Tipy na vtipné knížky nejen pod stromeček z nakladatelství Pointa

Tipy na vtipné knížky nejen pod stromeček z nakladatelství Pointa

Tisk

pointa 200V online nakladatelství Pointa vychází v listopadu tři nové knihy, které by mohly pod vánočním stromečkem zaujmout milovníky humoru.

 

 

 

První novinkou je kniha vtipných komiksových stripů ze života rodičů malých dětí, ve kterých se poznají každá máma i každý táta – Já to měl první! 2 aneb Komiksový životabudič pro unavené rodiče. Jde o pokračování úspěšného titulu Já to měl první! aneb Komiksový manuál, jak přežít rodičovskou dovolenou, který jeho autorka Barbora Brůnová v Pointě vydala v roce 2020.

Také druhá knižní novinka je pokračováním úspěšného titulu. Komiks V KANCLU – Díl druhý je druhým knižním dílem satirického web komiksu, který si dál utahuje z občas absurdního života v kancelářích a jazyka jejich „obyvatel“. VAROVÁNÍ: Možná se v něm ZASE najdete!

Poslední novinkou je Imaginární zvěř, knížka plná kreslených obrázkových vtipů. A hlavně plná zvířat. Víte třeba, jaký je rozdíl mezi rackem a frackem, slepýšem a slipýšem, tarbíkem a turbíkem nebo jak vypadá cyklokan, ožralok a rys astrovid? To všechno (a ještě mnohem více) zjistíte v této knížce. Seznamte se se zvířaty, o kterých jste určitě nikdy neslyšeli. Těší se na vás plnotučňák, netapír, avivážka a spousta dalších.

Všechny tři knižní novinky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Já to měl první! 2
Komiksový životabudič pro unavené rodiče

Autorka: Barbora Brůnová

Žánr: komiks
Počet stran: 96
Rozměry: 150 x 218 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-940-5
Datum vydání: 7. 11. 2022

Myslíte si, že tak příšerný nepořádek je jen u vás doma?
Myslíte si, že dítě, které se hystericky válí po zemi kvůli zlomenému banánu, máte jen vy?
Myslíte si, že jste jediná máma, kterou nebaví tvoření s dětmi?
Myslíte si, že jste jediný táta, který raději půjde čistit ucpaný odpad, než aby dětem četl pohádku (tu samou už po padesáté)?
Myslíte si občas, že jste ten nejhorší rodič na světě?

Pokud ano, kupte si tuto knížku! Pokračování úspěšného titulu Já to měl první! aneb Komiksový manuál, jak přežít rodičovskou dovolenou vás opět přesvědčí, že v tom NEJSTE SAMI!

Pro koho je kniha určena

Pro rodiče malých dětí, aby věděli, že v tom nejsou sami.
Pro rodiče velkých dětí, aby nezapomněli, jaké to bylo (a mohli si říct „ještě že už to mám za sebou“).
Pro rodiče dětí, které se teprve narodí, aby věděli, do čeho jdou.

Medailonek autorky:

Je ilustrátorka, komiksová kreslířka, původní profesí učitelka francouzštiny a výtvarné výchovy. Ilustrovala více než deset knih a mnoho krátkých komiksových příběhů. Je také máma dvou synů, hlavních hrdinů komiksových stripů, které už přes tři roky zveřejňuje na své facebookové stránce BBB ilustrace a které v roce 2020 vyšly v nakladatelství Pointa pod názvem Já to měl první!. Knížka má u čtenářů velmi dobré ohlasy, a proto nyní vyšlo její pokračování.

pointa ja to mel prvni

V KANCLU – Díl druhý

Autor: Tom B
Žánr: komiks
Datum vydání: 21. 11. 2022

Povědomé situace z kanceláří napříč pestrým spektrem různých oborů, u kterých budete mít pocit, že vás někdo musel tajně sledovat. Děláte svoji práci líp než váš šéf? Berete si volno i na víkend, jinak se z práce nedostanete? Je odchod na oběd vrchol vašeho pracovního dne? V KANCLU vás přesvědčí, že nejste sami… Nebo jste si snad mysleli, že se to děje jenom u vás?

O čem v knize píše

Jediný kancelářský komiks v ČR, který už několik let vychází týdně na internetu. Různé situace, různé osobnosti, různá prostředí. Ať už děláte doma, v open spacu, nebo u pokladny, V KANCLU se najdete.

