Tipy na lednové čtení

Tipy na lednové čtení

Tisk

kk 200Podívejte se, jaké další novinky vycházejí v těchto dnech v nakladatelství Euromedia Group.

 

 

 

Lidská paměť je zrádná a děsivá...

V nové původní české detektivce od držitele Ceny Jiřího Marka Martina Goffy se hlavní hrdina - novinář Marek "Terence" Vráz setkává s umírající ženou, která chce na poslední chvíli ulevit svému svědomí. Svěří se mu, že před lety tajně porodila a pak zabila své dítě.

Terence se snaží ověřit pravdivost jejího příběhu, naráží však na nesrovnalosti a v ženině vyprávění objevuje větší a větší trhliny.

Nakonec však zjistí, že věci, které si žena pamatuje, nejsou zdaleka tak hrozivé, jako skutečnost...

Martin Goffa je populární český autor detektivních příběhů. Kromě románů píše i povídky, s nimiž se prosadil v několika ceněných antologiích. Od druhé poloviny 90. let pracoval na Policii ČR. Svou profesní dráhu začal jako pochůzkář, převážnou většinu kariéry ovšem strávil jako detektiv kriminální služby. Po patnácti letech řady policistů opustil. Nyní se zabývá obchodem a psaním. Jeho první román Přiznat vinu byl počátkem nové série s hlavním hrdinou novinářem Terencem a umístil se na třetím místě v ceně Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. Následovaly další romány se stejným hrdinou: Muž z chatrče, Děvčátko, Sekta, Ženská na odstřel a Člověk za oponou. Vodní hrob je sedmou knihou této volné série.

Martin Goffa: Vodní hrob, vydává nakladatelství Kalibr, 200 stran

kk vodni hrob

Tři sestry, podivné zmizení a tajemství temnější, než si kdy dovedly představit...

Sedmnáctiletá Iris Hollowová byla vždycky trochu zvláštní. V dětství se jí a jejím dvěma starším sestrám stalo něco hrozného, a ačkoli si na to nepamatují, navždy je to poznamenalo. Mimo jiné to zanechalo na krku každé z nich identickou půlměsícovou jizvu.

Iris se většinu svého dospívání snažila vyhnout podivnostem, které jako by se jí lepily na paty. Pak se ale její nejstarší sestra Grey za podezřelých okolností ztratí a podivné zážitky obklopí Iris ze všech stran.

Začnou ji pronásledovat rohatí muži, ze stropu v bytě její sestry vypadne mrtvé tělo a do popředí Irisiny mysli se začnou drát ošklivé vzpomínky. Začíná být zřejmé, že jediným způsobem, jak sestru zachránit, bude rozluštit záhadu a přijít na to, co se třem sestrám v dětství stalo. Čím blíže se Iris dostává k pravdě, tím je jasnější, že odpověď bude temná a nebezpečná - a že před ní Grey celá léta skrývala strašlivé tajemství...

Krystal Sutherlandová se narodila a vyrostla v australském Townsville, kde – jak jistě dobře chápete – se to jen hemží krokodýly, hady a pěkně nebezpečnými medúzami. Žila doslova přes ulici od místní knihovny, takže každý den po škole – a mnohdy i o víkendech – trávila svůj čas mezi stránkami knih a všemi těmi úžasnými příběhy (a přiznává, že možná i kvůli tomu, jak to bylo všude jinde venku nebezpečné… to ta australská zvířena, no). Debutovala knihou Láska v prachu hvězd (Our Chemical Hearts, 2016), která vyšla ve více jak dvaceti zemích světa. Nakladatelství Yoli vydalo i autorčin druhý román Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr (A Semi- -definitive List of Worst Nightmares, 2017). Její tři největší strachy jsou: výšky, temné jeskyně a (proboha!) žáby. Více se o autorce můžete dozvědět na https://www.krystalsutherland.com/

Krystal Sutherlandová: Temné sestry, přeložila Nicole Škorpilová, vydává nakladatelství Yoli, 304 stran

kk temne sestry

Strhující zamyšlení nad mateřstvím a manželstvím

V roce 1985 se Lore Riverová v Mexiko City provdá za Andrese Russa, přestože je již v Texasu vdaná za Fabiana Riveru, s nímž má dvojčata.

