Kapela MONNA vydává svůj nový singl Rising. Tématem skladby je nelehká, ale důležitá cesta vedoucí zpět k naší přirozenosti

Kapela MONNA vydává svůj nový singl Rising. Tématem skladby je nelehká, ale důležitá cesta vedoucí zpět k naší přirozenosti

Tisk

monna200Song Rising je pro kapelu jedním z nejdůležitějších, který dosud napsala. Hudebně je podle slov kapely jinde než jejich dosavadní tvorba. “Máme rádi hudební výlety, neomezujeme se v rámci žánru a škatulek. Hudba tak byla jasnou inspirací i pro text. Je to pozitivní song plný naděje, radosti a barev. To jsme se snažili dostat i do klipu. Song jsme si produkovali sami, o mix a master se postaral Martin Holly Hollandr,” vysvětluje k vzniku nové skladby frontmanka Dana Yousifová.

Často se chytáme do pastí vlastní hlavy. Komplikujeme si život neschopností komunikace a ženeme se do něčeho, co nám není vlastní. Text songu je o momentu probuzení a uvědomění, o postupném návratu k sobě, ke kořenům. Návratu na místo, které je bezpečné a které dobře známe. Návratu k vlastní přirozenosti, radosti, volnosti pohybu, myšlenek a svobodě obecně. “V klipu jsme chtěli prostřednictvím jednotlivých scén a jejich symboliky ukázat celou tu pomyslnou cestu. Od probuzení ve vyprahlé prérii, přes ještě trochu zamlženou cestu, na které ale potkáváme vlka - průvodce, až po nalezení svého místa v jungli”, vysvětluje zpěvačka.

Klip se natáčel ve studiích Pokrok, kde byly vytvořeny čtyři různé scény. S námětem přišla zpěvačka Dana Yousifová, která se u klipu ujala zároveň role režiséra.

MONNA je čtyřčlenná kapela s bohatou hudební minulostí i současností. Její tvorba vychází z různých žánrů a její členové vnáší do ní společně vnáší rozmanitý a osobitý pohled na věc. Výsledkem jsou skladby, které vás v jedné chvíli roztančí a v jiné naženou husí kůži. Z kapely sálá vyspělost, na jejímž pevném základě stojí frontmanka Dana Yousifová. Ta disponuje jemným sametovým i silným burácivým hlasem, na pódiu ji jen tak něco nezastaví. Během své existence kapela vydala desku Watch The New World, zahrála na Rock For People, Colours of Ostrava, Basinfirefest i jiných festivalech. Současnou sestavu tvoří Dana Yousifová (zpěv), Radek Pilc (kytara), Šimon Hajdovský (bicí), Lukáš Varaja (basa).

monna1

Více informací:

https://www.facebook.com/MONNAband
https://open.spotify.com/artist/2pEQSxGtJyHOsn50w9cZbr


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Lagercrantz představuje své vlastní hrdiny

temnota200Se spisovatelem Davidem Lagercrantzen mám spojené rozporuplné pocity. Když jsem před lety slyšela, že se chystá navázat dalším příběhem v sérii Milénium Stiega Larssona, byla jsem nad tou opovážlivostí hodně rozhořčená. Na druhou stranu jsem si říkal...

Divadlo

Kniha džunglí ožívá na prknech Divadla Kalich

200divSlavný příběh Rudyarda Kiplinga o lidském mláděti Mauglím, kterého vychovala džungle, se stal dobrým tahem a námětem pro muzikálovou verzi, kterou do hudební podoby přepracovali Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

...

Film

Od nového Spider-Mana nečekejte nic moc převratného

altJaksi jsme si již zvykli, že se, čas od času, dostane do kin snímek, jenž byl natočen v letech minulých technologií, která již nevyhovuje požadavkům náročného diváka. Tak se vesele do kin vrací remaky úspěšných snímků ve 3D. Je to i případ...