Dvanáctý ročník KNIHOMÁNIE odstartoval

Dvanáctý ročník KNIHOMÁNIE odstartoval

Tisk

Knihomanie200KNIHOMÁNIE je každoročním vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

 

 

Letošní nabídka 12. ročníku přináší 30 nejlepších knih podzimu. I tentokrát jsou v nabídce zajímavé tituly různých žánrů české i světové literatury – thrillery, historické romány, biografie, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti.

Čtenáři si je mohou vybírat v téměř 300 knihkupectvích po celé České republice. Ke všem novinkám navíc dostanou i dárek – Knihu křížovek pro dobrou náladu a u vybraných knihkupců navíc ještě poukázku v hodnotě 50 Kč na další nákup. Dárky se rozdávají až do 30. listopadu 2022!

Matthew Dennison: KRÁLOVNA

Autor čtenářům nabízí podrobný, zasvěcený a místy dramatický pohled do Alžbětina života, který zasazuje do historického, kulturního i mediálního kontextu. Zvýšenou pozornost věnuje zejména prvním desetiletím budoucí královny, jejímu dětství, dospívání a rodinným vztahům. Autor netají ani Alžbětiny slabší stránky, přesto jde o jednoznačně oslavnou biografii ženy, která sedm desetiletí oddaně sloužila Británii.

576 stran, SLOVART

Zlatan Ibrahimovič: ADRENALIN

Mezinárodní bestseller představuje Zlatana Ibrahimoviće jako člověka s pozoruhod-ným životem a navíc v pozici, kdy už se nemusí ohlížet na nikoho jiného než na své blízké. Kromě bilancování proto kniha vypráví dosud neznámé zákulisní historky z nejslavnějších klubů a z první ruky líčí největší momenty moderní fotbalové historie.
240 stran, HOST

Tom Felton: S KOUZELNICKOU HŮLKOU

V této otevřené zpovědi vypráví filmový představitel Draca Malfoye nejen o zákulisí natáčení filmové ságy. Neskrývá i odvrácenou tvář brzké slávy a vyznává se ze svého vztahu k představitelům dalších slavných rolí, včetně Emmy Watson. Nejvíc nás ale potěší historkami z natáčení.
416 stran, PRÁH

Slečna Marplová: DVANÁCT NOVÝCH PŘÍPADŮ

Legendární slečna Marplová se vydává po stopách zločinu ve dvanácti nových příbězích! Karen McManus, Ruth Ware, Lucy Foley a další současné autorky se spojily, aby složily poctu Agatě Christie. Tucet povídek respektuje styl klasické krimi, zároveň však každá osobitým způsobem dokazuje, proč je slečna Marplová dodnes tak oblíbená.
384 stran, KALIBR

Leslie Wolfe: MRTVÉ OD TICHÉHO JEZERA

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Doktorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé.

Začátek nové mrazivé krimi série pro čtenáře Angely Marsonsové nebo Roberta Bryndzy!
336 stran, KALIBR

Joy Fieldingová: SLEPÁ ULIČKA

V téhle ulici by chtěl žít každý – někdo tady ovšem zemře... Ale kdo? Za pečlivě upravenými ploty a fasádami krásných domů číhá to nejtemnější z lidských povah. Všichni zdejší obyvatelé skrývají tajemství. Každý má své nezacelené jizvy. A všichni mají přístup ke zbrani… Očekávaná novinka Joy Fieldingové právě vychází!
360 stran, KALIBR

Andrew Mayne: VRAH ANDĚLŮ

Na hřbitově se najde mrtvola dívky. Plazí se z hrobu, jako by se snažila vyhrabat. Vyšetřovatelé se obrátí na Jessicu Blackwoodovou, která pochází z rodiny iluzionistů. Od rodinné tradice se sice snaží odstřihnout, ale policistům nedokáže říct ne. Její schopnost prohlédnout jakýkoliv trik je jediná šance, jak chytit vraha, který možná není člověk…
312 stran, KALIBR