Pro koho je kniha určena

Komiks pro všechny kancelářské krysy, kterým může humorem pomoct odlehčit nesnesitelnou těžkost kancelářského bytí. Anebo pokud máte první knihu, tahle na ni přímo navazuje. (Číst se dá nezávisle na předchozí, ale vedle sebe vypadají mnohem lépe!)

Proč knihu napsal

KANCL vznikl jako taková mírná forma terapie, která měla pomáhat proti různým dogmatům jako zákazník má vždycky pravdu a naprosto nelogickým požadavkům klientů, kteří netušili, jak moc je jejich žádost občas neproveditelná. „Ani nevím jak, najednou těch dílů bylo deset, pak padesát a už ho kreslím týdně 7 let,“ říká autor knihy Tom B..

pointa v kanclu2

Imaginární zvěř

Autorka: Anna Vosolsobě
Žánr: kniha obrázkových vtipů
Počet stran: 136
Rozměry: 150 x 150 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-899-6
Datum vydání: 31. 10. 2022

Knížka plná kreslených obrázkových vtipů. A hlavně plná zvířat. Víte třeba, jaký je rozdíl mezi rackem a frackem, slepýšem a slipýšem, tarbíkem a turbíkem nebo jak vypadá cyklokan, ožralok a rys astrovid? To všechno (a ještě mnohem více) zjistíte v této knížce.

O čem v knize píše

Jedná se o čistě obrázkovou knížku. Potkáte se v ní se spoustou našich i cizích zvířat, která možná znáte, a také se spoustou zvířat, která zatím dozajista neznáte. Při vymýšlení těch nových, imaginárních, autorka vycházela z malebnosti českého jazyka, tvořila nová slova, hrála si s gramatikou. A také s akvarelem. „Knížku sice možná prohlédnete rychle, ale pevně věřím, že se k ní budete často a rádi vracet,“ říká její autorka.

Pro koho je kniha určena

Pro všechny milovníky zvířat. Ať už jsou vašimi oblíbenci ptáci, šelmy, nebo hlodavci, určitě si při prohlížení obrázků přijdete na své. Radost knížka udělá i těm, kdo si libují ve slovních hříčkách, v dělání si legrace z češtiny, a vůbec všem vtipným jedincům. Ač by se mohlo zdát, že obrázková knížka je dobrá tak akorát pro děti, opak je rozhodně pravdou (a některé z vtípků ocení spíš dospělí).

Proč knihu napsala

Kreslení slovních hříček se zvířaty je autorčin mnohaletý projekt. Jak postupně přibývaly další a další obrázky, rozhodla se, že by bylo hezké mít je všechny pohromadě, svázané v knížce. Protože už mnohokrát slyšela, jak její obrázky dokážou potěšit, rozesmát, zpříjemnit den, doufá, že takto společně ještě mnoho lidí pobaví.

Medailonek autorky:

Už odmala ji bavilo cokoli výtvarného, absolvovala kurzy malování, fotografie, kreslení. Vystudovala zoologii (neboť příroda je další věcí, která ji baví), poté vystřídala několik různých zaměstnání, až se stala ilustrátorkou na volné noze. V její tvorbě se nejčastěji objevují zvířata. A vtípky. Kreslí a maluje na zakázku, má občasný e-shop s produkty s vlastními motivy. Už to bude pár let, co se jí podařilo na Pointě vydat první knížku, Psí atlas. Teď na ni navazuje Imaginární zvěří.

pointa imaginarni zver

Více informací:
● pointa.cz
● facebook.com/Pointa.cz
● instagram.com/pointa.cz
● blog.pointa.cz


 

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Zloději lidí – román, který je právem označován za thriller

Zlodeji lidi200Slovy thriller či bestseller se označuje kdejaká kniha, ne každá z označených si tento přídomek zaslouží. Zloději lidí – krimiromán Roberta Craise – na ně mají právo. Autor totiž má nos na trháky. A dokáže...

Divadlo

Švandovo divadlo odletí do USA. Představí tam současné autorské divadlo i nový dramatický text napsaný umělou inteligencí

svandovo divadlo usa 200Na patnáctidenní turné do Spojených států odletí od 31. května do 14. června část hereckého a uměleckého souboru Švandova divadla v Praze. Vedle dvou inscenací reprezentujících současnou českou činohru zde smíchovská scéna...

Film

Páté kolo u vozu

altČeská filmová komedie v režii Bořivoje Zemana je o babičce, která přijede i s husou v košíku bydlet k dceři, s vyhlídkou na klidné stáří. Dcera s manželem a dvěma dětmi babičce slibují, jak ji budou hýčkat a ona si bude užívat štěstí v k...