Tinnitus: Jak úspěšně vytěsnit ušní šelest a znovu nalézt klid

Tinnitus: Jak úspěšně vytěsnit ušní šelest a znovu nalézt klid

Tisk

Tinnitus200Německý psycholog a odborník na tinnitus Markus Schwabbaur v knize Tinnitus – řešení existuje! nabízí možnosti, jak se pokusit ušní šelest vytěsnit. Aby bylo možné celý problém pochopit v jeho komplexnosti, nahlíží na něj v nejrůznějších souvislostech. Popisuje různé terapeutické přístupy a případové studie svých pacientů. Uvádí návody na řadu cvičení zaměřených na to, aby člověk trpící touto poruchou sluchu mohl vést normální život a tinnitus ho co nejméně omezoval. Kniha vyšla 7. listopadu 2022 v Nakladatelství KAZDA.

 

 

Tinnitus je odborné označení pro hučení, pískání či šelest v uších. Není to nemoc sama o sobě, jde o příznak, jehož pravou příčinu se lékařům dosud nepodařilo zcela odhalit. V současnosti postihuje přibližně deset procent světové populace a objevuje se u čím dál mladších pacientů i dětí. Stává se tak novou civilizační chorobou. Nepřetržitý zvuk může způsobovat i vážné psychické problémy, pacienti se často dostávají do sociální izolace, každodenní život je pro ně utrpením. Ti, kteří trpí tinnitem, touží jen po jediném – aby jim konečně přestalo pískat v uších. Takové jedince dokáže chronický tinnitus dovést téměř k šílenství. Za vznik a přetrvávání tinnitu jsou zodpovědné čtyři nejdůležitější faktory – stres, vlastní úsudky, přílišná pozornost a napětí – podporují a umocňují koloběh, jenž udržuje sám sebe a v jehož důsledku se tinnitus stává chronickým. Podle autora je možné tento začarovaný kruh narušit.

Tinnitus banner

„Kniha Tinnitus – řešení existuje! chce všem, kteří se potýkají s projevy tinnitu, pomoci naučit se pečovat o sebe a vypořádat se s projevy této nepříjemné poruchy sluchu. S péčí o sebe vám kniha pomůže tak, že nabízí podrobné informace o příčinách potíží a vy poznáte, jaký význam mají právě pro vás. Díky případovým studiím se naučíte chápat souvislosti, přistupovat k problémům aktivně a řešit je v celé jejich různorodosti. V knize navíc najdete praktická cvičení, díky nimž se naučíte projevy tinnitu ze svého vnímání odfiltrovat,“ říká autor knihy – Markus Schwabbaur.

Markus Schwabbaur (* 1969) je německý psycholog a psychoterapeut, odborník na tinnitus. Před studiem psychologie v Eichstättu (psychoakustika a klinická psychologie) a v Miláně pracoval jako mistr zvuku u filmu. Poté působil na několika odborných klinikách, naposledy jako terapeutický ředitel na mnichovské ORL klinice specializující se na tinnitus a poruchy sluchu. Od roku 2009 působí jako behaviorální terapeut ve své soukromé praxi v Anglické zahradě v Mnichově a pořádá přednášky a semináře zaměřené na zmírnění tinnitu, sluchových poruch a závratí.

Tinnitus

Tinnitus – řešení existuje!
Autor: Markus Schwabbaur
Překlad: Radana Studenovská
Počet stran: 194
Formát: 135 × 208 mm
Originální název: Die Tinnitus Lösung: Die eigene Stille schaffen – Ohrgeräusche dauerhaft ausblenden
Nakladatelství KAZDA
Datum vydání: 7. 11. 2022

Více informací: https://www.knihykazda.cz/tinnitus/


 

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Stínozem - místo, kde magie ožívá

StinozemMagie je úžasná věc. S její pomocí můžete kouzlit, ohromovat diváky a vidět svět jako nikdo jiný. Můžete ho udělat lepším místem, ale také zneužít věci ve svůj prospěch. Jen na vás záleží, jak s ní naložíte. Magie je moc, je to síla, která vás k sobě přitáhne. Jakmile jednou magii ovl...

Divadlo

10. ročník festivalu KoresponDance láká na originální výběr ze současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Uvede projekty umělců z 11 zemí

Marije Nie CR Eva Stotz (2)Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Jeho j...

Film

Vybíjená jako ze školy

vybijenaperexFilm Vybíjená (2015) je jakýmsi pokusem o realistickou komedii. Všechno je v ní znázorněné dost natvrdo, ale zároveň se nic z toho příliš neřeší.

C...