Během své kariéry mezinárodní bankéřky dělí Lore svůj čas mezi dvě země a dvě rodiny – dokud pravda nevyjde najevo a jeden manžel není zatčen za vraždu toho druhého...

V roce 2017 při procházení internetu a hledání nejsenzačnějších zpráv narazí autorka skutečných kriminálních případů Cassie Bowmanová na článek popisující tuto tragickou událost.

Cassie vypátrá Lore a zachytí celý obraz podvodu, který vedl ke katastrofě. Čím více času však s Lore tráví, tím více Cassie zpochybňuje skutečnosti týkající se vraždy. Její odhodlání odhalit pravdu může brzy ohrozit Lorein současný klidný život a také odhalit mnohá tajemství, která obě ženy skrývají…

Katie Gutierrezová je Američanka mexického původu. Její debut Dvojí život se stal okamžitě po svém vydání bestsellerem. Přispívá do novin a časopisů jako jsou Time, Harper´s Bazaar, Washington Post a další. Žije v San Antoniu v Texasu s manželem a dvěma dětmi.

Katie Gutierrezová: Dvojí život, přeložila Jana Vlčková, vydává nakladatelství Ikar, 448 stran

kk dvoji zivot

Příběh Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca

Paříž 1882.

Louise Weberová vyrůstá jako dcera pradleny v naprosté chudobě. Odmala je však zapálená pro tanec. Znovu a znovu navštěvuje bary a kavárny na Montmartru a za podpory umělců jako Renoir a Toulouse-Lautrec se brzy stává hvězdou Moulin Rouge.
Poté co zatančí před perským šáhem, je z ní rázem mezinárodně uznávaná královna kankánu.

Trápí ji ale strach, že znovu upadne do chudoby.

A tak dává všechno v sázku: bohatství, štěstí - i největší lásku svého života…

TANJA STEINLECHNEROVÁ (*1974 v Heilbronnu), navštěvovala Freiburskou hereckou školu v kulturním centru E-Werk. Na Univerzitě v Hildesheimu studovala kreativní psaní u dr. Hannse-Josefa Ortheila a poté působila jako lektorka a literární agentka.

Tanja Steinlechnerová: Tanečnice z Moulin Rouge, přeložila Soňa Brtna Havlová, vydává nakladatelství Ikar v edici Významné ženy, 432 stran

kk tanecnice z moulin rouge

Hana Kneblová: ŽIVOT ZA PRVNÍ REPUBLIKY

První republika (1918 – 1938) existovala jen krátce, ale přesto je toto období nabito zajímavými i dramatickými událostmi.

Autorka populární formou vypráví o všech oblastech života v té době, o problémech po první světové válce, o běžném životě lidí, ale také o úspěšných podnikatelích, spisovatelích, sportovcích a filmových hvězdách, o skandálech politiků či o ženách, s nimiž navázal prezident Masaryk vztah po smrti své manželky. Nechybí ani zajímavosti, jako je například líčení kruté zimy v roce 1929, přemnožení bekyně mnišky nebo to, jak vznikla tradice vánočních stromů republiky.

Mgr. Hana Kneblová (*1976) se narodila v Novém Jičíně. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor historie a český jazyk. Několik let učila na základní škole, poté pracovala jako jazyková redaktorka knih a překladatelka. Ve své tvorbě se zaměřuje na populárně-naučné publikace z oblasti historie. Mezi její díla pro dospělé patří např. Život českých panovníků, Život v českých zemích ve středověku, Život v českých zemích za Františka Josefa I., Sňatky z lásky, Slavné ženy Francie, Život v českých zemích za Rudolfa II., Za časů našich prababiček a pradědečků či Šlechta v českých zemích. Zabývá se i psaním knih pro děti.

Hana Kneblová: Život za první republiky, vydává nakladatelství Brána, 272 stran

 kk zivot za prvni republiky

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Stylové čtení na léto trávené nejen ve městě

200 carrieNe každý se o prázdninách plně věnuje nicnedělání. Někteří využívají dva měsíce volna pro splnění svých snů. A přesně takovou strategii zvolila hrdinka knihy Léto ve městě.

...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Bizarní hříčka Davida Cronenberga jménem Cosmopolis

comopolis pattinsonDavid Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby) patří k jedněm z nejzajímavějších režisérů současnosti. Robert Pattinson (Twilight sága) naopak k těm nejvysmívanějším hercům z aktu...