Petra Dvořáková: ZAHRADA

Stará neobývaná vila se zanedbanou zahradou. A jedna velká životní prohra. Pětatřicetiletý Jaroslav se vrací do domu svého dětství. Po zpackané církevní „kariéře“ hodlá začít znova. V samotě mezi stromy a květinami se pokouší vtisknout svému životu smysl. Nahlédnutí do sebe sama je však děsivější, než si dovedl připustit...
192 stran, HOST

Táňa Keleová-Vasiková: MANŽELKY PO LETECH

Příběhy žen, jejichž život v průběhu let prošel nevyhnutelnou proměnou… nebo taky ne. V něčem se změnily ony, hodně se toho v jejich životě událo, ale jejich sny a touhy zůstaly podobné těm z doby před dvěma desítkami let. Pouze se staly o něco skromnějšími. Dotkl se jich čas a občas musely něco přehodnotit, vyřešit, změnit. Anebo to udělal sám život?
339 stran, NOXI

Irena Obermannová: PŘÍTELKYNĚ

Anka a Xénie se potkaly ve čtrnácti na gymnáziu a hned si padly do oka. Prošly spolu prvními láskami, hledáním životních cest, pocity, že jim patří svět, zažívají i první velká zklamání. Ublíží si. Ztratí se. Rozdělí je oceán. Dokáží k sobě znovu najít cestu? Co všechno musí ztratit a najít, aby se zase našly?
206 stran, OBERMANNOVÁ IRENA

CO SE STANE DÁL

Hana se vrací do kraje svého mládí, doufajíc, že své dceři konečně představí jejího otce. Paní Jarmilu také čeká jedno „poprvé“ – a to už brzy oslaví šedesáté narozeniny. Marie se chystá na sraz gymnázia po dvaceti letech a moc se jí tam nechce, protože ví, že hlavním tématem u stolu budou samozřejmě děti, zatímco Karla plánuje kurz češtiny v Buenos Aires...
176 stran, LISTEN

Patrik Hartl: DÁRKOVÝ BOX

Užijte si skvělé příběhy v knihách s výjimečnou grafickou úpravou a pohyblivými ilustracemi uvnitř! Box obsahuje bestsellery Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí, Nejlepší víkend a 15 roků lásky.
2167 stran, BOURDON

Anthony Reynolds: ZNIČENÍ

Máte doma vášnivé hráče? Pak je tato kniha přesně pro ně! Legendární on-line hra League of Legends poprvé přenáší svůj bohatý svět na stránky románu. Životy postav ve fantastickém světě Runeterry se vzájemně proplétají a nabízejí magií prodchnutou dobrodružnou výpravu za záchranou královny.
408 stran, LASER

Donna Everhartová: VLAŠTOVČÍ KOPEC

Georgia, USA, 1932. Pracovní tábory na sběr a zpracování pryskyřice rostou jako houby po dešti. Dělníci tu dřou v drsných podmínkách. Pro mnohé zoufalé nezaměstnané jsou však tato místa poslední a jedinou šancí. Platí to i pro Rae Lynn, která zde v převlečení za muže utíká před nespravedlivým obviněním z vraždy manžela...
432 stran, JOTA

Alexandra Potter: JEDNA DOBRÁ VĚC

Liv se ještě nevzpamatovala z bolestivého rozvodu. Nejisté budoucnosti se impulzivně rozhodne čelit tím, že vymění svůj londýnský život za vesnici. Brzy však zjistí, že není jediná, kdo potřebuje nový začátek. Zábavný a srdceryvně upřímný román, ve kterém se snadno najdete, vypráví o přátelství a hledání štěstí.
512stran, PRÁH

W. Bruce Cameron: PSÍ VÁNOCE

Gossovi jsou na první pohled rodina jako každá jiná, ovšem pod povrchem se všichni potýkají s vlastními problémy. Blíží se Vánoce, když se jednoho dne jejich životy obrátí naruby. Matka, která zajišťuje veškerý chod domácnosti, vážně onemocní. Ještěže tu je německý ovčák Winstead a toulavé štěně Ruby, kteří pomohou rodinu stmelit a Vánoce zachránit.
248 stran, IKAR

