Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom mají jasno

Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom mají jasno

Tisk

AktuálněMiliony lidí po celém světě si myslí, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Dodnes na toto téma vzniká mnoho rozdílných názorů a posudků z řad různých odborníků, psychologů i veřejnosti. Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom však mají jasno. Svůj názor na toto téma zvěčnili v novém singlu Pa a Pi.

 

„Nikdy by sme neverili, že medzi mužom a ženou môže byť aj jednoduché priateľstvo…“ začíná refrén nové společné písně slovenských hudebníků Juraje Hnilici a Mirky Miškechové, kterou české publikum zná díky hitu „Cudzinka v tvojej zemi“, do kterého si zpěvačku pozval Xindl X.

Píseň o přátelství mezi mužem a ženou nese v sobě jasný odkaz. Mýtus, který se už dávno snažilo lidstvo vyřešit, má v jejich společném duetu jasnou odpověď.

V písni si Juraj a Mirka zavzpomínali na dětství a retrospektivně procítili, jak bylo milé být součástí časů, kdy ještě nebyla doba "tabletová" a "iphonová" a rovnou ze školy spěchali na dvůr, kde si hráli až do večera. V televizi se tehdy vysílala pohádka „Pa a Pi“ o dvou dobrodružných kamarádech z kočičí planety, podle které zpěváci nazvali samotnou píseň.

„Píseň jsem napsal mé dobré kamarádce jako narozeninový dárek, když slavila kulaté výročí. Téma přátelství mezi mužem a ženou mě nadchlo hned při první myšlence, a tak jsem se tohoto tématu chopil. Mirku jsem poznal na našem společném koncertě, kde mě hudebně i lidsky velmi zaujala. Pozval jsem ji na společný koncert a dostal jsem nápad požádat ji, zda by tuto píseň nazpívala se mnou. Mirka je skvělá, proto jsem moc šťastný, že souhlasila,“ říká slovenský zpěvák a muzikant Juraj Hnilica.

„Písnička mi byla od prvního poslechu velmi sympatická a milá. Jsem moc ráda, že v sobě nese i tajemství pohádky Pa a Pi, na které jsem vyrostla. Líbí se mi, že Juraj tvoří hudbu opravdu upřímně a není v tom cítit prvoplánový kalkul. Věřím, že se i klip bude líbit a vyčaruje svým divákům úsměv na rtech. Já osobně věřím v přátelství mezi mužem a ženou, protože sama mám takových dlouholetých přátelství vícero a jsou jedny z těch nejsilnějších, kdy nevadí ani to, že se rok, dva nesetkáme, máme však k sobě stále velmi blízko,“ vysvětluje slovenská zpěvačka Mirka Miškechová důvod, proč se spoluprací s Jurajem souhlasila.


 

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Frida – strhující životní drama slavné malířky

Frida200Frida Kahlo, slavná mexická malířka, žila nespoutaným životem. Doslova a do písmene. Byla živel – nedala si jen tak něco vymluvit. Své plány uskutečňovala i za cenu vlastní bolesti – psychické i fyzické. Jako by všem chtěla ukázat, že ...

Divadlo

10. ročník festivalu KoresponDance láká na originální výběr ze současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Uvede projekty umělců z 11 zemí

Marije Nie CR Eva Stotz (2)Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Jeho j...

Film

Underwold se vrací ke svým kořenům

underwold200Při zmínce o akčních filmových sériích o upírech se mi ihned vybaví dva názvy. Tím prvním je samozřejmě Blade s nepřekonatelným Wesley Snipesem a druhým jednoznačně Underworld (fanoušci Stmívání prominou). Právě druhý jmenovaný se dočkal v po...