exotické dovolené. Po dvaceti letech manželství jim to trochu skřípe a k tomu všemu Richard Alici oznámí, že podal žádost o rozvod, protože si našel mladší ženu.

 

 

 

Alice je v šoku a chce okamžitě odjet. Richardovi se podaří zajistit místa v zásobovacím letu nákladním letounem, ale bohužel dojde ke katastrofě...

Alice s Richardem se probudí sami na opuštěném ostrově v Jižním Pacifiku. Alice je naštvaná, rozdělí pláž napůl a každý se snaží přežít po svém. Postupem času si ale oba uvědomí, že aby přežili, musí začít spolupracovat.

Nejde jim to snadno, po tom, co bylo řečeno, a musí si vyjasnit spoustu věcí, zejména Richard má co vysvětlovat. A to ani jeden z nich netuší, že se k nim blíží další velká katastrofa a je i možné, že tuhle dovolenou za trest nakonec nepřežijí...

Knižní zpracování nové dobrodružné komedie Ostrov, která bude mít v českých kinech premiéru 2. února 2023. Distributorem filmového snímku je společnost CinemArt.

Ukázka z knihy:

Alice otevřela oči, zakašlala, protože se nadechla vody. Vyplivla ji a z pusy vykašlala písek. Nechte mě spát, pomyslela si, všechno mě bolí, to je odporný sen. Já nechci. A další vlna jí zalila obličej. Alice se znovu nadechla a s leknutím se pokusila posadit. Šlo to ztěžka. Obličej ji pálil jako čert.
Necítila nohy. Konečně se jí podařilo se posadit. Zamrkala, jak ji oslepovalo ostré ranní světlo. Nechápala, co se děje.
Kde to je? Sáhla si na obličej a podívala se na svou ruku. Byla na ní krev. Její prsty byly celé modré a nehty polámané. Na krku měla naraženou záchrannou vestu, která byla celá černá a mazlavá od motorového oleje. Na předloktí se usadila ohromná odřenina a její noha byla celá popálená. Bolela ji, ale šok ji distancoval od toho, aby tomu věnovala pozornost.
Rozhlédla se. Chvíli čekala, než přivykne světlu. Viděla. Na obě oči. To je dobrá zpráva. Vyplivla zbytky písku, který ji škrábal v puse. Před ní byla jen hladina oceánu. Klidná, mělká zátoka a na obzoru mizela večerní bouře a mraky se klenuly proti blankytně modré obloze.
Uvědomila si, že má na krku záchrannou vestu. Kdoví proč nahmatala píšťalku, která k ní byla připojena na šňůrce, a vložila ji do úst. Zapískala. Poslouchala. Ticho. Znovu zapískala. Ozvalo se zakvokání. Alice se ohlédla a uviděla slepici, která se usadila na kořenech palmy ve stínu a zvědavě po ní pokukovala. Přehnala se přes ni další vlna a zranění na nohou zaplavila bolest. Alice zasyčela bolestí a pokusila se postavit. Šlo to. Neměla žádnou zlomeninu, ale bolelo ji všechno, jako by měla zlomenou každou kost v těle. Zahekala a postavila se. „Haló!“ zavolala.
Její hlas se ztratil nad džunglí, která se za ní rozprostírala. Alice se ohlédla a spatřila zarostlé pobřeží, za kterým se k nebi vypínala vysoká hora. Nic víc ze svého místa neviděla. Otočila se zpět k moři. Od obzoru k obzoru neviděla žádnou pevninu. Jen prázdný horizont. Začalo jí být vedro a pálilo ji tělo. Zamrkala a přetáhla si přes krk záchrannou vestu. Vtom ji ochromila bolest. Odhodila vestu na zem a chytila se za zkrvavený obličej. Její blonďaté vlasy byly slepené a zacuchané. Olízla si slané rty. Nikde nikdo. „Haló! Richarde!“

Rudolf Havlík (*1976)

Režisér, scenárista a spisovatel se narodil v Sokolově a v současné době žije v Praze. Napsal a režíroval filmy Pohádky pro Emu, Bábovky, Po čem muži touží, Prezidentka, Minuta věčnosti a Ostrov. Napsal dva romány Zítra je taky den a Horkou jehlou, které se s humorem věnují problematice výroby oděvů v Asii a životnímu prostředí a udržitelnosti. Natočil také dokumentární přírodopisný seriál Na vlastní nohy. Ve volném čase se věnuje cestování, surfingu, horám, Arktidě a lidem, které má rád.

Rudolf Havlík: Ostrov, vychází 8. února 2023 v nakladatelství Ikar, 216 stran

ostrov

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

S mužstvím je to stále horší a na vině jsou také technologie

odpojeny muz perexVydavatelství Grada vydalo knihu s názvem Odpojený muž a podtitulem Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím. Jejím autorem je americký psycholog Philip Zimbardo, který na toto téma vystoupil také na známé konferenci T...

Divadlo

Sedm známých osobností věnovalo šest zážitků a jeden obraz do unikátní charitativní online aukce pro Divadlo Viola

Viola200Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Václav Vydra, Jiří Dvořák, Ivo Kahánek, Marek Eben, Jiří Anderle. Oblíbení a vítaní hosté na jevišti Divadla Viola se spojili, aby společně s aukční platformou Arts Bay a Prague Business Clubem pomohli legendární uměl...

Film

Predpremiéra česko-slovensko-poľskej komédie Indián

Indian perexV bratislavskom Auparku sa 19. septembra uskutočnila svetová predpremiéra česko-slovensko-poľskej komédie Indián. Ide o príbeh ako uviedol jeden z režisérov Patrizio Gente: „Do bohatého kreténa sa prevtelí duch starého indiánskeho náčelníka a pret...