Barbara Erskinová: SPŘÁDAČI SNŮ

Píše se rok 787 po Kristu. Z rozlehlých síní dávné Mercie vládne chladný král Offa. Jeho třem dcerám je souzeno uzavřít sňatky výhodné pro jejich zemi. Příběhy se odehrávají paralelně: některé z postav ze současnosti jako by měly svůj protějšek v dávné minulosti, kam nahlížejí ze začátku 21. století.
480 stran, IKAR

Anne Jacobsová: ATELIÉR ROSEN

Kassel, 1830. Dvacetiletá Elisa Rosenová provozuje se svou matkou a babičkou malý modistický ateliér v Tržní uličce. Jednoho dne se seznámí s mladou Sybillou von Schönhoff, s níž se brzy velmi spřátelí. Když se do Elisy bezhlavě zamiluje Sybillin snoubenec, vede to k těžkému konfliktu, který bude mít netušené následky pro budoucnost Ateliéru Rosen.
376 stran, IKAR

Xiran Jay Zhad: ŽELEZNÁ VDOVA

Chua-sijská říše po staletí čelí invazi bojových strojů. Jedinou nadějí na obranu jsou kukly, válečné stroje, které dokáže řídit pouze dvojice muž a žena. Wu je holka z pohraničí, která se rozhodne narukovat, má však jediný cíl: zabít pilota, který zavraždil její starší sestru. Sama netuší, že existuje třetí možnost: vyjít z bitvy jako Železná vdova.
416 stran, YOLI

Knihomanie

Tomáš Zástěra: OPOUŠTÍM OSTROV

Budu se stěhovat z místa, které pro mě vždy bylo ostrovem bezpečí. A věci, které balím do krabic nebo vyhazuji, mi znovu rozehrály události, se kterými jsou úzce spojeny. Sedmnáct věcí. Sedmnáct příběhů. A sedmnáct situací, které se mi v životě skutečně staly. Opouštím ostrov je souborem humorných historek známého českého moderátora.
132 stran, IKAR

Josef Mareš, Martin Moravec: MOJE PŘÍPADY Z 1. ODDĚLENÍ

Na otázky známého novináře odpovídá Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele…
317 stran, MARTIN MORAVEC

Zdeněk Pohlreich: SUPER JEDNODUŠE BEZ MASA

Nová kuchařka obsahuje výhradně recepty, kde není maso. Je to možná překvapivé, ale chceme nabídnout rozumnou alternativu bezmasých jídel, která budou běžného strávníka saturovat svou chutí, pestrostí a taky sytostí. Bezmasá kuchyně vyžaduje možná trošku více ingrediencí, ale nebojte se, všechny bezpečně seženete v supermarketu!
192 stran, SEVRUGA

Kamila Nývltová: NA PLECH S KAMILOU

Vyzkoušejte borůvkové blbouny s perníkem, rejžák, pivní štrúdl či pařížský dort s griliášem. Pečte poctivě, bez složitých postupů, hlavně tak, aby vám chutnalo. Protože… Ta chuť, ta musí být dokonalá!
160 stran, ESENCE

Monika Kopřivová: MAMINKO, VYPRÁVĚJ

Vyplňovací kniha, kde maminka může zachytit příběhy ze svého života, obsahuje řadu pečlivě vybraných otázek, například o dětství, o jejích rodičích a prarodičích, o tom, kam chodila do školy, s kým se kamarádila nebo jaké to bylo, když se jí narodily děti. Najdete zde ale i dotazy týkající se jejích snů, zálib nebo životních zkušeností.
131 stran, FAMILIUM

Monika Kopřivová: CESTUJ!

Kniha je určena pro všechny, kteří rádi objevují nová místa a nové země. Ať už cestují s rodinou, ve dvou, s přáteli nebo sami. Stane se přehlednou kronikou zajímavých cest, která umožní zavzpomínat si se svými blízkými. A současně pomůže plánovat další dobrodružství.
129 stran, FAMILIUM

Jaroslav Němeček: KRÁSNÉ PŘÍBĚHY ČTYŘÍSTKU

Již jednadvacátá velká kniha této oblíbené edice obsahuje příběhy z čísel 381 až 400 z roku 2005. Všechny tyto příběhy mají jedno společné. A to, že jsou plné dobrodružství, napětí, humoru a především kamarádství. Vždyť čtyři přátelé z Třeskoprsk baví děti již přes padesát tři let.
228 stran, ČTYŘLÍSTEK

Jolka Krásná: BELINDA A TAJEMNÝ VÝLET

Jasmína vezme svou dceru Belindu na tajemný výlet do krajiny svého mládí. Do poklidného světa, který nezná mobilní telefony, internet ani televizi, ale zato je v něm spousta neobyčejných bytostí a nádherná příroda, se kterou lidé harmonicky souzní. Jasmínu ale stihne krutý trest. Zlomí Belinda strašlivé kouzlo a zachrání svou maminku?
208 stran, PIKOLA

Jiří Žáček: NEJMILEJŠÍ POHÁDKY

Nejmilejší pohádky jsou ty, které vyprávíme svým nejmilejším. Až si je přečtete, můžete je vyprávět i vy. Jsou to pohádky na dobrý večer i na dobrou noc. A kdo by chtěl být bez pohádky? Jiří Žáček nám otevřel pohádkový svět, ve kterém je navíc něco kouzelného a tajemného, co namalovala ve svých ilustracích i Vlasta Baránková.
160 stran, ŠULC-ŠVARC

L. D. Lapinski: CESTOVNÍ KANCELÁŘ JINOSVĚTY

Když dvanáctiletá Flick Hudsonová jednoho dne vejde do tajné Cestovní kanceláře Jinosvěty, netuší, co tam na ni čeká. Magie je totiž všude kolem nás a kromě našeho světa existuje nepřeberné množství jiných světů! Brzy ale Flick zjistí, že s magickým multiversem není něco v pořádku. Podaří se jí dát vše do pořádku dřív, než všechny světy pohltí nicota?
384 stran, PIKOLA

Ladislav Špaček: DĚDEČKU, VYPRÁVĚJ O VÁNOCÍCH

Knížka je volným pokračováním série knih pro děti Dědečku, vyprávěj. Tentokrát se s Viktorkou a laskavým dědečkem dostáváme do adventního času a připravujeme se na nejkrásnější svátky roku – na Vánoce. Dědeček Viktorce vypráví o původu vánočních svátků, o tom, jak se slavily dříve, kde se vzaly všechny zvyky a tradice.
128 stran, PIKOLA

DÁREK KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ KNIZE!

Kniha křížovek pro dobrou náladu + u vybraných knihkupců navíc poukázka v hodnotě 50 Kč na další nákup

Více informací: www.knihomanie.cz


 

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Zastírací manévry připomínají britsko-americkou dvojku Dempsey-Makepeaceová

zastiraci manevry David BaldacciVoják ve službě nepochybuje o tom, že je třeba ukončit život někoho, kdo se ho pokouší zabít, i když chladnokrevné zabíjení není v civilizovaném světě přijatelné. Hlavní hrdina detektivního románu Zastírací ma...

Divadlo

Divadelní hra GRAMOFON zve na premiéru i k introspekci nad současným děním do pražského Divadla MA

Gramofon 200Kam spěje dnešní lidstvo? Tuto základní otázku si pokládá hudebně-dramatický projekt pražského Divadla MA s názvem GRAMOFON, jenž se 1. a 3. března dočká světové premiéry na své domovské scéně v Žitné 41. Vícevrstevnatý příběh se odehrává na pozadí...

Film

Filmový festival Locarno uvede ve světové premiéře český animovaný film O krávě

Vizual O kraveKrátkometrážní animovaný snímek O krávě se probojoval do soutěžní sekce Pardi di domani na 76. ročníku filmového festivalu v Locarnu. Režisérkou tohoto originálního díla je talentovaná animátorka a ilustrátorka Pavla Baštanová, která ve spolup...